NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragiczny wypadek autokaru. Są ofiary śmiertelne i wielu rannych
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 22.09.2023 10:32

Tragiczny wypadek autokaru. Są ofiary śmiertelne i wielu rannych

autokar
Twitter/@CBSChicago

Autokar wiozący członków licealnej orkiestry na obóz muzyczny zjechał z autostrady i stoczył się w dół stromego wąwozu - informuje agencja Reutera. Są ofiary śmiertelne i wielu rannych. Do tego tragicznego w skutkach wypadku doszło w czwartek 21 września. Relacja jednego z podróżujących pasażerów jest wyjątkowo dramatyczna.

Tragiczny wypadek autokaru

Tragedia rozegrała się w czwartek 21 września w stanie Nowy Jork, na autostradzie stanowej w pobliżu miasta Wawayanda. Autokar przewożący członków licealnej orkiestry nagle wypadł z drogi i stoczył się w dół wąwozu. 

Na zdjęciach z miejsca zdarzenia, które przedstawiamy na końcu artykułu widać pojazd leżący na boku pośród drzew. Autokarem podróżowali uczniowie ze szkoły średniej z miejscowości Farmingdale na obóz muzyczny w Greeley w Pensylwanii.

Mateusz Murański do dziś nie został pochowany? "Nie ma takiego miejsca"

Przyczyny tragicznego wypadku

Gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul na swojej konferencji prasowej kilka godzin po tragicznym wypadku stwierdziła, że najbardziej prawdopodobną przyczyną wypadku była wadliwa przednia opona w pojeździe. Służby w najbliższych dniach będą jednak ustalać szczegółowe powody. Trwa śledztwo w tej sprawie. 

- Wylądowałem na boku. Musiałem wyskoczyć przez okno - powiedział 15-letni Anthony Eugenio, który w momencie wypadku był w autobusie. - Gdy tylko podniosłem głowę, jeden z uczniów obok mnie był cały we krwi. Wszędzie widziałem krew - relacjonuje w rozmowie z CBS News.

Dwie osoby nie żyją, wielu rannych

W wyniku wypadku spośród 44 pasażerów śmierć poniosły dwie dorosłe kobiety - przekazał przedstawiciel policji stanowej Richard Mazzone. Wśród ofiar były 77-letnia Beatrice Ferrari z Farmingdale i 43-letnia Gina Pellettieri.

Gubernator Nowego Jorku poinformowała, że sześć innych osób jest ciężko rannych, a dziesiątki uczniów odniosło mniejsze obrażenia. 

Źródło: CBS News