Goniec.pl
SBU publikuje nagrania z Ukrainy: Rosjanie dostaną medal za zabójstwa cywili

Maximilian Clarke/SOPA Images/Shutterstock Rex Features/East News

SBU publikuje kolejne nagrania z Ukrainy. Rosja zachęca żołnierzy do najgorszego nagrodą

22 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Ukraińskie służby opublikowały kolejne szokujące nagrania z Ukrainy, w których głównymi bohaterami są Rosjanie. Ponownie jednak nie świadczą one na korzyść żołnierzy Władimira Putina. - Rosja zachęca do okrucieństw swoich wojskowych i wręcza im medale za egzekucję cywilów - informuje Ukrinform.

Dowodów na zbrodnie wojenne Rosjan wysłanych na wojnę jest wiele, a głównym ich filarem są nagrania z Ukrainy. Ukraińskie służby nieustannie przechwytują rozmowy wrogich żołnierzy i ujawniają, co dzieje się po drugiej stronie barykady.

AFP/EAST NEWS

Rosja odrzuciła propozycję ONZ ws rozejmu. Ukraiński ambasador nie gryzł się w język, "moskiewski fuhrer"

CZYTAJ DALEJ

Najnowsze ustalenia Służby Bezpieczeństwa Ukrainy dowodzą, że rosyjscy żołnierze są odgórnie zachęcani do tego, by dokonywać okrutnych czynów wobec zaatakowanych przez nich Ukraińców. Nagrania z Ukrainy potwierdzają, iż część z nich cieszy się nie tylko z nagrody oferowanej przez władze, ale również z możliwości samego dokonywania tego czynu.

Ostrzegamy, poniżej publikujemy zarówno nagranie, jak i jego treść. Nie jest ono przeznaczone dla wrażliwych czytelników.

Nagrania z Ukrainy: Rosjanie otrzymują medale za egzekucję niewinnych

Po wycofaniu się rosyjskiej armii z Buczy wszystkich zszokowała skala okrucieństwa wobec ludności cywilnej, a najnowsze ujawnione nagrania z Ukrainy pokazują, że do podobnych zdarzeń dochodzi w całym kraju. Powodem jest odgórny przekaz skierowany do Rosjan walczących w wojnie Władimira Putina. Nagrania z Ukrainy to przede wszystkim rozmowy zwykłych szeregowych żołnierzy. W rozmowach z najbliższymi nieświadomi tego, że są podsłuchiwani, zdradzają nie tylko otrzymywane rozkazy, ale również swoje osobiste plany.

Najnowsze nagrania z Ukrainy dowodzą, że część Rosjan wysłanych na wojnę liczy na otrzymanie specjalnego medalu. Jest on przeznaczony dla osób, które... zabijają zwykłych mieszkańców miast.

Dmytro Kułeba skomentował postęp negocjacji, nie ukrywa, iż działania Rosjan będą się intensyfikować

"Czerwona linia" dla Rosjan. Dmytro Kułeba ujawnił stan negocjacji

CZYTAJ DALEJ

Alarmuje o tym agencja Ukrinform. - Rosja zachęca do okrucieństw swoich wojskowych i wręcza im medale za egzekucję cywilów. Potwierdza to kolejna rozmowa dwóch Rosjan, którzy chwalili się swoimi "osiągnięciami" na wojnie - czytamy w komunikacie. SBU podaje dowody, że są to nagrania z Ukrainy, gdzie głównymi bohaterami są chwalący się okrucieństwem Rosjanie.

Strzelali do autobusu z cywilami, a inny planuje gwałt

Z rozmowy uchwyconej na nagraniu z Ukrainy udostępnionym przez SBU na YouTube wynika, że 25 cywili zostało zastrzelonych z zimną krwią. Nie próbowali nawet walczyć, a mimo to zginęli z rąk Rosjan.

- Mieliśmy tu 25 cywilów, jechali autobusem. Zabiliśmy ich - powiedział jeden z podsłuchanych i nagranych Rosjan. Drugi z mężczyzn postanowił "pochwalić" się swoim obrzydliwym planem dotyczącym pojmanej kobiety.

- Poznałem tu dziewczynę, myślę o randce z nią. Dla dwojga. Odmówiła. Siedzi tu (jednak) ze mną - mówił ze śmiechem rosyjski żołnierz. Pod słowem "randka" kryje się nic innego jak gwałt.

SBU, publikując nagrania z Ukrainy, podkreśla, że służą one nie tylko pokazaniu skali okrucieństwa żołnierzy armii Władimira Putina i tego, co realnie dzieje się na froncie. - Najeźdźcy nie będą mieli jednak dużo czasu, by radośnie obnosić się ze swoimi okrucieństwami. Odpowiecie za każde przestępstwo! - dodały ukraińskie służby.

Władimir Putin o wojnie i terroryzmie. fot. ALEXEY NIKOLSKY/AFP/East News

Tak o wojnie i terroryzmie mówił Władimir Putin. Jego słowa dziś brzmią jak ponury żart

Archiwalne słowa Władimira Putina na temat wojny i terroryzmu rzucają zupełnie nowe światło na jego obecne zachowania. Część słów prezydenta Rosji wydaje się wręcz groteskowa w odniesieniu do wojny w Ukrainie. - Rosja nie prowadzi rozmów z terrorystami, lecz likwiduje ich - mówił w lutym 2004 r. Władimira Putin. Sprawdź, jak wypowiadał się na ten temat. fot. ALEXEY NIKOLSKY/AFP/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: sbu, goniec.pl, rmf24

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Oszuści podszywają się pod bank PKO. Wydano ostrzeżenie, klienci narażeni na straty

Czytaj więcej >
Szewach Weiss

Wiadomości

Szewach Weiss nie żyje. Były ambasador Izraela w Polsce miał 87 lat

Czytaj więcej >
Spalony Autobus, MPK Łódź

Wiadomości

Łódź: 5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar autobusu MPK

Czytaj więcej >
JRG PSP Zakopane

Wiadomości

Podhale: Ewakuacja pasażerów pociągu. Linia wysokiego napięcia spadła na trakcję kolejową

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ogromne zagrożenie na południu Polski. Wysoki poziom alertów, trzeba wiedzieć

Czytaj więcej >