Goniec.pl
Rosyjski żołnierz w rozmowie z matką wyznał, że będzie zabijał dzieci

Vyacheslav Argenberg / http://www.vascoplanet.com/ Creative Commons Attribution 4.0 International

SBU opublikowało przechwycona rozmowę Rosjanina. Wyznał matce, że będzie zabijał nawet dzieci

29 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy po raz kolejny obnaża postawę Rosjan wobec wojny rozpoczętej przez Władimira Putina. Ukraiński wywiad opublikował rozmowę rosyjskiego żołnierza z "elitarnej" jednostki. - Musimy zabić wszystkich, dzieci i kobiety - powiedział matce mężczyzna. Służby wskazują, że "denazyfikujący" Ukrainę wojskowy ma zdjęcia z nazistowskimi emblematami.

To już kolejna prywatna rozmowa Rosjan walczących w Ukrainie ujawniona publicznie w internecie. Ponownie wiadomości dostarczone przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) szokują.

Władimir Putin

Najpierw pralki i telewizory, teraz poszli jeszcze dalej. Rosjanie masowo wywożą z Ukrainy jeden produkt

CZYTAJ DALEJ

Niedawno świat nie dowierzał w doniesienia, iż rosyjscy żołnierze są odgórnie zachęcani do dokonywania zbrodni wojennych. Najnowsze nagranie opublikowane przez SBU potwierdza, że w szeregach armii Władimira Putina znajdują się osoby, które chętnie skorzystają z możliwości zabijania.

Iwan Klimenko zadzwonił do swojej matki. Kobieta, której syn walczy - zgodnie z rosyjską propagandą - za "wolność" Ukraińców, wyznał jej, że będzie zabijał dosłownie wszystkich. Nie oszczędzi nawet dzieci.

Wojna w Ukrainie: matka Iwana usłyszała, że jej syn będzie mordował dzieci i kobiety

Porażające nagranie wprost z ukraińskiego frontu. SBU przechwyciła prywatną rozmowę rosyjskiego żołnierza. Nie tylko nie ukrywał on swoich barbarzyńskich planów, ale postanowił pochwalić się nimi matce.

- Musimy zabić wszystkich, dzieci i kobiety. Wszystkich - powiedział do mikrofonu podsłuchiwanego przez SBU telefonu Iwan Klimenko. - Całą Ukrainę trzeba po prostu zmieść z powierzchni ziemi. Aż do Lwowa - dodał żołnierz.

Rosjanin wprost stwierdził, że plan wojska Władimira Putina jest prosty. Okupujący Ukrainę żołnierze mają działać tak "żeby tego kraju nie było na mapie". SBU nie tylko przechwyciło rozmowę mężczyzny.

Ukraiński wywiad ujawnił informacje na temat Iwana Klimenko, głównego antybohatera najnowszego nagrania. - Podczas gdy rosyjska propaganda mówi, że Rosja "wyzwala" Ukrainę od nazistów, sami okupanci rekrutują ich do swoich szeregów - czytamy w informacji SBU. O co chodzi?

Tajemnicze skrzynie porzucone przez Rosjan odkryte przez ukraińską armię

Rosjanie uciekli bez swoich skrzyń. Znaleźli je ukraińscy żołnierze, zawartość zaskakuje

CZYTAJ DALEJ

Sympatyzuje z nazistami, sam ma zdjęcia z nazistowskimi symbolami

Służby ustaliły, kim jest podsłuchany Iwan Klimenko. Rosjanin może pochwalić się kilkoma kontami w mediach społecznościowych. Nie wszędzie zdecydował się podpisać swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, co zdaniem wywiadu ma być standardową praktyką wśród wojskowych Władimira Putina.

Nie było to przypadkowe działanie, gdyż niektóre z treści publikowane przez żołnierza są oburzające. Planujący zabójstwa dzieci, które w czasie wojny przez zamiast pieluch owijane są workami na śmieci, pozował do zdjęć mundurach wojskowych z nazistowskimi symbolami. Wiadomo również, że Klimenko służy w "elitarnej" grupie rosyjskich sił zbrojnych. SBU ustaliło, że zasila on szeregi Gwardyjskiej Dywizji Zmechanizowanej.

- Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zidentyfikuje każdego okupanta: imię i nazwisko, kontakty, adresy i obszar komunikacji! Wróg odpowie za swoje zbrodnie! - podkreśliła SBU.

Władimir Putin o wojnie i terroryzmie. fot. ALEXEY NIKOLSKY/AFP/East News

Tak o wojnie i terroryzmie mówił Władimir Putin. Jego słowa dziś brzmią jak ponury żart

Archiwalne słowa Władimira Putina na temat wojny i terroryzmu rzucają zupełnie nowe światło na jego obecne zachowania. Część słów prezydenta Rosji wydaje się wręcz groteskowa w odniesieniu do wojny w Ukrainie. - Rosja nie prowadzi rozmów z terrorystami, lecz likwiduje ich - mówił w lutym 2004 r. Władimira Putin. Sprawdź, jak wypowiadał się na ten temat. fot. ALEXEY NIKOLSKY/AFP/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: onet.pl, sbu

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Pixabay.com Henryk Niestrój

Wiadomości

Poszła spać z bolącym ramieniem. Mąż znalazł ją martwą w łóżku, miała zaledwie 41 lat

Czytaj więcej >
Raport Gońca ze Świata. Joe Biden i Xi Jinping

Wiadomości

Raport Gońca ze Świata. Chiński balon nad USA oraz sprawa F-16 dla Ukrainy

Czytaj więcej >
Kadr z programu "Sprawa dla reportera"/TVP VOD

Wiadomości

Mecenas Piotr Kaszewiak mocno o alimentach Marcinkiewicza. Nie gryzł się w język

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Polscy skoczkowie nie mieli szczęścia w Willingen. Medaliści olimpijscy z kiepskimi wynikami

Czytaj więcej >
Jeśli ktoś trudnił się dodatkową pracą warto jest złożyć wniosek o ponowne przeliczenie emerytury (Iberion).

Wiadomości

Ponowne przeliczenie emerytury. Kto może skorzystać? Wystarczy jeden wniosek

Czytaj więcej >
Już od marca każdy właściciel nieruchomości będzie musiał mieć sporządzone świadectwo energetyczne (Iberion).

Wiadomości

Miliony Polaków muszą złożyć wniosek od 1 marca. Kto nie zrobi, dostanie mniej pieniędzy

Czytaj więcej >