Goniec.pl
Jarosław Kaczyński udzielił odważnego wywiadu, uderzył w polskie media i przyrównał je do rosyjskich

(zdj. wykadrowane) Pawel Wodzynski/East News

Totalne media tworzą "kontrrzeczywistość", nie chodzi o TVP. Jarosław Kaczyński udzielił mocnego wywiadu

13 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

- Potężną kulą u nogi naszej debaty publicznej ciągle są media - powiedział Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie". W poniedziałek opublikowano fragmenty wywiadu prezesa PiS. Pada w nim kilka kontrowersyjnych zdań. Tylko TVP jest rzetelnym i niezależnym medium informacyjnym?

Pierwsze fragmenty wywiadu Jarosława Kaczyńskiego dla "Gazety Polskiej Codziennie" pokazują, że rozmowa prezesa PiS pełna jest oskarżeń wobec opozycji partii rządzącej. Sporo miejsca poświęcono mediom.

Prognoza pogody na poniedziałek: gwałtowne burze, alert RCB trafił do stek tysięcy osób

Alert RCB przed silnymi burzami. Nawałnice obejmą niemal cały kraj, "możliwe przerwy w dostawie prądu"

CZYTAJ DALEJ

- Mamy totalną opozycję, wspieraną przez równie totalne media, które są w stanie tworzyć kontrrzeczywistość, w którą jednak ludzie wierzą - stwierdził Jarosław Kaczyński. Przypomnijmy, że niedawno Piotr Kraśko używając słów wicepremiera, zadrwił z niego w czasie "Faktów" TVN.

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu, opozycyjne media przyrównuje do Rosji

W najnowszym wywiadzie Jarosława Kaczyńskiego padają słowa, które dla wielu będą jasnym symbolem związanym z PiS. Opozycyjne media wspierają przeciwników PiS niczym propagandowe państwowe media Władimira Putina?

Takie stanowisko przedstawił wicepremier w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie", który w całości opublikowany zostanie dopiero w środę. - W Rosji media karmią ludzi przekazami niemającymi nic wspólnego z rzeczywistością, wręcz będącymi jej brutalnym i ordynarnym zaprzeczeniem, i u nas też są media, które działają co najmniej podobnie - wyjaśniał Jarosław Kaczyński.

Chociaż nie padła nazwa stacji, to w jednym fragmentów wywiadu prezesa PiS, padło stwierdzenie, że "jedna z telewizji, kilka gazet, parę portali non stop prezentują nas jako partię popierającą Putina". Przekaz prezentowany przez Jarosława Kaczyńskiego jest jasny i jednoznacznie docenia on "niezależną" pracę TVP.

- My prowadzimy najbardziej skuteczną politykę uniezależniania się energetycznego od Rosji w Europie, wspieramy Ukrainę w walce z Rosją wszelkimi sposobami, w tym przekazując na wielką skalę broń i dostarczając wszystko, co potrzebne, a i tak mówią o nas, że jesteśmy sojusznikami Kremla. Tak właśnie działa rosyjska propaganda i my te rosyjskie standardy widzimy w pewnych mediach - wyjaśniał swoje stanowisko Jarosław Kaczyński.

Polsat News: Jan Śpiewak nie wytrzymał, złapał się za głowę, poszło o Lecha Kaczyńskiego

Kłótnia w Polsat News. Poszło o ulicę Lecha Kaczyńskiego w Warszawie

CZYTAJ DALEJ

Nie zabrakło ciosu w Donalda Tuska

Nazwani niedawno starcami polityki Donald Tusk i Jarosław Kaczyński od lat są głównymi oponentami na polskiej sejmowej scenie. Prezes PiS nie omieszkał wykorzystać okazji, by uderzyć w lidera Platformy Obywatelskiej.

Tematem wykorzystanym przez wicepremiera jest wypowiedź na temat ukraińskiego zboża, która już wcześniej została skomentowana przez Michała Dworczyka: minister PiS skorzystał z... rosyjskiego przysłowia z czego musiał się później tłumaczyć.

Chociaż prezes PiS skorzystał z innych słów, to krytyka jest równie - o ile nie bardziej - dotkliwa. - Nie zaskakuje mnie to. [...] Zawsze, gdy w grę wchodzi żywotny interes Polski, Tusk jest przeciw. Bardzo często wówczas jego punkt widzenia jest zbieżny z rosyjską propagandą. Tak jest i tym razem - powiedział dla "Gazety Polskiej Codziennie".

Elektryk pokazał swój paragon z niemieckiego Lidla

Polak pracuje w Niemczech, pokazał swój paragon z Lidla. Szybko zamknął usta krytykom

Elektryk mieszkający w Niemczech pokazał paragon z Lidla. - Gdzie tutaj widzisz 2 razy drożej - napisał mężczyzna na Twitterze. Powodem był zarzut dotyczący kłamstwa na temat tego, że za zachodnią granicą jest taniej. Rozpętała się prawdziwa burza, a dowodów nie zabrakło.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: pap, "Gazety Polskiej Codziennie"

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Agata Duda zwróciła się do kobiet chorych na raka. Z ust pierwszej damy padły znamienne słowa

Czytaj więcej >
Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna Skwierzyna

Wiadomości

Lubuskie: Tragiczny wypadek pod Skwierzyną. Nie żyją dwie młode osoby

Czytaj więcej >
materiały policyjne

Wiadomości

Wystartowała ogólnopolska akcja policji. Ma potrwać do końca roku

Czytaj więcej >
Pixabay/12019

Wiadomości

Pogoda na niedzielę. Burze, deszcz, gwałtowne wichury i śnieg w górach

Czytaj więcej >
materiały policyjne

Wiadomości

Koszalin: Kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Podczas pościgu padły strzały

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nadchodzi kolejna zmiana dotycząca noszenia maseczek. Rząd wydał nowe rozporządzenie

Czytaj więcej >