Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Niepokojące znalezisko na plaży. Akcja służb nad morzem, mężczyzna został odnaleziony
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 22.06.2024 20:33

Niepokojące znalezisko na plaży. Akcja służb nad morzem, mężczyzna został odnaleziony

służby morze
Fot. Facebook.com/Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (zdj. ilustracyjne)

W sobotę na plaży w Ustce znaleziono porzucone ubrania oraz walizkę z dokumentami. Na miejscu niezwłocznie wszczęto alarm, poszukiwania prowadziła m.in. Morska Służba Poszukiwań i Ratownictwa. W końcu strażnikom miejskim udało się znaleźć właściciela rzeczy. Niebywałe, w jakim był stanie. 

Na plaży w Ustce znaleziono ubrania i walizkę. Służby wszczęły alarm

Poszukiwania rozpoczęto w sobotę, 21 czerwca, około godziny 10. Rafał Goeck, rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwań i Ratownictwa w rozmowie z TVN24 podkreślił, że przeszukiwany był zarówno ląd, jak i morze. Wszystko przez to, że na plaży w Ustce znaleziono ubrania i walizkę, w której znajdowały się dokumenty pewnego mężczyzny.

Auto roztrzaskało się o drzewo, w środku trzy osoby. Tragiczny wypadek pod Szczecinem

Poszukiwania na Bałtyku

Na miejscu nie udało się jednak nikogo odnaleźć. Informacja o prowadzonych poszukiwaniach została przekazana do innych służb i policji. Dalsze prace prowadzone były na podstawie znalezionych w walizce dokumentów. Wkrótce akcja ekipy poszukiwawczej doczekała się szczęśliwego zakończenia.

ZOBACZ: Nie żyje 36-latek, dwie kolejne osoby w szpitalu. Kierowca popełnił tragiczny błąd

Mężczyzna odnaleziony, był pijany

Szczęśliwie posiadacz ubrań i walizki został odnaleziony.

Mężczyzna został odnaleziony przez funkcjonariuszy straży miejskiej na terenie Ustki, jest cały i zdrowy – przekazał mł. asp. Jakub Bagiński, oficer prasowy z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, cytowany przez TVN24.

To jednak nie wszystko. Jak poinformowali policjanci, mężczyzna został przebadany alkomatem. Okazało się, że był pijany.

Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie mieszkańca województwa mazowieckiego znajduje się blisko 2,5 promila alkoholu. Z uwagi na jego stan policjanci podjęli decyzję o umieszczeniu go w izbie wytrzeźwień – dodał policjant.