Goniec.pl
Rosjanin pojmany do niewoli zadzwonił do swojej dziewczyny, treść rozmowy go załamała

YouTube.com/Volodymyr Zolkin

Rosyjski żołnierz złożył zeznania i zadzwonił do ukochanej. Nie spodziewał się, że otrzyma tak potężny cios

11 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Rosjanin pojmany do niewoli zadzwonił do swojej dziewczyny, ale treść rozmowy dosłownie go załamała. Dmitrij Stiepanow po złożeniu zeznań otrzymał szansę na skontaktowanie się z ukochaną Daszą. Snajper z rosyjskiej jednostki z Samary nie wytrzymał i poprosił o wyłączenie kamery.

- W Rosji nie ma nic dobrego! Jest zły stan, w którym nie chcesz żyć - czytamy w opisie ponad półgodzinnego nagrania z rosyjskim jeńcem. Dmitrij Stiepanow otrzymał możliwość zadzwonienia do swojej ukochanej Daszy. Nie spodziewał się jednak, tego co usłyszy w słuchawce.

Putin Władimir

Rosja przygotuje kolejną prowokację? "Oskarżą Ukrainę o atak na sąsiednie państwo"

CZYTAJ DALEJ

Ukraiński kanał InformNapalm opublikował nagranie z Rosjaninem pojmanym do niewoli. W czasie wojny w Ukrainie walczył jako snajper. - Ruszyliśmy w kierunku Kijowa i zatrzymaliśmy się we wsi Łukjanówka. Mieszkaliśmy w okopach przez 3 tygodnie - mówił rosyjski żołnierz. Oto, co jeszcze wyznał Rosjanin wysłany na wojnę.

Rosyjski żołnierz w niewoli wyznał prawdę

Pojmany Rosjanin zgodził się na nagranie jego wypowiedzi oraz zarejestrowanie telefonu do dziewczyny, którą zostawił w kraju. Nic nie poszło jednak po myśli snajpera Dmitrija Stiepanowa.

- Cywile podnieśli białe flagi, napisali DZIECI w samochodach i ewakuowali się. Samochody po drodze zostały sprawdzone - relacjonował jeniec. Dodał, że dowódcy konfiskowali telefony mieszkańców miast, do których wkraczała rosyjska armia.

Rosjanin przekonywał, że dopiero później dowiedział się, że został wysłany na wojnę w Ukrainie. Na nagraniu słychać, jak snajper Dmitrij Stiepanow wprost stwierdza, że wszystko to, co działo się już po przekroczeniu granicy Ukrainy "nie było normalne". Później otrzymał szansę na wykonanie telefonu. Zamiast radosnej chwili żołnierza i jego ukochanej Daszy, doszło do wylania na głowę żołnierza kubła zimnej wody.

Matka rosyjskiego żołnierza protestowała w Moskwie przeciwko wojnie w Ukrainie, musiała uciekać

Szczere słowa matki rosyjskiego żołnierza w Moskwie. Pokazała zdjęcie syna i uciekła

CZYTAJ DALEJ

Jego dziewczyna nie chciała na niego czekać

Miłość okazała się jedynie jednostronnym uczuciem. Dmitrij Stiepanow walczący na wojnie w Ukrainie dowiedział się, że jego dziewczyna Dasza, której chciał z niewoli przekazać informacje o tym, że żyje, dowiedział się, że ukochana znalazła już kandydata na jego miejsce.

Rosjanka podzieliła się relacją, która dla pojmanego do niewoli żołnierza była druzgocąca. Nie sprzyja to woli walki o przetrwanie w roli jeńca wojennego w obcym kraju, gdzie jest się niemile widzianym okupantem.

Kiedy dziewczyna rosyjskiego żołnierza podniosła słuchawkę dowiedziała się, że Dmitrij Stiepanow żyje. Dasza wydaje się tym jednak nie przejmować, już na początku rozmowy usłyszał bowiem, że jego dziewczyna zostawiła go dla jego kolegi Tadżyka, który na początku wojny w Ukrainie został ranny.

Tadżyk służył z Dmitrijem w jednym plutonie, jednak rany odniesione w jednej z bitew sprawiły, że jego kolega wrócił do bazy w Samarze, a wolne chwile zamiast na leczeniu skupił na ukochanej swojego kolegi. - Jesteś głupia? Nie umawiaj się z nim więcej! - powiedział wyraźnie przybity Rosjanin do słuchawki.

Zdarzenie to sprawiło, że rosyjski żołnierz schował twarz w dłonie, a później skrzyżował ręce za głową. Porwany do niewoli mężczyzna liczył, że dziewczyna na niego poczeka i bardzo chciał przekazać jej, że nie musi się o niego martwić, bo ten żyje. Krótka rozmowa okazała się tak trudna, że jeniec ruchem ręki poprosił o wyłączenie kamer.

Władimir Putin o wojnie i terroryzmie. fot. ALEXEY NIKOLSKY/AFP/East News

Tak o wojnie i terroryzmie mówił Władimir Putin. Jego słowa dziś brzmią jak ponury żart

Archiwalne słowa Władimira Putina na temat wojny i terroryzmu rzucają zupełnie nowe światło na jego obecne zachowania. Część słów prezydenta Rosji wydaje się wręcz groteskowa w odniesieniu do wojny w Ukrainie. - Rosja nie prowadzi rozmów z terrorystami, lecz likwiduje ich - mówił w lutym 2004 r. Władimira Putin. Sprawdź, jak wypowiadał się na ten temat. fot. ALEXEY NIKOLSKY/AFP/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Bellingcat: Putin ukarał pracowników za porażki w Ukrainie. Z FSB wyrzucono 150 funkcjonariuszy

  • Jedna pensja miesięczna może nie wystarczyć. Ceny na Wielkanoc 2022 u Magdy Gessler przyprawiają o zawrót głowy

  • Szwecja otwiera sobie drogę do NATO. Złowróżbny komentarz rzecznika Kremla

Źródło: goniec.pl, wp.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Oszuści podszywają się pod bank PKO. Wydano ostrzeżenie, klienci narażeni na straty

Czytaj więcej >
Szewach Weiss

Wiadomości

Szewach Weiss nie żyje. Były ambasador Izraela w Polsce miał 87 lat

Czytaj więcej >
Spalony Autobus, MPK Łódź

Wiadomości

Łódź: 5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar autobusu MPK

Czytaj więcej >
JRG PSP Zakopane

Wiadomości

Podhale: Ewakuacja pasażerów pociągu. Linia wysokiego napięcia spadła na trakcję kolejową

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ogromne zagrożenie na południu Polski. Wysoki poziom alertów, trzeba wiedzieć

Czytaj więcej >