Goniec.pl
Rosyjski żołnierz w rozmowie z matką wyznał, że będzie zabijał dzieci

Vyacheslav Argenberg / http://www.vascoplanet.com/ Creative Commons Attribution 4.0 International

SBU opublikowało przechwycona rozmowę Rosjanina. Wyznał matce, że będzie zabijał nawet dzieci

29 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy po raz kolejny obnaża postawę Rosjan wobec wojny rozpoczętej przez Władimira Putina. Ukraiński wywiad opublikował rozmowę rosyjskiego żołnierza z "elitarnej" jednostki. - Musimy zabić wszystkich, dzieci i kobiety - powiedział matce mężczyzna. Służby wskazują, że "denazyfikujący" Ukrainę wojskowy ma zdjęcia z nazistowskimi emblematami.

To już kolejna prywatna rozmowa Rosjan walczących w Ukrainie ujawniona publicznie w internecie. Ponownie wiadomości dostarczone przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) szokują.

Władimir Putin

Najpierw pralki i telewizory, teraz poszli jeszcze dalej. Rosjanie masowo wywożą z Ukrainy jeden produkt

CZYTAJ DALEJ

Niedawno świat nie dowierzał w doniesienia, iż rosyjscy żołnierze są odgórnie zachęcani do dokonywania zbrodni wojennych. Najnowsze nagranie opublikowane przez SBU potwierdza, że w szeregach armii Władimira Putina znajdują się osoby, które chętnie skorzystają z możliwości zabijania.

Iwan Klimenko zadzwonił do swojej matki. Kobieta, której syn walczy - zgodnie z rosyjską propagandą - za "wolność" Ukraińców, wyznał jej, że będzie zabijał dosłownie wszystkich. Nie oszczędzi nawet dzieci.

Wojna w Ukrainie: matka Iwana usłyszała, że jej syn będzie mordował dzieci i kobiety

Porażające nagranie wprost z ukraińskiego frontu. SBU przechwyciła prywatną rozmowę rosyjskiego żołnierza. Nie tylko nie ukrywał on swoich barbarzyńskich planów, ale postanowił pochwalić się nimi matce.

- Musimy zabić wszystkich, dzieci i kobiety. Wszystkich - powiedział do mikrofonu podsłuchiwanego przez SBU telefonu Iwan Klimenko. - Całą Ukrainę trzeba po prostu zmieść z powierzchni ziemi. Aż do Lwowa - dodał żołnierz.

Rosjanin wprost stwierdził, że plan wojska Władimira Putina jest prosty. Okupujący Ukrainę żołnierze mają działać tak "żeby tego kraju nie było na mapie". SBU nie tylko przechwyciło rozmowę mężczyzny.

Ukraiński wywiad ujawnił informacje na temat Iwana Klimenko, głównego antybohatera najnowszego nagrania. - Podczas gdy rosyjska propaganda mówi, że Rosja "wyzwala" Ukrainę od nazistów, sami okupanci rekrutują ich do swoich szeregów - czytamy w informacji SBU. O co chodzi?

Tajemnicze skrzynie porzucone przez Rosjan odkryte przez ukraińską armię

Rosjanie uciekli bez swoich skrzyń. Znaleźli je ukraińscy żołnierze, zawartość zaskakuje

CZYTAJ DALEJ

Sympatyzuje z nazistami, sam ma zdjęcia z nazistowskimi symbolami

Służby ustaliły, kim jest podsłuchany Iwan Klimenko. Rosjanin może pochwalić się kilkoma kontami w mediach społecznościowych. Nie wszędzie zdecydował się podpisać swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, co zdaniem wywiadu ma być standardową praktyką wśród wojskowych Władimira Putina.

Nie było to przypadkowe działanie, gdyż niektóre z treści publikowane przez żołnierza są oburzające. Planujący zabójstwa dzieci, które w czasie wojny przez zamiast pieluch owijane są workami na śmieci, pozował do zdjęć mundurach wojskowych z nazistowskimi symbolami. Wiadomo również, że Klimenko służy w "elitarnej" grupie rosyjskich sił zbrojnych. SBU ustaliło, że zasila on szeregi Gwardyjskiej Dywizji Zmechanizowanej.

- Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zidentyfikuje każdego okupanta: imię i nazwisko, kontakty, adresy i obszar komunikacji! Wróg odpowie za swoje zbrodnie! - podkreśliła SBU.

Władimir Putin o wojnie i terroryzmie. fot. ALEXEY NIKOLSKY/AFP/East News

Tak o wojnie i terroryzmie mówił Władimir Putin. Jego słowa dziś brzmią jak ponury żart

Archiwalne słowa Władimira Putina na temat wojny i terroryzmu rzucają zupełnie nowe światło na jego obecne zachowania. Część słów prezydenta Rosji wydaje się wręcz groteskowa w odniesieniu do wojny w Ukrainie. - Rosja nie prowadzi rozmów z terrorystami, lecz likwiduje ich - mówił w lutym 2004 r. Władimira Putin. Sprawdź, jak wypowiadał się na ten temat. fot. ALEXEY NIKOLSKY/AFP/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: onet.pl, sbu

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Andrzej Rembowski/Pixabay/ zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Lubuskie: wypadek bojowego wozu strażackiego. Ciężki pojazd przewrócił się na bok i zablokował drogę

Czytaj więcej >
Facebook/Prawo i Sprawiedliwość

Wiadomości

Jarosław Kaczyński przerywa milczenie: "Chciałem zabrać głos". Szef PiS wygłosił kuriozalne oświadczenie

Czytaj więcej >
Unsplash/@sebbistrauch

Wiadomości

Ksiądz przelał na swoje konto z parafii 2 mln zł. Kuriozalne działania kurii

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Wiadomości

Sanatoria tylko dla najbogatszych seniorów? Wszystko przez inflację, w przyszłym roku ma być jeszcze drożej

Czytaj więcej >
Adam Niedzielski potwierdził: kolejni polscy pielgrzymi wrócą do Polski, poleciał po nich samolot LPR

Wiadomości

Adam Niedzielski ogłosił pilną wiadomość. Chodzi o wypadek autokaru w Chorwacji

Czytaj więcej >
TVP Info

Wiadomości

Kolejny skandal na antenie TVP Info. Niebywałe, co zasugerowała prowadząca program, nagranie obiegło sieć

Czytaj więcej >