Goniec.pl
SBU przychwyciło kolejne rozmowy, Rosjanie przyznali się do wysadzenia czołgu

Zuma / SplashNews.com/East News

SBU przechwyciło rozmowy. Rosjanie przyznali się do autosabotażu

3 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

- Nie przestaną, dopóki całkowicie nie oczyszczą naszej ziemi - napisała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy w opisie ujawnionego nagrania rozmowy rosyjskich żołnierzy. Wojskowi wysłani przez Władimira Putina wprost stwierdzają, że są "mięsem armatnim". W innej rozmowie pada wyznanie, że to sami Rosjanie zepsuli swój czołg, by nie walczyć w bitwach.

Dwa kolejne nagrania pokazujące, co dzieje się po rosyjskiej stronie barykady wojny w Ukrainie. Okazuje się, że nie wszyscy szeregowi żołnierze podzielają zapędy generałów, dowódców i samego Władimir Putina.

Władimir Putin podpisał dekret, będą nowe sankcje odwetowe

Władimir Putin podpisał dekret, będą nowe sankcje odwetowe. Rosyjski rząd dostał 10 dni

CZYTAJ DALEJ

- To piekło. Robimy za mięso armatnie - słychać na jednej z przechwyconych rozmów rosyjskich żołnierzy. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) ponownie dostarcza nagrań wprost z frontu.

Rosjanie zepsuli czołg, by nie walczyć

Zwykli żołnierze trzymani są na ukraińskim froncie wbrew swojej woli? Na to wskazują przechwycone przez SBU rozmowy. Co więcej, sytuacja staje się tak napięta, że dochodzi do autosabotażu.

- Poddaliśmy się. Chcemy wrócić (do domów - przyp. red.), ale nam nie pozwalają. Mówią, że kazano im nas zastrzelić - słychać na jednej z rozmów upublicznionych przez SBU.

To jednak nie wszystko. W innej rozmowie pada stwierdzenie, że problemy z zapleczem technicznym nie zawsze są efektem działań ukraińskiej armii. - Sami zepsuliśmy czołg, żeby nie walczyć - powiedział Rosjanin, którego nagrał ukraiński wywiad.

Wiedzą, że zginą w walce z Ukraińcami

Nie wiedząc, że każde słowo zapisywane jest na taśmach, Rosjanie szczerze dyskutowali na temat sytuacji, w której się znaleźli. Nie ukrywali, że jest ona patowa. Spór toczy się na linii zwykły żołnierz - dowódca.

Minister Moskwa poleciała do Brukseli, chce wprowadzenia nowego podatku

Kolejne sankcje i płatność za gaz w rublach. Minister Moskwa chce nowego podatku

CZYTAJ DALEJ

- Wysyłają nas na pierwszy plan. Jako mięso armatnie. A tam jest ukraińska artyleria. To czyste samobójstwo - słychać na nagraniu SBU. - W jego argumentach jest logika. Ale mógł pomyśleć wcześniej: nie tylko na front, ale w ogóle do Ukrainy nie powinien jechać - oceniła sytuację ukraińska służba.

W innej rozmowie przechwyconej przez Ukraińców ojciec pyta swojego syna wysłanego na wojnę, czy zniszczenie i zły stan techniczny pojazdów jest równoznaczny z brakiem walk, ten odpowiada, że tak i nie będzie wysyłany wraz z kolegami do kolejnych akcji.

Akcji auto sabotażu jest w rosyjskiej armii więcej

Najnowsze wiadomości dostarczone przez SBU dowodzą, że Władimir Putin może mieć problemy ze zmobilizowaniem swojej armii do dalszej walki. - Rosyjscy najeźdźcy niszczą własny sprzęt, żeby nie walczyć z Ukraińcami - czytamy w informacji opublikowanej przez ukraińską służbę.

Na jednym z nagrań słychać, jak żołnierz relacjonuje swojemu ojcu, iż z 10 czołgów został im zaledwie jeden. - Sami rano go zepsuliśmy, żeby nie jechać. BTR-y pojechały bez nas. Są '200' i '300' w ciężkim stanie - powiedział.

Białoruski opozycjonista ujawnił bogactwo Aleksandra Łukaszenki

Takich bogactw zazdrościć mu może nawet Putin. Ujawnili, jak żyje Łukaszenka

Sciapan Puciła ujawnił majątek Aleksandra Łukaszenki. Przywódca Białorusi ma nie tylko szereg ociekających bogactwem rezydencji. Polityk posiada (stan na 2021 rok) również ekskluzywne i nowoczesne samochody o łącznej wartości około 4 mln euro. Kliknij "dalej" i zobacz bogactwo Aleksandra Łukaszenki.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Andrzej Duda na placu Zamkowym. Symboliczne słowa prezydenta podczas obchodów 3 maja

  • Andriej Krukowski nie żyje, zginął w wypadku. Czarna seria wśród oligarchów Gazpromu trwa

  • Matura język angielski 2022 odpowiedzi. Sprawdź, czy zdasz maturę

Źródło: rmf

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Aleksander M.
Facebook

Wiadomości

Morderstwo w Inowrocławiu: Sąsiedzi słyszeli krzyki. "On się załamał po tym programie"

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 08.04.2022. Palac Prezydecki. Prezydent Andrzej Duda (n/z) wreczyl nominacje generalskie funkcjonariuszom Sluzby Celno-Skarbowej.

Wiadomości

Andrzej Duda najpopularniejszym politykiem w Polsce. Prezydent na podium sondażu

Czytaj więcej >
Papież Franciszek
ANDREAS SOLARO/AFP/East News

Wiadomości

Papież Franciszek o swoim zdrowiu i możliwości abdykacji: "Jutro mogę umrzeć"

Czytaj więcej >
Warszawa, korek, samochody, pixabay

Wiadomości

Koniec ze starymi samochodami w Warszawie? Nowy projekt strefy czystego transportu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dolnośląskie: Martwy pies z raną brzucha porzucony przy drodze. Policja szuka oprawcy

Czytaj więcej >
Ołena Zełeńska w poruszającym wpisie w mediach społecznościowych zwróciła się do swojego męża (ANDRE PAIN/AFP/East News).

Wiadomości

Ołena Zełeńska w poruszającym wpisie do męża. "Coś się zmieniło..."

Czytaj więcej >