W polskiej polityce coraz częściej pojawia się temat możliwego sojuszu pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a Konfederacją. Choć obie partie oficjalnie zaprzeczają istnieniu "paktu o nieagresji", to obserwatorzy sceny politycznej oraz niektórzy byli politycy widzą w tej relacji coś więcej. Były premier Kazimierz Marcinkiewicz ostrzega przed potencjalnymi konsekwencjami takiego układu.
Kandydat na prezydenta, Sławomir Mentzen, znany z ostrych wypowiedzi na temat islamu i imigracji, sam od lat otacza się ludźmi działającymi w polsko-arabskich instytucjach biznesowych. W programie ,,Na celowniku" Tomasza Piątka i Radosława Grucy pojawiają się nazwiska osób współtworzących z Mentzenem Kongres Polskiego Biznesu, którzy jednocześnie współpracują z Polsko-Iracką Radą Biznesu.
Kandydat na prezydenta, Sławomir Mentzen, nie tylko prowadzi prężnie działającą firmę prawniczą, ale także rozwija biznesy związane z alkoholem i bronią. W nowym programie Gońca „Na celowniku”, Tomasz Piątek i Radosław Gruca przyglądają się nie tylko działalności samego Mentzena, ale także bliskim relacjom i współpracownikom. Okazuje się, że jego ojciec miał powiązania z opozycją w PRL, a jedna z jego współpracownic miała kontakty z esbekami.
Sytuacja na polskiej scenie politycznej ponownie się zaostrza. Konflikt pomiędzy Sławomirem Mentzenem a Szymonem Hołownią przybrał nowy wymiar. Choć lider Konfederacji oficjalnie przeprosił marszałka Sejmu, niemal natychmiast opublikował kolejny wpis, w którym ponownie odnosi się do kontrowersyjnego zdjęcia i sytuacji na granicy z Białorusią.
Sławomir Mentzen jest poważnym zagrożeniem dla Karola Nawrockiego w rywalizacji o wejście do drugiej tury wyborów prezydenckich 2025. Choć poparcie kandydata Konfederacji rośnie, tendencja zmienia się za każdym razem, gdy udziela wypowiedzi dla mediów. Sejmowy kolega Mentzena ocenił w rozmowie z Radiem ZET, że jego sukces prędzej czy później czeka olbrzymi krach. Zdradził, jaki moment konkretnie ma na myśli, przy okazji używając wobec niego niewybrednego określenia.
Szacuje się, że Grzegorz Braun – do niedawna jeden ze sztandarowych działaczy Konfederacji – w nadchodzących wyborach prezydenckich uzyska poparcie elektoratu na poziomie 3-5 proc. Kandydat na prezydenta podkreśla jednak, że nie wierzy w sondaże, a jego powodzenie zależy głównie od trafnej strategii sztabu wyborczego. Jednocześnie nie odcina się od kontrowersji. Na oficjalnych banerach promocyjnych zamieszczono wymowny symbol, który oburza część opinii publicznej.
Według ustaleń służb, to pracująca dla Huawei agencja lobbingowa Five Rand - założona przez obecnego posła Przemysława Wiplera i byłego dziennikarza Michała Krzymowskiego - miała stać za interpelacją, której celem było wywarcie presji na zmiękczenie stanowisko rządu względem Chin. Poza posłami Partii Republikańskiej, jedną z takich interpelacji złożył także wiceprzewodniczący Nowej Lewicy Andrzej Szejna, co powinno przesądzić o jego natychmiastowej dymisji.
Zmiany w polityce międzynarodowej wynikające z polityki prezydenta USA Donalda Trumpa i uchwała dotycząca bezpieczeństwa narodowego były tematami rozmów redaktora Mikołaja Dowejki z Krzysztofem Bosakiem, wicemarszałkiem Sejmu z Konfederacji. Krzysztof Bosak ocenił również politykę Unii Europejskiej.
W studiu Polsat News doszło do burzliwej dyskusji na temat zawodu dziennikarza. Słowa jednego z liderów Konfederacji ponownie wywołały falę emocji, a jego wypowiedź podzieliła uczestników debaty. Jedna z polityczek tej formacji postanowiła stanąć w jego obronie, podkreślając swoje doświadczenia z pracy w mediach.
Czy Konfederacja jest gotowa na współpracę z największymi partiami? Sławomir Mentzen, lider ugrupowania i kandydat na prezydenta, w najnowszym wywiadzie został zapytany o potencjalne koalicje. Jego odpowiedzi nie pozostawiły wątpliwości, polityka to sztuka kompromisu, a zamykanie sobie drzwi przed kluczowymi graczami na scenie politycznej nie jest dobrym rozwiązaniem.
Niedzielne wydanie „Śniadania Rymanowskiego” na antenie Polsatu przyniosło gorącą debatę, w której nie zabrakło ostrych słów i wzajemnych oskarżeń o manipulację. Dyskusja na temat unijnego paktu migracyjnego i jego konsekwencji dla Polski błyskawicznie przerodziła się w awanturę, w której emocje wzięły górę nad merytoryczną rozmową.
Zmarł były poseł i europoseł, znany ze swojej kontrowersyjnej działalności w polityce. Przez lata jego przypadek stanowił centralny punkt dyskusji dotyczących wymiaru sprawiedliwości w Polsce oraz odpowiedzialności posłów za wypowiadane słowa. Jego najgłośniejszą aferą była ta, gdy nazwał policjantów “palantami”. Po śmierci polityka głos w mediach zabrał Grzegorz Braun, pisząc: “Podziękować już nie zdążę w tym życiu, może w przyszłym”.
Kandydaci na prezydenta kontynuują kampanię wyborczą spotykając się z wyborcami w różnych zakątkach kraju. Nie inaczej jest w przypadku Sławomira Mentzena, który codziennie aktualizuje informacje o tym, jakie miasta udało mu się odwiedzić. Podczas jednego z takich wydarzeń doszło ostatnio do bardzo niepokojącego incydentu.
Wielka afera Przemysława Wiplera, prześwietlenie przez CBA oraz kontrowersje związane z sondażami. W “Układzie Zamkniętym” Radosław Gruca i Wojciech Mulik ujawniają szczegóły dotyczące Wiplera w sekcji Podejrzani Politycy, gdzie opowiadają o jego powiązaniach z koncernem tytoniowym i niejasnościami majątkowymi.
Grzegorz Braun bez wątpienia jednym z najbardziej kontrowersyjnych polityków. Tylko ostatnich kilkanaście miesięcy przyniosło skandale nie tylko w jego działalności lokalnej (osławiona akcja z gaśnicą w Sejmie), ale także międzynarodowej (zakłócenie minuty ciszy i wyprowadzenie z obrad Parlamentu Europejskiego. Okazuje się, że kandydat na prezydenta nie zwalnia tempa i po raz kolejny zdecydował się wstrząsnąć polskim społeczeństwem.
Przypadek posła Konfederacji Ryszarda Wilka nie był pierwszym, gdy obserwujemy polityków po kilku głębszych. W historii Sejmu ,,mocno zmęczeni" byli posłowie ze wszystkich stron scen politycznej - od prawicy do lewicy. Czy to normalne, że w miejscu pracy posłowie i senatorowie mogą spożywać napoje z procentami? Radosław Gruca wziął na tapetę temat alkoholu wśród polityków.
Szymon Hołownia poinformował, że posłowie, którzy zakłócali przebieg czwartkowych obrad Sejmu, zostaną ukarani. Znamy szczegóły.
Kampania prezydencka nabiera tempa, a wraz z nią pojawiają się kolejne kontrowersje. Jedna z nich dotyczy Grzegorza Brauna, którego ostatnie wystąpienie w mediach publicznych wywołało falę krytyki i pytania o granice wolności słowa.
Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami. 18 maja Polacy ruszą do urn wyborczych, by wybrać następcę Andrzeja Dudy. Który z kandydatów wydaje się być tym najbardziej kompetentny, a który najmniej pasuje do roli głowy państwa? Zapytaliśmy o to sztuczną inteligencję.
Podczas czwartkowych obrad Sejmu doszło do bardzo niecodziennej sytuacji. Marszałek Szymon Hołownia poprosił jednego z posłów o opuszczenie sali, a wiele wskazuje na to, że był on “pod wpływem”. Wszystko zarejestrowały kamery.
Kolejne posiedzenie Sejmu rozpoczęło się od awantury posłów. Sławomir Mentzen pukał się w czoło odpowiadając na zarzuty Sławomira Ćwika. Debata szybko przybrała ostry charakter. Tematem spornym stała się polityka migracyjna rządu i projekt dopłat dla banków. Doszło również do starcia Jarosława Kaczyńskiego z Szymonem Hołownią.
Grzegorz Braun został wyrzucony z obrad Parlamentu Europejskiego. Poseł zakłócił minutę ciszy dla uczczenia pamięci ofiar Holokaustu. Wyprowadzili go siłą. Chwilę po zdarzeniu redaktor Gońca Mikołaj Dowejko na gorąco rozmawiał ze świadkiem tych wszystkich wydarzeń Dariuszem Jońskim, europosłem Koalicji Obywatelskiej.
Pilne wieści z Parlamentu Europejskiego. W środę (29 stycznia) podjęto decyzję w sprawie Grzegorza Brauna, bedącego niezrzeszonym deputowanym. Europoseł wybrany z list Konfederacji został niezwłocznie wyprowadzony z sali plenarnej, w sieci pojawiły się nagrania z tego momentu. Znamy szczegóły zdarzenia. – Nic poza niesmakiem z tego nie wynika – komentował europoseł PiS Tobiasz Bocheński.
Spotkanie Rafała Trzaskowskiego z Zenkiem Martyniukiem oraz wypowiedzi liderów PiS na temat aborcji wywołały burzliwe dyskusje. W studiu Gońca dziennikarka Karolina Opolska i redaktor Jacek Żukowski wymienili opinie o granicach wizerunku w polityce oraz strategiach zdobywania elektoratu.
Grzegorz Braun został wyrzucony z Konfederacji za ogłoszenie swojego startu w wyborach prezydenckich w 2025 mimo sprzeciwu ze strony Sławomira Mentzena. Natychmiast wśród internautów pojawił się wątek potencjalnej koalicji Konfederacji z PiS, a chwilę później pierwsze zaproszenie ze strony przedstawiciela partii Jarosława Kaczyńskiego.
Polityczne trzęsienie ziemi w Konfederacji. Grzegorz Braun zostanie usunięty z partii, po tym, jak wbrew liderom ugrupowania podjął decyzję o starcie w wyborach prezydenckich. - Ubolewam, że zostałem wprowadzony w błąd - tłumaczył podczas konferencji prasowej jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak. - Grzegorz Braun popełnił błąd - dodawał Sławomir Mentzen.
Sławomir Mentzen niezbyt chętnie mówi o swoim życiu prywatnym i rodzinie. Ostatnio jednak głośno zrobiło się na temat powiązania jego bliskich z niemieckim Wehrmachtem. Mało kto również wie, czym na co dzień zajmuje się ojciec polityka. Okazuje się, że jest on znaną i cenioną postacią w Polsce. Oto szczegóły z domu rodzinnego kandydata na prezydenta RP.
Ostatnie wydanie programu "Woronicza 17" na antenie TVP Info przyniosło ogromne emocje. Gośćmi Kamili Biedrzyckiej byli m.in. Dobromir Sośnierz z Konfederacji i Michał Szczerba z KO, między którymi doszło do poważnego spięcia, a interweniować musiała prowadząca “Ja się pana nie boję” - oznajmiła dziennikarka.