Goniec.pl
Polsat News: Jan Śpiewak nie wytrzymał, złapał się za głowę, poszło o Lecha Kaczyńskiego

Polsat news

Kłótnia w Polsat News. Poszło o ulicę Lecha Kaczyńskiego w Warszawie

11 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Ulica Lecha Kaczyńskiego podzieliła gości Polsat News. Jan Śpiewak na jedną z tez oparł łokcie o stół i głowę schował w dłoniach. Co zdarzyło się w programie na żywo? Wyjaśniamy.

- Lech Kaczyński powinien mieć ulicę w Warszawie już dawno, dawno temu i nie jakąś tam gdzieś na uboczu - powiedział Grzegorz Jankowski, który prowadził program w Polsat News.

Pogoda burze

Gwałtowne burze przechodzą nad Polską. Odnotowano ponad 1600 interwencji strażaków

CZYTAJ DALEJ

Pod koniec piątkowego wydania  "Punkt widzenia" rozpętała się prawdziwa burza. Powodem było uhonorowanie zmarłego pod Smoleńskiem prezydenta. Wspomniano wyborcze obietnice Rafała Trzaskowskiego, który ostatnio zasłynął wyznaniem z przeszłości na temat swojego życia miłosnego.

Kłótnia na antenie Polsat News, poszło o Lecha Kaczyńskiego

W programie na żywo w Polsat News doszło do scen, które na długo zapadną w pamięci widzów. Grzegorz Jankowski prowadzący "Punkt widzenia" rozmawiał z warszawską radną Joanną Staniszkis z KO oraz Janem Śpiewakiem.

Pod koniec programu przypomniano, że Rafał Trzaskowski w trakcie kampanii stwierdził, że Lech Kaczyński zasługuje na to, by wyróżnić i upamiętnić go na ulicach Warszawy, którą rządził jako prezydent. Nadal jednak nie wiadomo, czy ulica faktycznie powstanie.

Dyskusja na temat ewentualnego umiejscowienia ulicy Lecha Kaczyńskiego wprowadziła do studia Polsat News ogromne emocje. Powodem były słowa radnej Warszawy reprezentującej partię Donalda Tuska.

- Uważamy, że Armii Ludowej jest jakby za duża, że ta ulica jest za godna. Ja tak przynajmniej uważam i szczęśliwie nie jestem jedyną. Uważamy, że jakaś średnia ulica, pomiędzy, no nie na uboczu - mówiła na antenie Polsat News Joanną Staniszkis.

Jan Śpiewak nie wytrzymał, schował twarz w dłoniach 

Słowa radnej wywołały prawdzie oburzenie. - Prezydent pani kraju, człowiek, który zginął w katastrofie, prezydent pani miasta, działacz opozycyjny - wyliczał oburzony stanowiskiem polityczki prowadzący program.

Co więcej, radna Warszawy wyjaśniła, dlaczego w jej opinii Lech Kaczyński nie powinien zostać uhonorowany ulicą. - Nie odpowiada nam jego brat bliźniak, który się zachowuje po prostu tragicznie - stwierdziła.

Najbardziej emocjonalną reakcją było zachowanie miejskiego aktywisty Jana Śpiewaka. W programie na żywo nie ukrywał, że Joanną Staniszkis są nieodpowiednie.

Aktywista oparł się na stole w studio piątkowego "Punktu widzenia" i schował swoją twarz w dłoniach. Fragment szybko stał się symbolem rozmowy i bije rekordy popularności w sieci.

Stanowisko Lecha Kaczyńskiego w kwestii ulicy zmarłego rezydenta stolicy jest zupełnie odmienne od Joanny Staniszkis z Koalicji Obywatelskiej. - Boże, ja w to nie wierzę po prostu, w to, co tu słucham - powiedział w programie na antenie Polsat News.

Elektryk pokazał swój paragon z niemieckiego Lidla

Polak pracuje w Niemczech, pokazał swój paragon z Lidla. Szybko zamknął usta krytykom

Elektryk mieszkający w Niemczech pokazał paragon z Lidla. - Gdzie tutaj widzisz 2 razy drożej - napisał mężczyzna na Twitterze. Powodem był zarzut dotyczący kłamstwa na temat tego, że za zachodnią granicą jest taniej. Rozpętała się prawdziwa burza, a dowodów nie zabrakło.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Polsat News

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Stany Zjednoczone zareagowały na oskarżenia ws. Nord Stream. "To rosyjska dezinformacja"

Czytaj więcej >
Facebook/Ratownictwo Medyczne Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego

Wiadomości

Kujawsko-pomorskie: Wjechał prosto pod pociąg, w samochodzie nie był sam. Z pojazdu niewiele zostało

Czytaj więcej >
dolnoslaska.policja.gov.pl

Wiadomości

Poszli na grzyby do lasu. Musiała interweniować policja, ważny apel do Polaków

Czytaj więcej >
Flickr/Kancelaria Premiera

Wiadomości

Chwila prawdy Mateusza Morawieckiego. Ma czas zaledwie do piątku, potem straci fotel premiera?

Czytaj więcej >
Janusz Kowalski, wiceminister rolnictwa, poległ pytaniu z podstawowej wiedzy. Kompletna kompromitacja

Wiadomości

Wiceminister rolnictwa został zapytany o zboża. Janusz Kowalski zaliczył totalną kompromitację

Czytaj więcej >
Szokujące doniesienia ws. zaginionego polityka. W tle poważne oskarżenia i wątki kryminalne

Wiadomości

Zaskakujące doniesienia ws. zaginionego polityka. W tle poważne oskarżenia i wątki kryminalne

Czytaj więcej >