Goniec.pl

Twitter Platforma Obywatelska

Nietypowy incydent na spotkaniu z Donaldem Tuskiem. "Poproszę o wyjście z sali"

17 Marca 2023

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

Podczas spotkania Donalda Tuska z wyborcami często dochodzi do niespodziewanych wymian zdań. Podobnie było w trakcie wyborczego wiecu w Bytomiu. Zaczepiany słownie przewodniczący Platformy Obywatelskiej, w pewnym momencie nie wytrzymał i zwrócił się w ostrych słowach do jednego z mężczyzn obecnych na sali. "Poproszę pana o wyjście z sali" - padło ze strony polityka.

Liderzy największych partii w podróży przez Polskę

Wielokrotnie mogliśmy usłyszeć o tym, że na spotkania z Jarosławem Kaczyńskim oraz wysoko postawionymi przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości są jedynie dla wybranych zwolenników PiS . Dodatkowo wiece szefa partii rządzącej są zazwyczaj obstawiane przez dziesiątki, jeśli nie setki policjantów

Odmienną taktykę przyjął Donald Tusk, którego spotkania przeważnie odbywają się na salach gimnastycznych, a sam przewodniczący PO występuje zazwyczaj w samym centrum, otoczony przez zgromadzonych ludzi. 

Spotkania z byłym premierem obfitują w niespodziewane zwroty akcji ze względu na możliwość zadawania pytań przez uczestników wieców. 

Lidl

Lidl rozbił bank, takich okazji dawno nie było. Polacy będą walić drzwiami i oknami

CZYTAJ DALEJ

"Jeszcze raz pan tak powie, to poproszę pana o wyjście z sali"

Ze względu na kampanię wyborczą, która z każdym tygodniem nabiera tempa, najważniejsi działacze polskich ugrupowań politycznych odwiedzają kolejne polskie miasta. Donald Tusk pojawił się w piątek, 17 marca w Bytomiu. Lider PO mówił między innymi o kwestii statusu nauczycieli w Polsce. 

- Nauczyciele czują się zgnojeni. Nie tylko oczywiście wynagrodzeniem, ale tu jest początek. Nie szanujesz tego zawodu, to za chwilę ten zawód stanie się trzeciej kategorii - poskreślał polityk zaznaczając, że sam nauczał historii. 

W pewnym momencie były premier przerwał swój wywód i zwrócił się bezpośrednio do człowieka w czapce z daszkiem siedzącego w głębi sali. - Jeszcze raz powie pan do mnie: "zamknij się", poproszę pana o wyjście z sali. Ja tu jestem po to, żeby nikt nikomu w Polsce nie mówił: "zamknij się" - oznajmił lider największej partii opozycyjnej.

- Ani pan, ani ci, którzy zorganizowali dziś kilkadziesiąt osób, które miały przeszkadzać, ani Kaczyński , ani Ziobro ze swoją prokuraturą, nie zamkną mnie w sensie dosłownym, ani nie zamkną mi ust - podkreślał Donald Tusk. Całość zarejestrowały kamery.

 

Donald Tusk prowadzi kampanię wyborczą

Niedawno pisaliśmy o spotkaniu Donalda Tuska z mieszkańcami Pabianic . Po tradycyjnym wystąpieniu lidera Platformy Obywatelskiej przyszedł czas na pytania od publiczności, których, jak zwykle, nie brakowało. Wśród zainteresowanych znalazła się m.in. zrozpaczona kobieta, błagająca o nagłośnienie swojego problemu w Sejmie.

- Poprosiła mnie o to córka, która zna kuzyna pana. Mieszka w Gdańsku. Bo straciła bardzo dużo zdrowia przez naszą sytuację, jaka jest w rodzinie - zaczęła. Jak się okazało, teściowa kobiety od prawie dwóch miesięcy przebywa w pabianickim DPS-ie, a jej bratowa w tym czasie "wyłudziła cały majątek”.

- Teraz przyszło pismo, że my mamy płacić 1860 zł. I ja mam odłożyć od ust swojemu synowi? - pytała łamiącym się głosem wyraźnie poruszona kobieta.

Donald Tusk przejął się wówczas losem kobiety. - Pomożemy pani - odparł przewodniczący Platformy Obywatelskiej. 

Źródło: Goniec/ Platforma Obywatelska

 

Samolot

Oburzające nagranie z samolotu polskich linii lotniczych. Piloci zostali zawieszeni

CZYTAJ DALEJ
pogrzeb

Nie mogli uwierzyć, w jakim stanie ksiądz przyjechał na pogrzeb. "Czerwony na buzi, spuchnięty"

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Szef MON pilnie zaapelował do wszystkich Polaków. Chodzi o "siatkę szpiegowską"
Czytaj więcej >

Polityka

Pieniądze z 500 plus będą wyższe? Możliwe, ale nie jest wykluczony również próg dochodowy
Czytaj więcej >

Polityka

Andrzej Duda podpisał nowelizacje ustaw. Zmiany w Kodeksie wyborczym stały się faktem
Czytaj więcej >

Polityka

Rozpaczliwe wyznanie syna Lecha Wałęsy. Potrzebuje pieniędzy na walkę z chorobą
Czytaj więcej >

Polityka

Wielka afera w siedzibie PiS. Interweniowała policja
Czytaj więcej >

Polityka

Senior wyrecytował wierszyk o PiS. Nikt nie mógł się tego spodziewać
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]