Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyją dwie osoby, są również ranni. Tragiczny wypadek z udziałem wojskowej ciężarówki
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 14.05.2024 15:28

Nie żyją dwie osoby, są również ranni. Tragiczny wypadek z udziałem wojskowej ciężarówki

wypadek Jadachy
Fot. Policja Podkarpacka

Tragedia na drodze w Jadachach (woj. podkarpackie). We wtorkowe przedpołudnie doszło tam do zderzenia trzech pojazdów. Jednym z nich była wojskowa ciężarówka, którą podróżowali zawodowi żołnierze. Nie żyją dwie osoby, dwie natomiast trafiły do szpitala.

Jadachy. Dramatyczny wypadek na DK9

Wypadek wydarzył się we wtorek (14 maja) na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Jadachy (pow. tarnobrzeski). Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych i jednego pojazdu osobowego. Rezultat zdarzenia był tragiczny.

Po przyjeździe na miejsce pierwszych służb ratowniczych, okazało się, że podróżująca trzecim z aut osoba nie ma funkcji życiowych. Drugi z poszkodowanych zmarł w karetce podczas reanimacji. Policja ma już pierwsze ustalenia ws. przyczyn dramatu.

Masz taki dokument z PRL? Możesz dostać nawet 26 tys. zł

Dwie osoby nie żyją, dwie są poważnie ranne

Jak podają mundurowi z Podkarpacia, kierowca seata ibiza dojeżdżał do drogi krajowej nr 9 i nie ustąpił pierwszeństwa wojskowemu ciężarowemu jelczowi, który nadjechał z lewej strony.

Siła uderzenia była tak duża, że zarówno ciężarowy jelcz jak i seat zjechali na lewy pas ruchu i zderzyli się jeszcze z ciężarowym mercedesem z naczepą. Poza ofiarami, ranni zostali dwaj podróżujący wojskowym pojazdem mężczyźni - 30- i 35-latek.

Zawodowi żołnierze wśród poszkodowanych. Droga jest zablokowana

Podinspektor Beata Jędrzejowska-Wrona z tarnobrzeskiej policji poinformowała, że poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali w Tarnobrzegu oraz Nowej Dębie. To zawodowi żołnierze. Na miejsce do pomocy wezwany został śmigłowiec LPR.

Służby cały czas pracują na odcinku, na którym doszło do wypadku, w związku z czym DK 9 jest całkowicie zablokowana. Zorganizowano objazdy. Funkcjonariusze wykonują oględziny pojazdów, miejsca zdarzenia oraz ustalają świadków. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 17.

Źródło: Policja