Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pożar w Przemyślu. Strażacy gasili kamienicę
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 10.01.2022 11:48

Pożar w Przemyślu. Strażacy gasili kamienicę

Poranny pożar w Przemyślu, ewakuowano 15 osób
OSP w Bolestraszycach

Nad ranem w Przemyślu wybuchł pożar kamienicy, mieszkańcy musieli być natychmiast ewakuowani. Nie wszyscy wrócą do swoich domów, w rozmowie z goniec.pl potwierdza to rzecznik przemyskiej straży pożarnej bryg. Grzegorz Latusek.

Kłęby dymu pojawiły się w mieszkaniach i na korytarzu kamienicy w Przemyślu. Nad ranem strażacy wezwani zostali do niebezpiecznego pożaru niemal w centrum miasta obok dwóch szkół średnich.

- Tuż po godzinie 6:30 strażacy z Przemyśla otrzymali zgłoszenie o pożarze w kamienicy wielorodzinnej. Adres tej kamienicy to ul. Smolki w Przemyślu - przekazał w rozmowie z goniec.pl bryg. Grzegorz Latusek.

Przemyśl: poranny pożar kamienicy, ewakuowano mieszkańców

Łącznie do pożaru kamienicy w Przemyślu wezwano 6 zastępów straży pożarnej. - Pięć zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej 1 w Przemyślu oraz jeden samochód z OSP - wyjaśnił rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego PSP.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Natychmiast podjęto decyzję o tym, że mieszkańcy muszą opuścić płonący budynek. - Ze względu na duże zadymienie w kamienicy zostało ewakuowanych 15 osób - przekazał dla goniec.pl bryg. Grzegorz Latusek.

Na miejsce wezwano również pogotowie. Zadymienie, które towarzyszyło płomieniom okazało się dla niektórych osób niebezpieczne. Poranna ewakuacja nie przebiegła wystarczająco szybko.

Dwie z 15 ewakuowanych osób trafiły pod opiekę medyków. - Dwie osoby zostały przebadane przez zespół ratownictwa medycznego, ale nie wymagały hospitalizacji, nie wymagały leczenia szpitalnego - poinformował redakcję goniec.pl Grzegorz Latusek.

Pożar został ugaszony, ale nie wszyscy wrócą do swoich domów

Po godzinie 11 pożar był już całkowicie ugaszony. - Miejsce zostało pozostawione bezpieczne dla lokatorów - podkreślił rzecznik przemyskich strażaków. Nie znaczy to jednak, że wszyscy ewakuowani nad ranem mieszkańcy kamienicy mogą wrócić do swoich domów.

- Lokatorzy z mieszkania, w którym wybuchł pożar, otrzymają lokal zastępczy od służb miasta Przemyśla, a pozostali mogą wrócić do mieszkań - zrelacjonował dla goniec.pl Grzegorz Latusek.

Zanim strażacy zakończyli swoje działania, upewnili się, że mieszkańcy kamienicy przy ul. Smolki w Przemyślu mogą wrócić do domu. - Obiekt został sprawdzony, kamienica została zbadana kamerą termowizyjną. Szukaliśmy ewentualnych zarzewi ognia - przekazał rzecznik straży pożarnej w Przemyślu.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi: Pożar