Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Gość hostelu w Sosnowcu został sterroryzowany. 30-latek stawił opór
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 09.12.2023 14:59

Gość hostelu w Sosnowcu został sterroryzowany. 30-latek stawił opór

policjant radiowóz
(zdj. ilustracyjne) policja.pl

Hostel w Sosnowcu stał się miejscem scen niczym z filmu akcji. Do pokoju wynajmowanego przez mężczyznę wtargnęło dwóch napastników. Agresorzy liczyli, że wystarczy zastraszyć swoją ofiarę i uciec z łupem. 30-latek stanął do walki. Ostatecznie do akcji wkroczyła również policja.

Rozbój w hostelu w Sosnowcu

Hostel w Sosnowcu w czwartek (07.12) został wybrany przez dwóch Gruzinów, jako dobre miejsce do dokonania napaści. Ich plan był wyjątkowo prosty i nie przewidywali, by ktokolwiek im przeszkodził. Wybrali jednak zły pokój.

Mężczyźni wtargnęli do pokoju wynajmowanego przez 30-latka. Obywatel Ukrainy usłyszał, że ma oddać wszystko, co posiada. Tak się jednak nie stało. 30-latek oświadczył, że nie odda ani pieniędzy ani swoich rzeczy. Rozpoczęło to brutalną bójkę.

Nie żyje 46-letnia nauczycielka spod Włocławka. Miała zostać zamordowana, trwa śledztwo

Gruzini zostali zatrzymani w błyskawicznym tempie

Napadnięty Ukrainiec został dotkliwie pobity. Otrzymał wiele ciosów, a spora ich część wylądowała na twarzy 30-latka. Z pokoju hostelu w Sosnowcu agresorzy wyszli z dwoma telefonami komórkowymi. Nie przewidzieli jednak, że ich ofiara nie odpuści.

ZOBACZ: Dzieci z Domu Dziecka w Gostyninie zdradziły, o czym marzą na święta. Słodycze, smartwache i... dom

Po tym, jak Gruzini uciekli z pokoju z telefonami, 30-latek zwrócił się o pomoc do policjantów. Funkcjonariusze nie czekali i od razu rozpoczęli działania. Chociaż nie ujawniają swoich sposobów, dość szybko dotarli do dwóch agresorów, którzy okradli i pobici gościa sosnowieckiego hostelu.

Plaga włamań i kradzieży w Sosnowcu

Gruzini zostali zatrzymani tego samego dnia, gdy doszło do napaści. Usłyszeli, iż będą odpowiadać za rozbój i napaść. Nie tylko stracili zrabowane telefony, ale teraz w związku z postawionymi zarzutami mogą trafić do więzienia na nawet 12 lat.

ZOBACZ: Niedosłysząca 13-latka pozostawiona w szczerym polu. Kierowca PKS przedstawił inną wersję zdarzeń

W ostatnich dniach policja z Sosnowca poinformowała o kilku rozbojach i zatrzymaniu ich sprawców. Nie tylko Gruzini trafili do aresztu. Podobnie było w przypadku 30-latka, który w środę 6 grudnia po włamaniu do mieszkania groził lokatorowi i ukradł jego papierosa elektronicznego. Natomiast 42-letni mężczyzna oraz 24-letnia kobieta z Sosnowca odpowiedzą za włamanie oraz kradzież laptopa, biżuterii i telefonu komórkowego.

Źródło: policja

Tagi: policja