Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje 9-latka, tragedia przed wakacjami. Na jaw wyszły niepokojące informacje
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 24.06.2024 13:35

Nie żyje 9-latka, tragedia przed wakacjami. Na jaw wyszły niepokojące informacje

policja
Fot. Facebook.com/Policja Śląska

Prokuratura Rejonowa w Lublińcu wszczęła śledztwo w sprawie tragedii, do której doszło w niedzielę w Glinicy. 9-letnia dziewczynka utonęła w stawie, nad którym wcześniej bez opieki dorosłych przebywała wraz z innymi dziećmi. Śledczy sprawdzą, czy nie doszło do zaniedbania ze strony matki dziecka. 

Śledztwo w sprawie utonięcia 9-latki w Glinicy

W poniedziałek poinformowano o wszczęciu śledztwa w związku ze śmiercią 9-latki z Glinicy (pow. lubliniecki). Dziewczynka utonęła w stawie w niedzielę (23 czerwca). Prokuratura Rejonowa w Lublińcu zbada, czy doszło do narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, oraz czy doszło do nieumyślnego spowodowania jej śmierci.

Nie żyje 9-latka, ratownicy byli bezradni. Tragedia na samym początku wakacji

Tragedia w Glinicy. Śledczy sprawdzą, czy nie doszło do zaniedbania ze strony matki

W ramach postępowania podjęto decyzję o przeprowadzeniu sekcji zwłok dziecka. Prokuratorzy sprawdzą, czy nie doszło do zaniedbania ze strony matki. Według wstępnych ustaleń policjantów, 9-letnia dziewczynka kąpała się wraz z innymi dziećmi, swoją 11-letnią siostrą i koleżankami, w niedozwolonym miejscu, bez nadzoru osób dorosłych.

ZOBACZ: Rodzice szóstki dzieci zginęli podczas wakacji. Tragedia na amerykańskiej plaży

9-latka była nad wodą z siostrą i koleżanką

9-latka następnie zdecydowała się na wejście do wody, gdzie miała stracić nurt pod nogami. Na miejscu niezwłocznie zjawili się strażacy, którzy wyłowili dziewczynkę z wody. Niestety, na ratunek było już za późno.

Prowadzone czynności resuscytacyjne nie doprowadziły do powrotu akcji serca i obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon dziecka. Przeprowadzone wobec matki dziewczynki badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że kobieta była trzeźwa – przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, Tomasz Ozimek, cytowany przez Wirtualną Polskę.