Goniec.pl > Wiadomości > Coś złego dzieje się ze zdrowiem króla Karola III? Media obiegły niepokojące zdjęcia
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 15.11.2023 16:35

Coś złego dzieje się ze zdrowiem króla Karola III? Media obiegły niepokojące zdjęcia

król Karol
ADRIAN DENNIS/AFP/East News

We wtorek 14 listopada król Karol III obchodził swoje 75. urodziny. Monarcha panuje na Wyspach Brytyjskich od września ubiegłego roku, czyli od śmierci swojej matki - Elżbiety II. Podczas celebracji urodzin, król Karol uczestniczył także w inauguracji Coronation Food Project - inicjatywie, która ma zapobiegać marnowaniu się żywności, a także walczyć z ubóstwem. Zdjęcia z tego wydarzenia, które obiegły media, wzbudzają wśród wielu obserwatorów niepokój.

Król Karol obchodził swoje 75. urodziny, zabrakło Harry’ego

We wtorek 14 listopada Karol III obchodził swoje 75. urodziny. Z tej okazji monarcha, który na brytyjskim tronie zasiada od ponad roku, zorganizował wystawne przyjęcie. Wśród wielu znamienitych gości, ku zaskoczeniu mediów zabrakło najmłodszego syna Karola III - księcia Harry’ego.

Mimo iż Harry na przyjęciu się nie pojawił, to o swoim ojcu nie zapomniał. Media donoszą, że panowie rozmawiali ze sobą telefonicznie, a sama rozmowa może być przełomem w ich dosyć napiętej relacji. To jednak niejedyny temat, który rozgrzewa brytyjską prasę do czerwoności.

Tragiczny wypadek pod Kutnem. Nie żyje młoda kobieta, policja apeluje do świadków

Król Karol z nową inicjatywą. Jego projekt ma pomóc w walce z ubóstwem

Podczas celebracji swoich urodzin król Karol wziął także udział w inauguracji Coronation Food Project - nowej inicjatywie monarchy, która ma pomóc w walce z ubóstwem i zapobiec marnowaniu się żywności. - Potrzeby żywnościowe są tak prawdziwym i pilnym problemem jak marnowanie żywności. Z powodu kryzysu kosztów życia zbyt wiele osób i rodzin nie ma dostępu do zdrowego jedzenia - mówił król Karol w wywiadzie dla magazynu "Big Issue".

Na wydarzeniu, król Karol pojawił się w towarzystwie uśmiechniętej Camilli. Zdjęcia z inauguracji, które obiegły media, wywołują jednak pewien niepokój wśród wielu obserwatorów. Ich uwagę zwraca twarz Karola, na której można dostrzec niepokojące zmiany skórne w okolicach ust.

Król Karol poważnie choruje? Zdjęcia obiegły wszystkie media

Król Karol nigdy publicznie nie poruszał tematu swojego zdrowia. Wszelkie perypetie zdrowotne monarchy trzymane są pod ścisłą tajemnicą królewskiej rodziny. Nie wiadomo, czy czerwone plamy na twarzy Karola to wynik choroby.

Wcześniej w kontekście problemów zdrowotnych króla Karola mówiło się zazwyczaj o tajemniczych zmianach związanych z opuchniętymi palcami monarchy. Na wyspach spekuluje się, że wygląd jego dłoni, a zwłaszcza palców może mieć po prostu podłoże genetyczne, a taką samą przypadłość mógł odziedziczyć po nim książę William.

karol2.png
TOBY MELVILLE/AFP/East News
karol1.png
TOBY MELVILLE/AFP/East News