Goniec.pl

ANDREW CABALLERO-REYNOLDS/AFP/East News

Joe Biden w Europie ogłosi pakiet nowych sankcji. Kolejny cios dla Rosji

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

To już oficjalne. USA nałoży na Rosję kolejny pakiet sankcji. Jake Sullivan, doradca Joe Bidena ds. bezpieczeństwa narodowego potwierdził we wtorek, że prezydent USA ogłosi je podczas wizyty w Europie. Pierwsze szczegóły wizyty Joe Bidena zostały ujawnione.

Potwierdzono już, że Joe Biden nie tylko odwiedzi Europę, ale również Polskę. Kolejne szczegóły planu prezydenta USA zostały zdradzone przez jego doradcę.

Jake Sullivan we wtorek odniósł się do dalszych kroków Stanów Zjednoczonych wobec Rosji. Mimo podjęcia ostrych kroków uderzających w gospodarkę kraju rządzonego przez Władimira Putina , Joe Biden nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Za zamkniętymi drzwiami Białego Domu zapadły kolejne decyzje.

Joe Biden podczas wizyty w Europie ogłosi kolejne sankcje wobec Rosji

Jeszcze w tym tygodniu świat pozna kolejny pakiet sankcji, jaki Joe Biden nałoży na Rosję Władimira Putina. Potwierdził to w czasie oficjalnego wystąpienia doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa.

- Podczas wizyty w Europie prezydent USA Joe Biden ogłosi nowe sankcje przeciwko Rosji i omówi długoterminowe rozmieszczenie wojsk w Europie - ujawnił Jake Sullivan.

Jest to jeden z pierwszych szczegółów na temat wizyty Joe Bidena w Europie, w tym również w Polsce . Jake Sullivan postanowił wyjawić jeszcze więcej szczegółów. Pewne jest nie tylko to, że prezydent USA ogłosi zupełnie nowe sankcje, ale ujawni również szczegóły procesów mających uszczelnić dotychczasowe restrykcje.

Część wprowadzonych w szybkim tempie rozwiązań zawiera bowiem możliwości legalnego lawirowania i wykorzystywania niedomówień. Biały Dom nie chce zostawiać luk i sam Joe Biden podjął działania mające na celu je zamknąć. Nie tylko nowe sankcje dla Rosji zostaną ogłoszone przez prezydenta USA.

USA chce dalej pomagać, zapadły konkretne decyzje

Jak wyjaśnił Jake Sullivan, nie tylko sankcje zostaną ogłoszone w czasie europejskiej wizyty Joe Bidena. Doradca ds. bezpieczeństwa wskazał, że prezydent USA poruszy również kwestię zupełnie nową inicjatywę ws. pomocy humanitarnej .

Przypomnijmy, że w poniedziałek Biały Dom zapewnił, że amerykańscy żołnierze nie zostaną wysłani na wojnę w Ukrainie , jednak dyskusja na temat zaproponowanej przez Jarosława Kaczyńskiego nowej misji NATO nie zniknęła ze stołu.

NATO we wschodniej flance musi zostać umocnione?

Joe Biden ma świadomość, że wschodnia flanka NATO spełnia obecnie wyjątkowo ważne zadanie . Jest to zapewne jeden z powodów wizyty prezydenta USA w Europie i Polsce. Chociaż sojusznicy zapewniają, że zrzeszone w tej części paktu kraje będą dalej stać na straży wartości sojuszu , to pojawiają się głosy, iż potrzebne są zmiany.

We wtorkowej wypowiedzi Jake'a Sullivana nie zabrakło wskazania, że prezydent USA w czasie swojej podróży do Europy ma zamiar poruszyć kwestię długoterminowego rozmieszczenia wojsk NATO w tej części Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: pap

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Pogrzeb zamiast urodzin. 3-latek zginął w drodze na własne przyjęcie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Były lekarz Białego Domu ostro o stanie zdrowia Joe Bidena. "Nie nadaje się na prezydenta"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kanada. Tragiczny finał wypadu na ryby. Nie żyje 5 osób, w tym 4 dzieci
Czytaj więcej >

Wiadomości

Woda wdarła się do domów, zalała drogi i auta. Nie żyją dwie osoby, japońskie służby apelują do mieszkańców
Czytaj więcej >

Świat

Stany Zjednoczone. Matka zapomniała o dzieciach, dwulatka umierała w rozgrzanym aucie przez 15 godzin
Czytaj więcej >

Wiadomości

Rosjanie eliminują swoich? Bliski sojusznik Putina ujawnia niewiarygodne fakty
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Świat

Świat

Piotr Szczurowski

Księżniczka Eugenia urodziła. Pokazała zdjęcie dziecka
Czytaj więcej >
Świat

Piotr Szczurowski

Wojna księcia Harry'ego i Meghan Markle odbija się na ich dzieciach. Smutne urodziny Lilibet
Czytaj więcej >
Świat

Agata Jaroszewska

USA. Zostawiła dzieci w aucie, pojazd nagle stanął w ogniu. Oburzające, co robiła w tym czasie
Czytaj więcej >
Wiadomości

Zuzanna Ptaszyńska

Papież Franciszek spełnił obietnicę. Rusza misja pokojowa w Ukrainie
Czytaj więcej >
Wiadomości

Zuzanna Ptaszyńska

Lekarze ratowali życie Aleksandra Łukaszenki? Są nowe informacje o stanie zdrowia dyktatora
Czytaj więcej >
Świat

Agata Jaroszewska

Ukradł auto, w środku spało 3-letnie dziecko. Oburzające, co zrobił później
Czytaj więcej >