Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje mężczyzna. Przed śmiercią zrobił tragiczną w skutkach rzecz
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 22.09.2023 22:10

Nie żyje mężczyzna. Przed śmiercią zrobił tragiczną w skutkach rzecz

wypadek w Gwizdaju
KPP Przeworsk

Tragiczny dzień na drogach województwa podkarpackiego. W piątek po południu w Gwizdaju nieopodal Przeworska doszło do zderzenia motocyklisty z samochodem ciężarowym. Mężczyzna zginął na miejscu. Zaledwie kilka godzin wcześniej dwie osoby zmarły po wypadku na autostradzie A4.

Śmiertelny wypadek w Gwizdaju

Do tragicznego wypadku w Gwizdaju doszło w piątek 22 września około godziny 13. Wtedy to dyżurny przeworskiej komendy został powiadomiony o zajściu z udziałem motocykla i samochodu ciężarowego.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem, jadąc od Przeworska w stronę Łańcuta, zjechał nagle na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z samochodem ciężarowym - przekazał Mariusz Czyrny z policji w Przeworsku.

[TYLKO U NAS] Fatalne informacje dla TVP. Polacy zadecydowali, na Woronicza nie będą zadowoleni

Policja ustala tożsamość kierowcy jednośladu

Niestety, życia kierowcy jednośladu nie udało się uratować. Policjanci wyjaśniają teraz dokładne okoliczności zdarzenia, w tym tożsamość ofiary.

Nieoficjalnie mówi się, że motocykl to Triumph tiger 120 na rzeszowskich tablicach rejestracyjnych. Droga krajowa nr 94 na była całkowicie zablokowana przez kilka godzin. 

303-274074.jpg
Źródło: Policja Podkarpacka

Dwie ofiary śmiertelne wypadku na A4

Również tego dnia, zaledwie kilka godzin wcześniej, na Podkarpaciu doszło do innego, dramatycznego wypadku. Około godziny 8:30 na autostradzie A4 na wysokości Rudnej Małej autobus iveco zderzył się z osobowym bmw.

- W wyniku zderzenia autobus dachował zatrzymując się na barierach na pasie zieleni. Autobusem podróżowało 15 osób. Dwoje pasażerów zginęło na miejscu, a pozostałych 12 pasażerów zostało rannych i trafiło do szpitali - przekazała podkarpacka policja.

Kierowcy obu pojazdów nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Służby pobrały od nich krew do badań na zawartość alkoholu i innych środków odurzających. Autostrada od węzła Rzeszów Zachód w kierunku Przemyśla była zablokowana do godziny 14.

Źródło: Policja Podkarpacka