Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > "Polska w kolejce do denazyfikacji". Skandaliczne słowa członka Dumy, jest reakcja polskich władz
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 13.05.2022 22:38

"Polska w kolejce do denazyfikacji". Skandaliczne słowa członka Dumy, jest reakcja polskich władz

Polska trafi na listę krajów do "denazyfikacji"? Mocne słowa człowieka Putina
Wikimedia.com/duma.gov.ru Creative Commons Attribution 4.0 International; ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News

Nie tylko dezinformacyjna propaganda uderza w Polskę, Oleg Morozow postanowił wypowiedzieć skandaliczne słowa. Przewodniczący Komisji Kontroli Dumy Państwowej stwierdził, że kolejne słowa polskich polityków "zachęcają jego kraj do postawienia Polski w kolejce do denazyfikacji". Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych już skomentował tę szokującą deklarację.

- Uaktywnił się kolejny polityczny błazen, który w imieniu Kremla próbuje zastraszać Polskę - napisał po słowach Olega Morozowa Stanisław Żaryn. Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych nie pozostał obojętny na słowa przewodniczącego Komisji Kontroli Dumy Państwowej.

Skandaliczne słowa Olega Morozowa: Polska kolejna na liście do "denazyfikacji"

Agencja RIA Novosti - państwowa i kontrolowana przez Kreml agencja informacyjna - cytuje słowa przewodniczącego Komisji Kontroli Dumy Państwowej, niższej izby parlamentu Rosji.

- Wypowiedzi polskich przywódców o Rosji "jako nowotworze" zachęcają Federację Rosyjską do "postawienia Polski w kolejce do denazyfikacji" - stwierdził Oleg Morozow.

Te szokujące słowa i swoista groźba wysłana w kierunku Warszawy to reakcja na mocny wywiad Mateusza Morawieckiego. Premier podczas wywiadu dla "Daily Telegraph" uderzył w kraj Władimira Putina.

Szef polskiego rządu oprócz określenia Rosji "nowotworem" stwierdził, iż konieczne jest "wykorzenienie rosyjskiej ideologii". Co więcej, Mateusz Morawiecki - który w piątek 13 podpisał zarządzenie przedłużające stopnie alarmowe - stwierdził, iż jest ona "równie niebezpieczna jak nazizm i komunizm".

Stanisław Żaryn nazwał go "błaznem"

Tak jak poprzednio w przypadku groźby wystrzelenia w stronę Polski rakiet, na ostre słowa wobec Warszawy zareagował Stanisław Żaryn. Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych opublikował w mediach społecznościowych krótki komentarz.

Poza nazwaniem przewodniczącego Komisji Kontroli Dumy Państwowej Olega Morozow "błaznem" stwierdził on, iż jest to jedynie próba wymuszenia tego, by Polska nie mówiła "światu o rosyjskich zbrodniach, wojnie Rosji przeciwko Ukrainie i rosyjskich zagrożeniach dla pokoju w Europie".

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: onet.pl