Goniec.pl
Dmitrij Miedwiediew podwiązuje sankcje z... nowymi epidemiami

AFP PHOTO / RIA NOVOSTI / KREMLIN POOL / MIKHAIL KLIMENTYEV

Sankcje nałożone na Rosję wywołają "nowe epidemie"? Złowieszczy wpis Dmitrija Miedwiediewa

13 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Były prezydent Rosji sugeruje, iż nałożone na jego kraj sankcje zaowocują szeregiem niekorzystnych skutków, a wśród nich mają znaleźć się... nowe epidemie. Dmitrij Miedwiediew opublikował wpis o tytule: "Piątek 13. Co dalej, czyli świat po antyrosyjskich sankcjach (wcale nie prognoza)".

Na Telegramie pojawił się długi wpis autorstwa Dmitrija Miedwiediewa. Były prezydent Rosji opublikował listę, gdzie przewiduje negatywne dla świata skutki nałożonych przez Zachód sankcji.

Marek BAZAK/East News / Piotr Molecki / East News

Lasy Państwowe złożyły pozew przeciwko ambasadzie Rosji. Chodzi o wyjątkową nieruchomość

CZYTAJ DALEJ

Wśród słów, jakie padają ze strony jednego z najbliższych współpracowników Władimira Putina, pojawia się stwierdzenie, że kraje zachodu "strzeliły sobie w stopę". Uwaga ta dotyczy kwestii związanej z kryzysem energetycznym. To niejedyny kryzys, jaki prognozuje Dmitrij Miedwiediew.

Były prezydent Rosji wiąże sankcje z nowymi epidemiami

Chociaż Adam Niedzielski niedawno ogłosił, że w Polsce 16 maja skończy się stan epidemii, to Dmitrij Miedwiediew w swoim zaskakującym piątkowym wpisie wskazuje, że możliwe, iż nie jest to koniec nowych chorób.

- Wybuchną nowe epidemie, spowodowane odrzuceniem uczciwej współpracy międzynarodowej w sferze sanitarno-epidemiologicznej lub bezpośrednimi faktami użycia broni biologicznej - stwierdził Dimitrij Miedwiediew.

W swoim wymownym wpisie "Piątek 13. Co dalej, czyli świat po antyrosyjskich sankcjach (wcale nie prognoza)" były prezydent Rosji wskazuje, iż ograniczenia nakładane na Rosję w związku z wojną w Ukrainie załamią szereg globalnych łańcuchów dostaw.

Rosja grozi Finlandii, bo ta planuje wejść do NATO

Rosja grozi Finlandii "krokami odwetowymi". Premierka Sanna Marin nie zmienia jednak zdania

CZYTAJ DALEJ

- Możliwy jest poważny kryzys logistyczny, w tym upadek działalności zagranicznych linii lotniczych, które mają zakaz lotów nad terytorium Rosji - wyliczał dalej były prezydent Rosji.

Długa lista, ale Dmitrij Miedwiediew grozi tylko Zachodowi

Wspomniane wcześniej "strzelanie w stopę" związane jest z kryzysem energetycznym. Współpracownik Putina w serwisie Telegram wskazał, iż ceny pali kopalnych nadal będą wzrastać.

Co gorsza - według czarnej wizji Dmitrija Miedwiediewa - świat czeka niedobór jedzenia. - Międzynarodowy kryzys żywnościowy nadejdzie z perspektywą głodu w poszczególnych państwach - czytamy w trzecim punkcie rosyjskiego polityka.

Lista byłego prezydenta Rosji wydaje się nie mieć końca. Zgodnie z wcześniejszym stanowiskiem Kremla sankcje uderzają, ale nie w kraj Władimir Putina, a w państwa Zachodu. Zdaniem Dmitrija Miedwiediewa terroryści na nowo się uaktywnią, a nowe regionu konflikty zbrojne tylko przybiorą na silne.

- Powstaną nowe międzynarodowe sojusze krajów oparte na pragmatycznych, a nie ideologicznych kryteriach anglosaskich - dodał polityk, powołując się na przykład Rady Europy. Przypomnijmy, że Rosja została z niej wyrzucona.

Władimir Putin przed laty mówił o sobie
Władimir Putin przed laty mówił o sobie
Władimir Putin o sobie i swoich stosunkach z miliarderami
Władimir Putin przed laty wykazywał się większą wyrozumiałością

Tajemnice Putina wyszły na jaw. Jego słowa nie pozostawiają wątpliwości, niewiele osób wiedziało

- Można mnie uznać za udany produkt patriotycznego wychowania człowieka radzieckiego - mówił przed laty Władimira Putin. Archiwalne wypowiedzi prezydenta Rosji na swój własny temat rzucają światło nie tylko na pełną sukcesów zaskakującą karierę byłego agenta FSB, ale również na jego postawę jako polityka i agresora.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: interia.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

powrót połączenia kolejowego

Wiadomości

Wraca kultowy pociąg "Słoneczny". Po dwóch latach przerwy podróżni łatwiej dojadą nad morze

Czytaj więcej >
Szykuje się rewolucja w emeryturach, Skarbówka odda seniorom pieniądze

Wiadomości

Luka w przepisach dotyczących bonu turystycznego. Dodatkowe 500 złotych na dziecko wciąż możliwe

Czytaj więcej >

Wiadomości

Obowiązkowa hospitalizacja i kwarantanna. Minister zdrowia podpisał rozporządzenia dot. małpiej ospy

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News, PETRAS MALUKAS/AFP/East News, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Sondaż zaufania do polityków. Duda na czele, jest kilka niespodzianek

Czytaj więcej >
Wikimedia/The Russian Presidential Press and Information Office

Wiadomości

Władimir Putin rozmawiał z kanclerzem Austrii. Padły absurdalne oskarżenia pod adresem Ukrainy

Czytaj więcej >
Boris Johnson

Wiadomości

"Corriere della Sera": Tajny plan Borisa Johnsona. Pod uwagę brana jest także Polska

Czytaj więcej >