Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje 9-latka, ratownicy byli bezradni. Tragedia na samym początku wakacji
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 24.06.2024 07:31

Nie żyje 9-latka, ratownicy byli bezradni. Tragedia na samym początku wakacji

straż pożarna
Fot. Facebook.com/Policja Śląska

Policja prowadzi śledztwo w sprawie dziewczynki, która bez opieki dorosłych kąpała się w niedozwolonym miejscu. 9-latka utonęła w niedzielę po południu w zbiorniku wodnym w Glinicy (woj. śląskie). Mimo błyskawicznej reakcji służb, nie udało się uratować życia dziecka.

Glinica. Dzieci kąpały się w niedozwolonym miejscu

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę, 23 czerwca, we wsi Glinica (pow. lubliniecki). Według wstępnych ustaleń policjantów, 9-letnia dziewczynka kąpała się wraz z innymi dziećmi w niedozwolonym miejscu, bez nadzoru osób dorosłych. Wkrótce potem rozegrał się dramat.

Tragedia w Małopolsce. Nie żyje motocyklistka, w akcji wiele służb

Dziecko utonęło

9-letnia dziewczynka utonęła w zbiorniku wodnym. Niestety, pomimo wysiłków ratowników, jej życia nie udało się uratować.

Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragedii. Na ten moment nie wiadomo, dlaczego dzieci kąpały się same w niedozwolonym miejscu i gdzie byli ich opiekunowie.

ZOBACZ: Poszła odebrać paczkę, chwilę później nie żyła. Tajemnicza śmierć w polskim mieście

Ważny apel policji

Policjanci ponowili apel o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą. Przede wszystkim konieczne jest, abyśmy kąpali się wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych i takich, w których pracują ratownicy.

Nie wskakuj do wody, gdy nie znasz jej głębokości. Nieznana głębokość i struktura dna może narazić cię na urazy, kalectwo, a nawet śmierć. Nigdy nie wchodź do wody będąc pod wpływem alkoholu. Z kąpieli korzystaj najwcześniej po upływie 30 minut od zjedzenia posiłku. Zwracaj szczególną uwagę na swoje dzieci! – napisano na Facebooku śląskiej policji.