Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Maciej Orłoś czekał na sam koniec "Teleexpressu". Wygłosił sprostowanie
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 20.02.2024 18:12

Maciej Orłoś czekał na sam koniec "Teleexpressu". Wygłosił sprostowanie

Maciej Orłoś, Teleexpress
"Teleexpress", wydanie z dn. 20.02.2024 r.

Wtorkowy “Teleexpress” przyniósł ze sobą sporą niespodziankę. Maciej Orłoś na sam koniec zaskoczył bratem tradycyjnego żartu. Zamiast tego dziennikarz musiał przyznać się do błędu. Jedna z widzek napisała do niego z prośbą o sprostowanie informacji podanej przez niego na antenie TVP.

Nietypowe zakończenie "Teleexpressu", Maciej Orłoś nic nie dał po sobie poznać

Spore zaskoczenie we wtorkowym (20.02) “Teleexpressie”. Maciej Orłoś przywitał widzów znad ciemnych i ciężkich okularów. Do samego końca nie dał po sobie poznać, że czeka z nietypowym zakończeniem. Wszystko przez uwagę, jaka dotarła do redakcji od jednej z widzek.

Kobieta postanowiła zareagować na wcześniejsze słowa Macieja Orłosia w “Teleexpressie”. Wskazała, że widzowie TVP zostali niejako wprowadzeni w błąd i konieczne jest wyjaśnienie sytuacji oraz swoiste sprostowanie wygłoszone przez samego dziennikarza. Maciej Orłoś nawet nie próbował oponować i protestować.

Nie żyje uwielbiany ksiądz, wierni są zdruzgotani. Miał tylko 42 lata

Maciej Orłoś zacytował treść listu od widzki "Teleexpressu"

Maciej Orłoś na sam koniec wydania Teleexpressu zrelacjonował treść wiadomości otrzymanej od jednej z widzem programu. Zwróciła ona uwagę na jedno z wcześniejszych wydań, które prowadził legendarny prowadzący, który wrócił do Telewizji Polskiej po wielu latach przerwy.

ZOBACZ: Widzowie "19.30" zaniepokojeni. Joanna Dunikowska-Paź nagle zniknęła?

- Pani Maria napisała do nas z Przemyśla. “Miesiąc temu w Teleexpressie padło pytanie, czy piernik do wiatraka coś ma. Pan stwierdził, że nie. Otóż ma… trzy litery: r, i, k. Może słówko sprostowania?” - powiedział Maciej Orłoś wprost do kamery.

"Sprostowanie" na koniec wtorkowego "Teleexpressu"

Prowadzący “Teleexpressu” nie zastanawiał się dwa razy. Natychmiast przyznał kobiecie rację i potwierdził, że nie myli się ona w swoim osądzie. - Oczywiście prostujemy… - powiedział ochoczo Maciej Orłoś.

ZOBACZ: Specjalny konkurs Biedronki. Można wygrać 100 tys. zł

Później w luźnym tonie nawiązał do wiadomości widzki “Teleexpressu” i zaprosił wszystkich do tego, by przełączyli na TVP Info, gdzie wyemitowany zostanie “Teleexpress Extra”. Wskazał, że chociaż to zupełnie inny program, to ma wiele wspólnych liter z tym emitowanym w telewizyjnej Jedynce o 17. Co więcej dodał, że “Teleexpress Extra” we wtorek (20.02) również poprowadzony zostanie przez Macieja Orłosia.

teleexpress-maciej-orlos.jpg
Maciej Orłoś przyznał się do “błędu”. Fot. Teleexpress, wydanie z dn. 20.02.2024 r.

Źródło: goniec.pl, tvp