Goniec.pl
tusk

Piotr Molecki/East News/ Screen: TikTok/Donald_Tusk

Debiut Donalda Tuska na TikToku. "Debata Tusk vs Kaczyński. 15 lat później..."

16 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Natalia Janus

Debata Tusk kontra Kaczyński 15 lat później - to tytuł pierwszego filmu Donalda Tuska na TikToku. Szef PO w końcu założył konto w serwisie TikTok, a swój pierwszy filmik opublikował we wtorek po południu. Krótkie nagranie to "debata polityczna" pomiędzy nim a Jarosławem Kaczyńskim. W jednej kwestii były premier nawet przyznał rację prezesowi PiS.

TikTok w ostatnich miesiącach tylko zyskuje na popularności. Swoje konta mają tam przeróżne "osobistości". Filmiki na platformie publikuje m.in. polski prezydent Andrzej Duda, czy amerykańskie gwiazdy takie jak Johnny Depp, który dopiero co zakończył sądową batalię z byłą żoną Amber Heard. We wtorek do tego grona dołączył również Donald Tusk.

rolnik szuka żony krzywe goniec bogusia krzysztof pachucki

TYLKO U NAS: Co stało się z Bogusią po śmierci Krzysztofa? Sąsiedzi i znajomi ujawnili prawdę

CZYTAJ DALEJ

Donald Tusk założył konto na TikToku. Zakpił z Kaczyńskiego

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej zamieścił we wtorek po południu swój pierwszy filmik. Tytuł: "Debata Tusk vs Kaczyński. 15 lat później...". Donald Tusk na nagraniu w humorystyczny sposób komentuje niektóre wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego sprzed 15 lat, nawiązując do obecnych problemów, m.in. drogiego paliwa i inflacji.

- Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne – mówi prezes PiS. – Nie. Białe jest białe, a czarne jest czarne – ripostuje były premier.

- Walczymy o to różnymi metodami, tymi, które są dopuszczalne, żeby paliwo było droższe - stwierdza następnie Jarosław Kaczyński. - Rząd jest od tego, żeby paliwo było jak najtańsze, a nie jak najdroższe – odpowiada mu Tusk.

Następnie prezes PIS podkreśla: - Jeśli poprzecie Platformę Obywatelską, pomożecie sobie, pomożecie Polsce! - A z tym się zgadzam - kończy "debatę" lider PO.

Obecnie najpopularniejszym polskim politykiem używającym tej platformy jest współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń (ma ponad 547,7 tys. obserwujących).

Czy Donald Tusk stanie się "TikTokerem"?

Do aktywności Donalda Tuska na TikToku odniósł się w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl rzecznik PO Jan Grabiec. Jak stwierdził, lider PO ma już konta na Twitterze, Facebooku i Instagramie, a teraz przyszła kolej na TikToka.

Nie traktujemy tego jako projektu. Donald Tusk nie stanie się TikTokerem, ale deklaruje, że jeżeli będzie chciał zakomunikować coś, co da się w zwięzłej i prostej formule TikToka wyrazić, będzie się tam starał zamieszczać informacje, które uzna za słuszne - powiedział Jan Grabiec.

Donald Tusk o Kaczyńskim: "To twardy konkurent"

Również niedawno w wywiadzie dla Natemat.pl przewodniczący PO był pytany o to, co czuje do Jarosława Kaczyńskiego jako do człowieka. 

Kaczyński jest politykiem. Nie żywię do niego żadnych uczuć – stwierdził Tusk. – Mam wystarczająco dużo bliskich osób, które na mnie liczą, które kocham, z którymi czasem się kłócę, by zagospodarować moje uczucia – dodał. 

Były premier podkreślił, że jego relacje z Jarosławem Kaczyńskim są relacjami jego relacje z Jarosławem Kaczyńskim są relacjami politycznymi.

- Tu nie chodzi o empatię, wzruszenia, emocje. Kaczyński to twardy konkurent. Uważam go za ciągle niebezpiecznego przeciwnika politycznego. Niebezpiecznego, bo to, co Kaczyński robi z Polską, jest bardzo groźne dla naszego państwa i wszystkich obywateli - wyjaśnił. - Nie mam jednak wobec niego szczególnych emocji. Staram się zbudować siłę, która go odsunie od władzy, więc szczerze mu życzę, by został liderem opozycji - dodał.

Zupełnie nowe podatki już od 1 lipca. Najważniejsze zmiany, które dotkną milionów Polaków

Od lipca 2022 r. mają zacząć obowiązywać kolejne zmiany w PIT. Co się zmieni? I na co powinni przygotować się podatnicy? Czy zmiany są korzystne? Kto straci na kolejnej reformie podatkowej? -wyjaśniamy. for. Marek BAZAK/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: onet.pl, goniec.pl

Tagi:

Natalia JanusAutor

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Pilne spotkanie kierownictwa PiS. W Sejmie huczy od plotek

Czytaj więcej >

Wiadomości

Waloryzacja emerytur i rent w 2023 roku. Seniorzy dostaną więcej niż się spodziewali

Czytaj więcej >
Policja w Radomiu, Środowiskowo-Lekarskie WOPR

Wiadomości

Tragiczny finał poszukiwań. Zaginiony 21-letni Filip z Radomia nie żyje

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki w Sejmie otoczony kordonem ochrony

Wiadomości

Mateusz Morawiecki ochraniany przez kordon funkcjonariuszy. Dziennikarze nie mieli szans

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński przegrał w sądzie z Radosławem Sikorskim, w tle duże pieniądze i pomówienie

Wiadomości

Jarosław Kaczyński przegrał w sądzie z Radosławem Sikorskim. Zasądzono ogromne zadośćuczynienie

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News, Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Jerzy Owsiak nie przebierał w słowach. Ostro zaatakował Jarosława Kaczyńskiego

Czytaj więcej >