Goniec.pl
Ukrainiec ośmieszył rosyjską armię gwizdaniem

Hesther Ng/SOPA Images/Shutterstock; twitter.com/nexta_tv

Gwizdnięcie wystarczyło, by przerazić rosyjskich żołnierzy. Ukrainiec wszystko nagrał

9 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Zaledwie jedenastosekundowy filmik z ukraińskiego frontu pokazuje nieporadność rosyjskiej armii. Ukrainiec ośmieszył Rosjan stacjonujących w Chersoniu. Mężczyzna... zagwizdał, a żołnierze Władimira Putina zaczęli uciekać w popłochu.

Niemal od początku wojny w Ukranie jasne jest, że rosyjska armia nie jest wybitnie wyszkolona i gotowa do walki w wojnie Władimira Putina. W sieci pojawiały się kolejne nagrania dokumentujące zachowanie Rosjan.

Ambasador

Warszawa: Ambasador Rosji oblany farbą przed Cmentarzem Żołnierzy Radzieckich

CZYTAJ DALEJ

Najnowszy film wprost z Chersonia po raz kolejny ośmieszył Rosję. Kiedy Kreml próbuje w Dniu Zwycięstwa przekonać w Moskwie samych Rosjan do swojej potęgi, walczący w Ukrainie żołnierze chowają się... na dźwięk gwizdania.

Ukrainiec ośmieszył rosyjskie wojsko, wszystko nagrali

Ukraiński wywiad stara się ujawniać kulisy rosyjskiej strony wojny w Ukrainie i obraz wyłaniający się z przechwyconych rozmów nie jest łaskawy dla Władimira Putina. Systemowo tworzona jest przestrzeń do zbrodni wojennych, ale nie brakuje również relacji wskazujących na to, że część Rosjan nie chce walczyć na froncie i sama niszczy swoje zaplecze sprzętowe.

Film wprost z Chersonia natomiast jest kolejnym dowodem na nieudolność i niskie morale wśród rosyjskich żołnierzy. Dodatkowo pokazuje, jak bardzo Rosjanie wysłani na front obawiają się ukraińskiej armii.

Aleksandr Łukaszenka udzielił zaskakującego wywiadu na temat wojny w Ukrainie, to znak, że się boi?

"On się tego strasznie boi". Lawina spekulacji po niecodziennym wywiadzie Aleksandra Łukaszenki

CZYTAJ DALEJ

"Żart" na wojnie został nagrany. W ciągu jedenastu sekund dostarczany jest materiał na kolejne prześmiewcze uwagi pod adresem armii Władimira Putina. Ukrainiec tylko zagwizdał, a Rosjanie w popłochu uciekli ze swoich pozycji. Nawet się nie zastanawiali, po prostu zaczęli biec.

Gwizdnął, a Rosjanie myśleli, że to bomba

Stacjonujący w Chersoniu Rosjanie nie brali w ogóle pod uwagę utrzymanie pozycji i walka z Ukraińcami. Zwykły gwizd wystarczył, by zbiec. Dlaczego, jeden dźwięk wystarczył do wystraszenia grupy wojskowych?

Autor żartu zagwizdał w taki sposób, by imitować nadlatującą bombę. Okupanci byli wręcz pewni, że w ich kierunku nadlatuje ukraiński pocisk, a po zatopieniu krążownika Moskwa, obawy wobec siły ukraińskiej armii tylko się wzmogły. W Chersoniu tylko gwizd Ukraińca wystarczył, by Rosjanie rozbiegli się niczym mrówki po okolicy i szukali schronienia.

Tak mieszka Wołodymyr Zełenski

Niewiarygodne, jak od początku wojny mieszka Zełenski. Nie może nawet zapalić światła

- Tu musi być ciemno, nie można włączyć światła, bo bomba mogłaby po prostu wlecieć podczas nalotu - powiedział Wołodymyr Zełenski podczas oprowadzania dziennikarzy po swoim tymczasowym domu od początku wojny w Ukrainie. Tak żyje prezydent okupowanego kraju, który nie chciał zostawić rodaków i nie wyjechał ze stolicy nawet, gdy ta była atakowana. fot. Twitter.com/@60Minutes

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: nexta.tv, wp.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Jarosław Kaczyński uderzył w lekarzy

Wiadomości

Kaczyński wytyka lekarzom pensje. Ile zarabiają naprawdę?

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Były prezes TVP zabrał głos ws. pomysłu PiS. "To jedyny powód"

Czytaj więcej >
Włodzimierz Cimoszewicz

Wiadomości

Włodzimierz Cimoszewicz wygrał w sądzie z TVP. Stacja ma przeprosić i wpłacić na WOŚP

Czytaj więcej >
MOs810/Wikimedia Commons

Wiadomości

Poznań: Mężczyzna zaatakował kobietę w autobusie. Próbował wydłubać jej oczy

Czytaj więcej >

Wiadomości

Poważne problemy właściciela słynnych zakładów mięsnych. Czterystu oszukanych na 23 mln zł

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

Miliony "od Morawieckiego" dla piłkarzy. "To strzał w stopę", afera po tekście WP

Czytaj więcej >