Goniec.pl
Polska trafi na listę krajów do "denazyfikacji"? Mocne słowa człowieka Putina

Wikimedia.com/duma.gov.ru Creative Commons Attribution 4.0 International; ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News

"Polska w kolejce do denazyfikacji". Skandaliczne słowa członka Dumy, jest reakcja polskich władz

13 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Nie tylko dezinformacyjna propaganda uderza w Polskę, Oleg Morozow postanowił wypowiedzieć skandaliczne słowa. Przewodniczący Komisji Kontroli Dumy Państwowej stwierdził, że kolejne słowa polskich polityków "zachęcają jego kraj do postawienia Polski w kolejce do denazyfikacji". Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych już skomentował tę szokującą deklarację.

- Uaktywnił się kolejny polityczny błazen, który w imieniu Kremla próbuje zastraszać Polskę - napisał po słowach Olega Morozowa Stanisław Żaryn. Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych nie pozostał obojętny na słowa przewodniczącego Komisji Kontroli Dumy Państwowej.

Marek BAZAK/East News / Piotr Molecki / East News

Lasy Państwowe złożyły pozew przeciwko ambasadzie Rosji. Chodzi o wyjątkową nieruchomość

CZYTAJ DALEJ

Skandaliczne słowa Olega Morozowa: Polska kolejna na liście do "denazyfikacji"

Agencja RIA Novosti - państwowa i kontrolowana przez Kreml agencja informacyjna - cytuje słowa przewodniczącego Komisji Kontroli Dumy Państwowej, niższej izby parlamentu Rosji.

- Wypowiedzi polskich przywódców o Rosji "jako nowotworze" zachęcają Federację Rosyjską do "postawienia Polski w kolejce do denazyfikacji" - stwierdził Oleg Morozow.

Te szokujące słowa i swoista groźba wysłana w kierunku Warszawy to reakcja na mocny wywiad Mateusza Morawieckiego. Premier podczas wywiadu dla "Daily Telegraph" uderzył w kraj Władimira Putina.

Szef polskiego rządu oprócz określenia Rosji "nowotworem" stwierdził, iż konieczne jest "wykorzenienie rosyjskiej ideologii". Co więcej, Mateusz Morawiecki - który w piątek 13 podpisał zarządzenie przedłużające stopnie alarmowe - stwierdził, iż jest ona "równie niebezpieczna jak nazizm i komunizm".

Rosjanie zgwałcili 11-letniego chłopca, jego matka musiała na to patrzeć

Rosjanie zgwałcili 11-letniego chłopca. Jego matka musiała na to patrzeć

CZYTAJ DALEJ

Stanisław Żaryn nazwał go "błaznem"

Tak jak poprzednio w przypadku groźby wystrzelenia w stronę Polski rakiet, na ostre słowa wobec Warszawy zareagował Stanisław Żaryn. Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych opublikował w mediach społecznościowych krótki komentarz.

Poza nazwaniem przewodniczącego Komisji Kontroli Dumy Państwowej Olega Morozow "błaznem" stwierdził on, iż jest to jedynie próba wymuszenia tego, by Polska nie mówiła "światu o rosyjskich zbrodniach, wojnie Rosji przeciwko Ukrainie i rosyjskich zagrożeniach dla pokoju w Europie".

Tak mieszka Wołodymyr Zełenski

Niewiarygodne, jak od początku wojny mieszka Zełenski. Nie może nawet zapalić światła

- Tu musi być ciemno, nie można włączyć światła, bo bomba mogłaby po prostu wlecieć podczas nalotu - powiedział Wołodymyr Zełenski podczas oprowadzania dziennikarzy po swoim tymczasowym domu od początku wojny w Ukrainie. Tak żyje prezydent okupowanego kraju, który nie chciał zostawić rodaków i nie wyjechał ze stolicy nawet, gdy ta była atakowana. fot. Twitter.com/@60Minutes

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: onet.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Twitter/Forsvaret

Wiadomości

Nord Stream 2. Potężne wybuchy i wyciek gazu na dnie Morza Bałtyckiego

Czytaj więcej >
cmentarz, grob

Wiadomości

Ceny pogrzebów rosną. Żywiec: Samo wykopanie grobu kosztuje 900 zł

Czytaj więcej >
Russia government official

Wiadomości

Miedwiediew odgraża się użyciem broni atomowej. "Zachód nawet nie kiwnie palcem"

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

27 września o 18:00 w całej Polsce zawyją syreny. Strażacy oddadzą hołd zmarłemu koledze

Czytaj więcej >
Warszawa szykuje się do dystrybucji jodku potasu. Powstaną specjalne punkty

Wiadomości

Warszawa szykuje się do dystrybucji jodku potasu. Powstaną specjalne punkty

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Pożar w rafinerii Orlen w Płocku. Doszło do wybuchu, płonie piec na jednej z instalacji produkcyjnych

Czytaj więcej >