Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Zabójstwo

Zabójstwo

Zabójstwo – przestępstwo umyślne polegające na pozbawieniu człowieka życia

Michał Tomasz Kąpicki
24.02.2024 14:21 Dania. Polak poszukiwany przez policję. Miał zamordować 29-latka

Policja w Danii prowadzi poszukiwania 30-letniego obywatela Polski. Michał Tomasz Kąpicki podejrzewany jest o dokonanie zabójstwa. Jego ofiarą miał paść 29-latek także z Polski. Ciało ofiary znaleziono w hotelu w Brøndby w styczniu br.

policja
24.02.2024 12:40 Austria. Zabójstwo w domu publicznym. Zatrzymano 27-latka

Porażające odkrycie w domu publicznym w Wiedniu. W piątkowy wieczór wezwana na miejscu uszkodzenia ciała trzech kobiet. Wszystkie przypadki na ciele rany, pozostałości od ugodzenia. W sprawie zatrzymany był 27-letni mężczyzna.

tomasz komenda
21.02.2024 22:05 Przez nich Tomasz Komenda trafił do więzienia na 18 lat

W środę 21 lutego media obiegła smutna informacja. W wieku 47 lat zmarł Tomasz Komenda. Mężczyzna spędził 18 lat w więzieniu za zbrodnię, której nie popełnił. W końcu doczekał się uniewinnienia i wolności, a prawdziwi sprawcy stanęli już przed sądem. Trzeci sprawca do tej pory nie został ustalony.

policja
19.02.2024 12:20 Wnuczka miała zabić 94-letnią babcię. Córka ofiary zabrała głos

Są nowe informacje ws. tragicznego zabójstwa w Bieczu (woj. małopolskie). 94-letnia kobieta zginęła tam z rąk swojej wnuczki, która się nią opiekowała. Dziennikarzom “Super Expressu” udało się dotrzeć do wnuczki zamordowanej i jej sąsiadów. Z ich zeznań rysuje się obraz ogromnej rodzinnej tragedii, pełnej rozpaczy.

policja radiowóz
17.02.2024 15:41 Rodzinna tragedia w Małopolsce. Wnuczka zabiła babcię?

W Bieczy w województwie małopolskim doszło do rodzinnej tragedii. Nie żyje 94-letnia kobieta. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce stwierdzili, że staruszka została zamordowana. Według nieoficjalnych ustaleń sprawczynią potwornego czynu jest wnuczka kobiety. 24-latka została zatrzymana.

policjanci zatrzymanie
13.02.2024 10:09 Tragedia w polskim mieście. Nie żyje 38-latek, w tle zawód miłosny

Przerażająca sytuacja w Bydgoszczy. W 38-latek przebywał w KFC, gdzie spotkał go napastnik. Sprzeczka mężczyzn przeniosła się na parking, gdzie ofiara została ugodzona nożem. Mimo wysiłków ratowników mężczyzna zmarł. Napastnik został zatrzymany przez policję. Według medialnych doniesień zbrodnia związana jest z miłosnym zawodem. 

policjant zatrzymanie
12.02.2024 13:19 Tragedia w Sosnowcu. Sąsiedzi mówią o zachowaniu Piotra B.

Mężczyzna podejrzewany o podwójne zabójstwo w Sosnowcu został w poniedziałek doprowadzony do prokuratury. Usłyszy zarzut dotyczący morderstwa ze szczególnym okrucieństwem. Według doniesień medialnych to właśnie młodszy syn Ewy i Marka miał dokonać przerażającej zbrodni. Sąsiedzi ujawniają, jak zachowywał się krótko przed morderstwem – „wrzeszczał, że każdego pozabija”.

policja karetka
11.02.2024 19:32 Sosnowiec. Czy seniorzy zginęli z ręki własnego syna?

W niedzielę 11 lutego około południa w Sosnowcu odkryto ciała dwóch osób. Śledczy od początku nie wykluczali, że kobieta i mężczyzna mogli paść ofiarą morderstwa. Sąsiedzi pary podejrzewają, że do śmierci seniorów przyczynił się ich syn.

grzegorz borys policja radiowóz
10.02.2024 09:47 Pojechali pod mieszkanie Grzegorza Borysa. Zaskakujący widok

Byłemu żołnierzowi, który był podejrzewany o zamordowanie swojego syna, przysługiwał lokal Agencji Mienia Wojskowego. Teraz małżonka Grzegorza Borysa musiała opuścić mieszkanie na gdyńskim Fikakowie. Miejsce stoi całkowicie puste, a o jego dalszym przeznaczeniu zadecyduje AMW.

Anastazja Rubińska
07.02.2024 18:43 Ojciec zamordowanej Anastazji zabrał głos. "Dożywocie"

Morderca Anastazji Rubińskiej niedługo stanie przed sądem. Banglijczyk miał dokonać zbrodni na greckiej wyspie Kos. Z medialnych doniesień wynika, że matka tragicznie zmarłej Polski weźmie udział w procesie. Ojciec 27-latki ujawnił, czy naprawdę się tak stanie. Zdradził także, jakiego wyroku oczekuje.

radiowóz przestępca
03.02.2024 22:41 Rafał P. zatrzymany. Był jednym z najbardziej poszukiwanych przestępców

Po pięciu latach poszukiwań policja zatrzymała w Holandii Rafała P. Mężczyzna w 2019 roku został skazany na dożywocie za zbrodnie, których się dopuścił. W aresztowaniu brali udział kontrterroryści.

policja zatrzymany
29.01.2024 10:12 Zabrze. 21-latek stanął w obronie matki. Nie żyje 24-latek

Nieszczęśliwy finał rodzinnej kłótni w Zabrzu (woj. śląskie). Podczas sprzeczki mężczyzna rzucił się z nożem na swojego starszego brata i zadał mu kilkadziesiąt ciosów. W wyniku odniesionych ran, poszkodowany zmarł na stole operacyjnym. Powodem ataku miała być chęć obrony matki przez agresywnym 24-latkiem.

policja dziecko
28.01.2024 13:51 Mysłowice. Chłopczyk miał udusić się w wersalce. Matka zrzuciła winę na 4-letniego synka

W maju 2022 r. w Mysłowicach doszło do ogromnej tragedii, w wyniku której zmarł 2-letni Marek. Chłopiec, jak zeznała jego matka, udusił się w wersalce, gdzie zamknąć miał go zaledwie 4-letni brat. Śledczy nie dali wiary tej wersji wydarzeń i o zabójstwo oskarżyli Magdalenę W. Kobieta wkrótce usłyszy wyrok w tej porażającej sprawie.

policja
24.01.2024 12:03 Włochy. Nowe wątki ws. zabójstwa 43-letniego Polaka. W tle śmierć kobiety

Włoscy śledczy wyjaśniają sprawę tajemniczej śmierci 43-letniego Polaka. Ciało mężczyzny znaleziono w piątek (19 stycznia) w kompleksie leśnym nieopodal Turynu. Początkowo media podawały, że zginął on od zadanych ostrym narzędziem ciosów, ale wersja ta jest już nieaktualna. W śledztwie pojawiły się nowe, bardzo niepokojące wątki.

zatrzymany
23.01.2024 17:16 Ojciec znalazł ciało syna pod łóżkiem. Tragedia w polskim mieście

Do tragicznego odkrycia doszło w sobotę 20 stycznia w Lublinie. W jednym z mieszkań przy ul. Krańcowej ojciec znalazł ciało swojego 22-letniego syna z ranami kłutymi. Nieoficjalnie ciało miało znajdować się w foliowym worku, ukryte pod łóżkiem. Policja zatrzymała w tej sprawie 22-letniego mężczyznę. Przekazano szczegóły.

wypadek kolizja pociąg strażacy kobieta
21.01.2024 10:45 Pociąg uderzył w auto, w którym było ciało 31-latki. Bliscy kobiety przerwali milczenie

Brutalne zabójstwo Jolanty z Kiełpina wstrząsnęło opinią publiczną. Mąż zadał jej cios tępym narzędziem a potem upozorował jej śmierć, pozostawiając auto z jej ciałem na torach kolejowych. Kobieta była w trakcie rozwodu z Tomaszem K. Znajomi ujawnili szokujące informację na temat jej oprawcy.

police samochód policja uk
21.01.2024 09:52 Tragedia polskiej rodziny w Wielkiej Brytanii. Odnaleziono zwłoki inżyniera i jego rodziny. Nowe fakty w sprawie

W piątek 19 stycznia w jednym z domów we wsi Costessey w Wielkiej Brytanii dokonano makabrycznego odkrycia. W środku znajdowały się zwłoki 45-letniego Bartłomieja K., jego dwóch córek i 36-letniej kobiety. Wszystkie ofiary posiadały liczne obrażenia. Pojawiły się nowe fakty w sprawie tragedii. Policja miała zignorować telefon wykonany godzinę przed makabrycznym odkryciem.

policja
16.01.2024 15:09 Miał zabić matkę szóstki swoich dzieci. Sąsiedzi przerwali milczenie

Śmierć 43-letniej mieszkanki podwrocławskiej miejscowości, zamordowanej przez partnera, wstrząsnęła lokalną ludnością. Sąsiedzi pani Izabeli nie kryją emocji i wskazują, że w rodzinie od dawna nie działo się dobrze. Kobieta, choć zaprzeczała, najpewniej była ofiarą przemocy domowej ze strony konkubenta. O wszystkim miała być powiadamiana opieka społeczna, która teraz wymownie milczy w sprawie.

twarz kobieta auto skasowane aypadek
15.01.2024 08:25 Nie żyje młoda kobieta. Ciało znaleziono w roztrzaskanym aucie. Ale to nie był wypadek

Wypadek miał być w rzeczywistości zabójstwem. Samochód został zmiażdżony przez pociąg, w środku znajdowało się ciało 31-letniej Jolanty z Kartuz. Wyniki sekcji zwłok doprowadziły do zatrzymania męża kobiety. Przyjaciele pożegnali ją we wzruszających słowach. „Wciąż nie mogę w to uwierzyć”.

policja radiowóz
14.01.2024 21:04 Nie żyje matka szóstki dzieci, została brutalnie zamordowana. Sprawca zatrzymany

Matka szóstki dzieci zgięła od ciosów nożem. Do tragedii doszło w nocy z soboty (13.01) na niedzielę (14.01) w gminie Kąty Wrocławskie. Policja podkreśla, że działania śledczych były szybkie i skuteczne. Wiadomo, gdzie znajduje się podejrzewany o dokonanie zbrodni.

taśma policyjna
07.01.2024 18:51 Wieluń. Brutalna zbrodnia na 31-latce. Policja zatrzymała jedną osobę

Niepokojące wieści z Gaszyna w powiecie wieluńskim. W sobotę (6 stycznia) w jednym z tamtejszych mieszkań znaleziono ciało 31-letniej kobiety. Okoliczności śmierci denatki nie są znane, ale w sprawie zatrzymany został 29-latek. Nieoficjalnie mówi się, że mężczyzna dopuścił się wobec ofiary drastycznych czynów.

policja
02.01.2024 09:41 Zwłoki 31- letniego mężczyzny w jednym z domów. Wstrząsające, kogo zatrzymała policja

Ogromny dramat na Pomorzu. Policjanci z Bytowa zostali wezwani do jednego z domów ws. kłótni rodzinnej, jednak na miejscu zastali zwłoki 31-letniego mężczyzny. W sprawie zatrzymana została jedna osoba, to partnerka zmarłego. Media podają, że nie był to pierwszy raz, gdy funkcjonariusze musieli interweniować z powodu konfliktu zaistniałego między parą.

mapa Paryż Meaux
26.12.2023 11:37 Francja. Znaleziono ciało kobiety i czwórki jej małych dzieci. Policja zatrzymała ojca

W Meaux w pobliżu Paryża znaleziono pięć ciał. Była to matka wraz z czwórką jej małych dzieci. Francuskie służby wszczęły śledztwo. Ojciec dzieci miał uciec z miejsca zdarzenia. Dzisiaj rano został zatrzymany przed policję.

policja radiowóz policjant
11.12.2023 15:06 Tragiczne sceny we Włocławku. Babcia była przekonana, że Monika śpi

Morderstwo Moniki D. to tragedia, która zaszokowała nie tylko lokalną społeczność. Przedszkolanka została znaleziona przez funkcjonariuszy. Wcześniej babcia mówiła im, że Monika śpi.

Maksymilian F. kajdanki
10.12.2023 19:59 Miał pomóc policji złapać Maksymiliana F. Zaskakujące słowa pracownika zoo

Na początku grudnia cała Polska przez kilka godzin żyła jedynie sprawą poszukiwań Maksymiliana F. Mężczyzna, który uciekł z radiowozu, oddając śmiertelne strzały w stronę dwóch policjantów, ostatecznie został złapany, a cała wdzięczność spłynęła wówczas na wrocławskich mundurowych. Tymczasem w sprawie jest jeszcze jeden, cichy bohater. To pracownik zoo, który powiadomił służby o tym, że widział bandytę. Niestety, do dziś nie doczekał się on nawet słowa podziękowania. 

mężczyzna policja radiowóz
05.12.2023 09:13 Na jaw wyszły nowe fakty ws. zabójstwa policjantów. To znaleziono przy Maksymilianie F.

Wirtualna Polska dotarła do informacji, jaką broń znaleziono przy Maksymilianie F., inna od tej, której zazwyczaj używa policja. Uważa się, że to właśnie nią oskarżony strzelał do tragicznie zmarłych policjantów z Wrocławia. Teraz zbadają to biegli.

policja
26.11.2023 16:36 Pabianice. Zwłoki mężczyzny z ranami kłutymi w łazience. Zatrzymano dwie osoby

Tragiczne doniesienia z Pabianic (woj. łódzkie). W sobotę (25 listopada) wieczorem w jednym z mieszkań na terenie miasta odnaleziono zwłoki mężczyzny. Wszelkie ślady na jego ciele wskazują, że zginął od ciosów nożem. W sprawie zatrzymano już dwie osoby.

policja
22.11.2023 10:11 Miał zabić żonę i córki. Na jaw wyszło, czym się zajmował 42-latek

Tragedia, jaka rozegrała się w jednym z domów w Puszczykowie, wstrząsnęła całą Polską. Z rąk męża i ojca miała zginąć 29-letnia kobieta oraz dwie córki. Sprawca złożył obszerne zeznania i usłyszał już zarzuty. Okazuje się, że Serhii T. był świetnym kucharzem, który szkolił się pod okiem najlepszych restauratorów na świecie.