Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje młody mężczyzna. Do tragedii doszło na festiwalu
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 12.06.2024 15:53

Nie żyje młody mężczyzna. Do tragedii doszło na festiwalu

policja
Fot. Policja Śląska

Dramat w Sosnowcu. 28-letni mężczyzna został brutalnie pobity podczas imprezy z okazji 120-lecia miasta. Sprawcami okazali się nastolatkowie, którzy zaatakowali młodego piłkarza na oczach jego narzeczonej. Przez długi czas nikt nie pomógł umierającemu mężczyźnie, lekarzom nie udało się wygrać walki o jego życie.

Brutalne pobicie w Sosnowcu

Do tragedii doszło 9 czerwca podczas imprezy plenerowej, zorganizowanej na terenie Zagłębiowskiego Parku Sportowego w Sosnowcu. Na miejscu bawił się 28-letni piłkarz KS Spójnia Landek, na co dzień mieszkał i pracował w Jastrzębiu-Zdroju. Bliscy wciąż nie mogą uwierzyć w to, że nikt nie zareagował, kiedy pan Michał został brutalnie napadnięty przez grupę nastolatków. 

Jej śmierć wstrząsnęła całą Polską. Fatalne wieści dla rodziny

28-latek zaatakowany przez grupę nastolatków. Nie żyje

Tłum zebranych w Parku w Sosnowcu liczył około 30 tys. osób. Według wstępnych ustaleń śledczych w godzinach popołudniowych trzech nieletnich zaatakowało i brutalnie pobiło 28-letniego mężczyznę. Został przewieziony do szpitala, skąd po trzech dniach napłynęła kolejna tragiczna informacja – zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

ZOBACZ: Koszmar na wycieczce szkolnej. Kierowca busa pełnego dzieci nagle zasłabł

Nastoletni sprawcy w schronisku dla nieletnich

Świadkowie zdarzenia nie mają wątpliwości co do tego, że sprawcy byli przerażająco brutalni. Śledztwo w sprawie brutalnego pobicia 28-latka prowadziła Prokuratura Rejonowa Sosnowiec Północ, zatrzymano trzech szesnastolatków. Z racji na ich wiek sprawa trafiła do sądu dla nieletnich.

11 czerwca w IV Wydziale Rodzinnym i Nieletnich Sądu Rejonowego w Sosnowcu odbyło się posiedzenie w przedmiocie zastosowania środków tymczasowych wobec zatrzymanych nieletnich. Decyzją sądu zostali umieszczeni w schronisku dla nieletnich, na okres trzech miesięcy – przekazała w rozmowie z Faktem Dorota Pelon, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.