Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pijany kierowca jechał po Gdańsku 5 km/h. Brawurowe zatrzymanie
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 17.06.2024 18:24

Pijany kierowca jechał po Gdańsku 5 km/h. Brawurowe zatrzymanie

radiowóz
fot. materiały policyjne

Gdańsk. Bohaterska postawa dwóch pracowników służb oczyszczania miasta pozwoliła uniknąć tragedii i doprowadzić do zatrzymania pijanego kierowcy. Mężczyźni bardzo przytomnie zablokowali jego auto do czasu przyjazdu policji. Za swoją postawę zostali nagrodzeni. 

Bohaterska postawa pracowników Gdańskich Usług Komunalnych

W czwartek późnym wieczorem dwaj pracownicy służb oczyszczania miasta sprzątali gdańskie ulice. Kierowca zamiatarki podczas prowadzonych działań poruszał się z bardzo małą prędkością ok. 5 km/h, dlatego zdziwił go fakt, że pojazd tuż za nim nie zdecydował się na wyprzedzanie, tylko cierpliwie i również bardzo powoli jechał za nim.

W pewnym momencie kierowca samochodu osobowego wyszedł w celu zaspokojenia potrzeby fizjologicznej, a jeden z pracowników od razu zwrócił uwagę na jego niepokojący stan. Wyczuł od kierowcy alkohol, o czym od razu powiadomił policję.  

Wracali z pogrzebu, mieli wypadek. Nie żyje jedna osoba, nie pomógł nawet LPR

Pracownicy zablokowali auto pijanego kierowcy zamiatarkami

Pracownik miejskich służb powiadomił o całym incydencie również swojego kolegę, który szybko pojawił się na miejscu. Mężczyźni zablokowali pijanego kierowcę i uniemożliwili mu odjazd, zastawiając jego auto swoimi zamiatarkami. 62-latek próbował mimo wszystko odjechać i uderzał w stojącego przed nim i za nim ciężarowego mercedesa.

ZOBACZ: Pilny alert RCB do mieszkańców. “Zachowaj spokój”

Jeden z bohaterów przyznał w rozmowie z mediami, że kierowca prawdopodobnie zmierzał w stronę centrum, gdzie mogli bawić się jeszcze mieszkańcy miasta. Pijany mężczyzna mógł doprowadzić do tragedii.

Na miejscu zdarzenia wkrótce pojawiła się policja, która potwierdziła, że zatrzymany kierowca był nietrzeźwy

Bohaterska postawa pracowników doceniona

Zatrzymany 62-latek odmówił badania alkomatem na miejscu zdarzenia, dlatego został przetransportowany do szpitala na badanie krwi. Wykazało ono 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. W samochodzie zatrzymanego funkcjonariusze odnaleźli dwie półlitrowe butelki po wódce. Jedną pustą i drugą napoczętą.

ZOBACZ: 35-latka wjechała pod wojskową ciężarówkę. Była kompletnie pijana

Pijanym kierowcą okazał się obywatel Izraela. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się winy. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami. 62-latkowi zostało odebrane prawo jazdy na cztery lata.

Bohaterska postawa pracowników Gdańskich Usług Komunalnych została doceniona uściskiem dłoni prezesa firmy, a także nagrodą finansową.