Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Rosja tłumi bunty w wojsku. "On tych dowódców dla przykładu rozebrał, ręce związał"
Natalia Janus
Natalia Janus 13.05.2022 19:25

Rosja tłumi bunty w wojsku. "On tych dowódców dla przykładu rozebrał, ręce związał"

Wojsko rosyjskie
Rex Features/East News

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) poinformowała, że w celu stłumienia buntów w wojsku, rosyjskie dowództwo wysyła "doświadczonych oprawców", którzy upokarzają żołnierzy odmawiających walki z siłami ukraińskimi. Przechwycona rozmowa została udostępniona w sieci.

W rosyjskim wojsku coraz więcej buntowników

Rosyjscy żołnierze obawiają się walki z siłami ukraińskimi i dlatego bunty nabierają masowego charakteru — twierdzi SBU. W takich okolicznościach do Ukrainy wysyła się "doświadczonych oprawców", takich jak generał Rustam Muradow. Muradow jest znany ze swojego okrucieństwa podczas interwencji rosyjskiej w Syrii. Na dowód we wpisie na Facebooku SBU została zamieszczona podsłuchana przez ukraińskie służby rozmowa rosyjskiego żołnierza z ojcem. 

Rosyjski żołnierz: "Nikt nie chciał jechać dalej"

- Przyjechał Muradow, k..., pokazową rozprawę zrobił, bo nikt nie chciał jechać dalej… Dowódcy nie chcieli wieźć swoich chłopaków na śmierć. Chłopcy też nie byli gotowi... On tych dowódców dla przykładu rozebrał, ręce k… związał. Z kieszeni musieli wszystko powyjmować, k…, ręce im związał. Do autobusów ich wrzucił i wywiózł - mówił żołnierz. Z dalszej części rozmowy wynika, że "buntownicy" są i tak wysyłani do domu. Dlatego on też czeka, kiedy zostanie wysłany "na urlop".  W swoim opisie SBU dodaje, że "Rosja nie może oficjalnie przyznać, że ma tak wielu żołnierzy, którzy odmawiają walki na Ukrainie. Dlatego nazywa ich ucieczki "urlopami".

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: onet.pl, goniec.pl