Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Oburzająca wpadka w TVP Info. "Przeprosiny albo pozew"
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 22.02.2024 09:06

Oburzająca wpadka w TVP Info. "Przeprosiny albo pozew"

mikrofony
Wojciech Olkusnik/East News, X/Wipler1978

Wielka afera z udziałem nowego TVP Info. Dziennikarze stacji zaliczyli potężną wpadkę, pokazując na wizji skandaliczny wpis, który błędnie przypisano posłowi Przemysławowi Wiplerowi. Polityk nie krył oburzenia i zażądał natychmiastowego sprostowania podanego dalej “fake newsa”, grożąc nawet wkroczeniem na drogę sądową. W tej sytuacji Telewizja Polska musiała posypać głowy popiołem.

TVP Info w potężnych tarapatach

Telewizja Polska ma kolejne problemy. Jeszcze nie opadł kurz po tym, jak swój raport na temat tylko rzekomej bezstronności “19:30” opublikowało Stowarzyszenie Demagog, a już na horyzoncie pojawił się nowy kłopot.

Przypomnijmy więc, że analitycy Demagoga stwierdzili, iż główny serwis informacyjny TVP, który miał być “fotografią świata” i serwować “czystą wodę” zamiast propagandowej “zupy”, tak naprawdę pomija niekorzystne dla obecnego rządu fakty, a czasem też przypisuje gabinetowi Donalda Tuska zasługi poprzedników.

Teraz z kolei okazało się, że dziennikarze przygotowujący informacje dla TVP Info nie robią odpowiedniego researchu i korzystają z nierzetelnych źródeł. Pech chciał, że swoim działaniem uderzyli w kandydata Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców na prezydenta Warszawy Przemysław Wiplera. Ten dosłownie eksplodował ze złości i zażądał przeprosin. Wszystko przez jeden wpis na X.

Brat Tomasza Komendy wyjawił szczegóły pogrzebu. Poruszający wpis

Przemysław Wipler oburzony. Żąda przeprosin od TVP

W środę (21 lutego) w jednym z serwisów informacyjnych TVP Info stacja pokazała post, zamieszczony na platformie X (dawniej Twitter) przez użytkownika podpisującego się jako “Przemysław Wipler Nowy Prezydent Warszawy”. Internauta w oburzający sposób skomentował we wpisie śmierć Tomasza Komendy. “Polska żyje ledwo, Komenda już nie” - napisał.

ZOBACZ: Maciej Orłoś czekał na sam koniec "Teleexpressu". Wygłosił sprostowanie

Sęk w tym, że konto wcale nie należy do Przemysława Wiplera, a zwykłego internetowego trolla, chcącego najpewniej zaszkodzić politykowi Konfederacji. Nic więc dziwnego, że ten mocno się zdenerwował i zapowiedział, iż nie pozostawi sprawy bez odpowiedniej reakcji.

Przeprosiny albo pozew. TVP Info - pokajajcie się i naprawcie błąd albo pojadę z wami - zagroził.

Publiczny nadawca podał "fake newsa"

W odpowiedzi do TVP Info Przemysław Wipler pisze wprost, że wypowiedź, którą mu przypisano, uważa za “podłą” i sugeruje, iż został zaatakowany tylko dlatego, że konkuruje o fotel włodarza stolicy z kandydatem KO Rafałem Trzaskowskim.

Gdzie ta nowa jakość? Naruszyliście moje dobra osobiste i pomówiliście mnie. Proszę o natychmiastowe przeprosiny na antenie i sprostowanie albo widzimy się w sądzie - czytamy.

Do afery odniósł się też jeden z liderów Konfederacji Sławomir Mentzen, uważający, że “takiego ordynarnego fejka nawet pisowska TVP by nie puściła”. Wywołane do tablicy TVP Info nie miało więc wyjścia i musiało wyprostować kłamliwa informację.

Bardzo przepraszamy Pana Posła Przemysława Wiplera za przypisaniu mu wypowiedzi dotyczącej śmierci Tomasza Komendy umieszczonej na fałszywym koncie Przemysław Wipler Nowym Prezydentem Warszawy. Jednocześnie zapowiadamy, że stosowne przeprosiny zostaną również opublikowane na antenie TVP INFO - czytamy we wpisie na portalu X.

Źródło: X, TVP Info