Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Poznajesz go? Policja pilnie poszukuje tego mężczyzny, miał dopuścić się haniebnych czynów
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 15.04.2023 12:02

Poznajesz go? Policja pilnie poszukuje tego mężczyzny, miał dopuścić się haniebnych czynów

mężczyzna
KRP IV Bemowo, Wola

Policja poszukuje konkretnego mężczyzny. Kamery zarejestrowały jego wizerunek i śledczy liczą, że znajdą się osoby, które powiedzą, kim jest. Policjanci z warszawskiej Woli wskazują, że poszukiwany udawał funkcjonariusza i bez skrupułów wykorzystał ten wizerunek do oburzającego oszustwa. 

Policja prosi o pomoc w znalezieniu tego mężczyzny

Poznajesz tego mężczyznę? Policja z Woli w Warszawie opublikowała dwa zdjęcia i publikuje pilny apel o pomoc w odpowiedzi na pytanie, kim jest widoczny na fotografiach mężczyzna. 

- Każdy, kto rozpoznaje mężczyznę lub posiada informację na temat tego zdarzenia, proszony jest o kontakt telefoniczny bądź osobisty z policjantami - zaapelowała nadkom. Marta Sulowska z warszawskiej policji.

Szpital przekazał nowe informacje o zdrowiu Kamila z Częstochowy. "Niestety, jest problem"

Kłamał, że jest policjantem. Wszystko dla pieniędzy

Co takiego zrobił poszukiwany przez policję mężczyzna? Jest on podejrzewany o to, że wykorzystał zaufanie, jakim Polacy darzą policjantów

Około 25-30-letni mężczyzna dobrze wiedział, że jeśli przekona swoją ofiarę, że jest policjantem, to jej czujność zostanie uśpiona, a on będzie mógł dopuścić się haniebnego czynu. - Policjanci z wolskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa na tzw. policjanta - poinformowała nadkom. Sulowska.

Osoba, która zaufała fałszywemu policjantowi, straciła kilkanaście tysięcy złotych. - Sprawca doprowadził pokrzywdzoną do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wprowadzenie jej w błąd, co do zaistnienia zdarzenia drogowego z udziałem osoby najbliższej - relacjonują śledczy pracujący nad sprawą.

Znasz go? Natychmiast skontaktuj się z policją

Kamery monitoringu utrwaliły wygląd mężczyzny. Nosi on brodę, ale nie można wykluczyć, iż ogoli ją po opublikowaniu przez policję zdjęć. - Mężczyzna w wieku około 25-30 lat, ubrany był w bluzę z kapturem i spodnie jeansowe - dodaje w opisie podejrzanego warszawska policja.

Wiesz, kim jest podejrzewany mężczyzna widoczny na zdjęciach? Nie trać czasu, natychmiast skontaktuj się z policjantami pracującymi w komendzie przy ul. Żytniej 36 w Warszawie. - Informacje można przekazać także telefonując pod numer 47 72394-50, 47 723 94 28 lub w formie elektronicznej pisząc na adres: [email protected].