Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragedia w Małopolsce. Nie żyje motocyklistka, w akcji wiele służb
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 23.06.2024 21:16

Tragedia w Małopolsce. Nie żyje motocyklistka, w akcji wiele służb

straż pożarna
Fot. OSP Kamienica

Tragiczny wypadek w miejscowości Kamienica (woj. małopolskie). W niedzielę 30-letnia motocyklistka nagle zjechała z drogi i spadła ze swojego pojazdu. Niestety, mimo wysiłków ratowników, jej życia nie udało się uratować. Na miejscu wciąż trwają pracę służb, droga jest zablokowana.

Kamienica. Wypadek motocyklistki

Do tragedii doszło w niedzielę, 23 czerwca, w miejscowości Kamienica (pow. limanowski). Chwilę przed godziną 17 służby otrzymały zgłoszenie o wypadku przy skręcie na Zasadne. Kobieta spadła z kierowanego przez siebie motocykla, odniosła poważne obrażenia. Wiadomo, że chwilę wcześniej wyprzedzała.

Wypadek busa z dziećmi. Auto przewróciło się i wylądowało w rowie

Wypadek po próbie wyprzedzania, poszkodowana motocyklistka

Jak przekazała w rozmowie z portalem limanowa.in podinsp. Katarzyna Cisło, rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, motocyklistka chwilę przed wypadkiem podjęła manewr wyprzedzania kilku pojazdów. Kierowca jednego z poprzedzających ją pojazdów podjął ten sam manewr, w wyniku czego kobieta gwałtownie skręciła, chcąc uniknąć zderzenia. Jej motocykl najechał na krawężnik, przez co spadła z jednośladu.

ZOBACZ: Poszła odebrać paczkę, chwilę później nie żyła. Tajemnicza śmierć w polskim mieście

Motocyklistka zginęła w wypadku

Ratownicy niezwłocznie przystąpili do prób uratowania życia poszkodowanej 30-latki. Mimo ich wysiłków, kobieta zmarła na miejscu, zgon stwierdzono chwilę po godzinie 18. Według relacji limanowskiego portalu, motocyklistka była mieszkanką Krakowa.

Na miejscu wciąż prowadzone są prace służb, trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności wypadku. Droga jest całkowicie zablokowana.