Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Bohaterski czyn 9-latka. Gdyby nie on, doszłoby do tragedii
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 11.05.2024 15:31

Bohaterski czyn 9-latka. Gdyby nie on, doszłoby do tragedii

policja, karetka, basen
Fot. (zdj. ilustracyjne) East News/MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE; policja.pl

Bohaterski 9-latek uratował życie koleżance. Do zdarzenia doszło podczas zajęć na basenie w Tczewie (woj. pomorskie). Ratownicy nie zauważyli, że dzieci potrzebuje pomocy. - Ratownicy tylko patrzyli... Wołałem z całych sił, ale nikt nie reagował - zrelacjonował Tymon Pelcer.

Bohaterski czyn 9-latka na basenie

25 kwietnia w Tczewie mogło dojść do tragedii. Podczas zajęć z udziałem dzieci jedna z dziewczynek zemdlała. Dziwne zachowanie koleżanki zauważył 9-letni Tymon Pelcer. Chłopiec na co dzień uczy się w Sportowej Szkole Podstawowej nr 2 w klasie pływackiej.

Widziałem, że się topiła. Spojrzałem pod wodę i leciało coraz mniej bąbelków. Coraz słabiej oddychała... Miała głowę opadniętą. Ratownicy tylko patrzyli. Wołałem z całych sił, ale nikt nie reagował  - powiedział 9-letni bohater w lokalnym portalu zawszepomorze.pl.

Przepracowała w życiu tylko jeden dzień. Taką emeryturę dostaje

Chłopiec uratował życie koleżanki

9-letni chłopiec samodzielnie wydostał dziewczynę na powierzchnię wody. Później przeciągnął ją na skraj basenu. Wówczas do akcji wkroczyli ratownicy, którzy zauważyli całą sytuację. Nauczyciele opiekujący się grupą uczniów również nie byli świadomie walki o życie jednej z dziewczynek.

ZOBACZ: Quiz o przedmiotach z PRL. Trudny test, niemal nikt nie zdobywa 7 punktów

Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji wydało specjalne oświadczenie. Prezes wskazał, że przyczyną braku reakcji ze strony ratowników i nauczycieli był “gwar panujący podczas zajęć dwóch grup dzieci i ludzki błąd”.

Chłopiec otrzymał podziękowania

Niestety, nie zauważyli niezwłocznie zaistniałej sytuacji. Po zaalarmowaniu ratowników jeden z nich udzielił dziewczynce pierwszej pomocy i podał tlen. Po wyciągnięciu z wody dziecko było przytomne i oddychało samodzielnie. Drugi z ratowników wezwał karetkę pogotowia, która przybyła po 7 minutach - napisano w oświadczeniu TCSiR.

ZOBACZ: Rzeszów. Przed szpitalem zmarł pacjent. Prokuratura bada sprawę

9-latek, który swoim bohaterskim zachowaniem uratował życie koleżanki, doczekał się pochwały. Prezydent Tczewa zaprosił chłopca na specjalną uroczystość, gdzie wręczył mu podarunek. Gratulacje usłyszeli również rodzice chłopca.

Źródło: zawszepomorze.pl