Goniec.pl
Po wizycie w Pałacu Prezydenckim część gości Agaty Dudy trafiła na kwarantannę

Grzegorz Jakubowski KPRP

Agata Duda spotkała się z muzykami. Dzień później u Andrzeja Dudy potwierdzono COVID-19

10 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Dzień przed ogłoszeniem, że Andrzej Duda ma COVID-19 w Pałacu Prezydenckim gościł Zespół Śpiewaczy „Kawęczyn”. W jego skład wchodzą osoby w każdym wieku, w tym dzieci i osoby starsze. Skontaktowaliśmy się z zespołem, okazało się, że niektórzy po spotkaniu z Agatą Dudą również trafiły na kwarantannę.

5 stycznia prezydencki minister Paweł Szrot ogłosił, że Andrzej Duda zakaził się koronawirusem. Prezydent przeszedł testy po tym, jak w jego kancelarii wykryto przypadki SARS-CoV-2.

sprawa jaworowicz

Kolejny gwiazdor disco polo wystąpił w "Sprawie dla reportera". "To jest cyrk"

CZYTAJ DALEJ

Próbowaliśmy dowiedzieć się, jak długo potrwa izolacja prezydenta oraz, jak wiele obowiązków zostało odwołanych w związku z COVID-19. Odpowiedzi od Kancelarii Prezydenta nie otrzymaliśmy, jednak w niedzielę Bogna Janke ujawniła, że Andrzej Duda nie przechodzi zakażenia bezobjawowo. - Jest pod stałą opieką lekarską - przekazała minister.

Agata Duda mogła zakazić koronawirusem dzieci, spotkała się z nimi 4 stycznia

We wtorek 4 stycznia - czyli dzień przed ogłoszeniem, że Andrzej Duda ma koronawirusa - do Pałacu Prezydenckiego przyjechał Zespołu Śpiewaczego działający przy Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Kawęczyn (woj. lubelskie).

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Małżonka Prezydenta rozmawiała ze swoimi gośćmi o międzypokoleniowej współpracy i udziale najstarszych mieszkańców wsi w tworzeniu aranżacji tradycyjnych pieśni - czytamy w oficjalnym komunikacie Kancelarii Prezydenta. W mediach społecznościowych znaleźć można zapis wideo spotkania.

Na krótkim filmie udostępnionym przez Kancelarię Prezydenta widać, że z zaproszenia Agaty Dudy skorzystali utalentowani muzycy i tancerze w każdym wieku, w tym dzieci i osoby starsze.

Kwarantanna po spotkaniu z pierwszą damą

Goniec.pl skontaktował się z Zespołem Śpiewaczy Kawęczyn działającym przy Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Kawęczyn. Zapytaliśmy, czy po spotkaniu z Agatą Dudą i wizycie przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, wykryto w zespole przypadki koronawirusa.

- Do tej pory nie potwierdzono zakażenia u nikogo - przekazał nam Zespół Śpiewaczy Kawęczyn. Telefony z sanepidu, po potwierdzeniu zakażenia SARS-CoV-2 u prezydenta, zostały jednak wykonane.

Nie wszyscy, którzy mieli możliwość osobistego spotkania z Agatą Dudą, mogą teraz swobodnie się poruszać, a tym bardziej uczestniczyć w życiu Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Kawęczyn.

- Część osób udała przebywa na kwarantannie zgodnie z zaleceniami sanepidu - przekazał w odpowiedzi na pytania goniec.pl Zespół Śpiewaczy Kawęczyn.

Nie dowiedzieliśmy się, ile dokładnie osób spośród tych, które odwiedziły Pałac Prezydencki, zostało skierowanych przez sanepid na kwarantannę. Zespół w rozmowie stwierdził, że są to osoby "te, które powinny". - Zgodnie z zaleceniami sanepidu - podkreśliło raz jeszcze Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kawęczyn w rozmowie z goniec.pl

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Andrzej Duda na zakupach. Prezydent bliżej Polaków?

Andrzej Duda stara się czesto pojawiać w sklepach, żeby pokazywać swoją bliskość z Polakami. Była to część jego kampanii wyborczych w poprzednich latach - miało to pokazać jego świadomość cen i umiejętność poruszania się w butach zwykłych obywateli.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Pożar samochodu przewożącego akumulatory na autostradzie A1. Strażacy walczyli ze żrącym kwasem

Wiadomości

Pożar samochodu przewożącego akumulatory na autostradzie A1. Strażacy walczyli ze żrącym kwasem

Czytaj więcej >
IMGW ostrzega przed burzami z gradem i ulewami. Wtorek kolejnym dniem z dynamiczną pogodą

Wiadomości

IMGW ostrzega przed burzami z gradem i ulewami. Wtorek kolejnym dniem z dynamiczną pogodą

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Posłanka PO dostaje groźby po występach w TVP. "To się dzieje za każdym razem"

Czytaj więcej >
PRZEMYSLAW JACH /East News & Policja

Wiadomości

Tragiczny finał poszukiwań 17-letniej Jagody. Dziewczynę poszukiwano od dwóch tygodni

Czytaj więcej >
Wypłata 14. emerytury jeszcze w sierpniu, dodatkowe pieniądze trafią do seniorów w różnych terminach

Wiadomości

PGG podnosi już ceny węgla o nawet 40 proc. Co z rządowymi dopłatami?

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Wlk. Brytania: Fatalna pomyłka w szpitalu. Nie żyje 36-letni pacjent

Czytaj więcej >