Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Policjanci pojechali na interwencję. Zostali pobici i pogryzieni
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 25.02.2024 21:57

Policjanci pojechali na interwencję. Zostali pobici i pogryzieni

policja
fot. Małopolska Policja (zdj. ilustracyjne)

Policja zatrzymała pięć osób podejrzanych o pobicie policjantów w Tychach (woj. śląskie). To dwie kobiety oraz trzech mężczyzn. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło w sobotę 24 lutego po godzinie 22.00. 

Tychy. Policjanci pobici podczas interwencji

Sytuacja miała miejsce w sobotę 24 lutego po godzinie 22.00 w Tychach. Policjanci interweniowali w jednym z mieszkań przy ul. Darwina. W pewnym momencie mundurowi zostali zaatakowani przez lokatorów, dwie kobiety oraz trzech mężczyzn. Wszyscy, jak się później okazało byli pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwano dodatkowy patrol policji.

Jak przekazała portalowi tvn24.pl młodsza aspirant Paulina Kęsek, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Tychach, funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie pięć osób w wieku od 28 do 35 lat. Wszyscy to obywatele Ukrainy.

Tragedia w Janowie Podlaskim. Nie żyje 72-letni mężczyzna

Policja zatrzymała pięć osób

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Tychach ponadto poinformowała, że policjanci nie odnieśli poważniejszych obrażeń, chociaż zostali pobici i pogryzieni.

Zaatakowani policjanci zostali przebadani w szpitalu, nie odnieśli poważnych obrażeń, po badaniach zostali wypisani do domu - przekazała policjantka.

ZOBACZ: Chełm. 12-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Jak relacjonuje policjantka, wszyscy zatrzymani w trakcie interwencji byli pod wpływem alkoholu. Trafili do policyjnej izby zatrzymań.

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tychach. Postępowanie dotyczy naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, jednak możliwe, że kwalifikacja zostanie zmieniona na czynny atak na funkcjonariusza.

ZOBACZ: Rodzina zginęła w pożarze. Co ustaliła prokuratura?

Po wytrzeźwieniu zostaną przesłuchani. Najprawdopodobniej odbędzie się to w poniedziałek - informuje oficer prasowa.

 

Źródło: Goniec.pl/TVN24.pl

Tagi: policja