Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > Dostałeś taki SMS? Tym razem to nie oszustwo
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 27.02.2024 19:02

Dostałeś taki SMS? Tym razem to nie oszustwo

telefon
Pixabay/Pexels

Polacy masowo otrzymają wiadomość SMS, która wyjątkowo nie jest oszustwem. Autor informacji trafiającej na telefony komórkowe kolejnych osób postanowił zastrzec, że nie należy ignorować wezwania. Dwie grupy odbiorców otrzymają SMS w pierwszej kolejności. Wyjaśniamy, o co chodzi.

Kolejni Polacy otrzymują podejrzane wiadomości SMS, wyjaśniamy

Oszustwa przy wykorzystaniu wiadomości SMS są już niemal codziennością. Polacy coraz częściej ignorują otrzymywane wiadomości tekstowe, z góry zakładając, że jest to próba wyłudzenia ich pieniędzy albo danych. W ostatnich dniach mogą się zdziwić.

Wszystko za sprawą komunikatu wydanego przez Polską Spółkę Gazownictwa. W oświadczeniu poinformowano, że otrzymywane przez kolejne osoby wiadomości SMS dotyczące gazomierzy nie są ani pomyłką, ani próbą oszustwa. Znamy treść komunikatu.

Klienci Biedronki zaskoczeni. Znaleźli to pod paletą z olejem

Polacy dostają wiadomość SMS z gazowni

Polska Spółka Gazownictwa 22 lutego poinformowała o "rozpoczęciu wysyłki SMS-ów dotyczących przekazania odczytu gazomierza”. Osoby, które otrzymują taką wiadomość na swoje telefony, nie są przypadkowe. Wyszczególniono konkretne grono odbiorców i związane jest to z kwestiami technicznymi.

ZOBACZ: Nie tylko 13. i 14. emerytura. Seniorze, te pieniądze ci się należą

Specjalne SMS-y od PSG otrzymują Polacy,  którzy w ostatnim czasie nie mieli odczytu rzeczywistego stanu licznika. Jako pierwsi wezwanie takie otrzymają osoby zakwalifikowani do 3. i 4. grupy taryfowej. Ze względu na obawy i możliwość podejrzewania próby oszustwa PSG opublikowało przykładowa treść komunikatu. Ma to sprawić, iż odbiorcy nie zignorują wezwania.

Otrzymasz takiego SMS-a, to nie oszuści

- Z powodu braku dostępu do gazomierza nie wykonaliśmy odczytu rzeczywistego. W związku z tym prosimy o przesłanie do PSG stanu licznika wraz ze zdjęciem gazomierza potwierdzającym zużycie oraz adres punktu poboru na e-mail: [adres e-mail w domenie @psgaz.pl]. Dotyczy adresu: ................... W razie pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 22 444 33 33. Niezależnie od wysyłanej wiadomości odczyty nadal są realizowane przez inkasentów zgodnie z planowanym harmonogramem - tak brzmieć gdzie komunikat wysyłany przez PSG w wiadomościach SMS.

ZOBACZ: Kontrole abonamentu RTV. Poczta Polska ujawnia godziny

Nie należy ignorować wiadomości SMS z gazowni. Nie jest to oszustwo. Niemniej nie wolno tracić czujności. Złodzieje mogą próbować wykorzystać otwartą komunikację spółki. Pamiętajmy, że nawet pracownik banku nie będzie prosił nigdy o podanie przez telefon danych wrażliwych.

Źródło: psg, interia