Goniec.pl

pixabay

Znany ksiądz uderzył w rodziców małych dzieci. Poszło o mszę świętą, mocne słowa

23 Maja 2023

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Popularny ksiądz, znany ze swoich kontrowersyjnych przekonań wypowiedział się na temat rodziców przychodzących na mszę święta z małymi dziećmi. Jego słowa wywołały niemałe poruszenie w całym kraju, powodując spory zamęt wśród rodzicieli. Duchowny od razu podkreślił, jak należy się zachować w sytuacji, gdy dzieci przeszkadzają w liturii. Jego słowa wywołały potężną burzę w sieci. 

Ksiądz powiedział to o rodzicach małych dzieci. Jego słowa wywołały wielką burzę

Uczestnictwo małych dzieci w liturgii mszy świętej to temat, który od lat polaryzuje społeczeństwo. W tym przypadku, ile osób, tyle opinii. W naszym kraju znajdziemy zarówno otwartych zwolenników, jak i przeciwników takiego rozwiązania. Prym wśród tej drugiej grupy wiedzie znany ksiądz Daniel Wachowiak, który swoją popularność zawdzięcza wielu kontrowersyjnym wypowiedziom. 

Tym razem tematem, który go zainteresował jest kwestia rodziców przychodzących do kościoła z małymi dziećmi. Jednak to nie sam fakt obecności szkrabów go bulwersuje, ale ich zachowanie, a także bierność ich rodzicieli, którzy nie reagują na zachowanie swoich pociech. 

W opinii księdza Wachowiaka z archidiecezji poznańskiej w odpowiednim przeżyciu mszy świętej przeszkadzają rodzice, którzy nie reagują, kiedy powinni zareagować. Jak można się spodziewać, słowa duchownego wywołały niemałe poruszenie w sieci, ponieważ jest on obserwowany przez szerokie grono osób. 

panna młoda pożar straż pożarna

Panna młoda w drodze do kościoła gasiła pożar. Nietypowa brama weselna z Podlasia

CZYTAJ DALEJ

Ksiądz Daniel Wachowiak znów oburzył internautów. Jego słowa obiegły całą Polskę

Jedna z ostatnich wypowiedzi (wpisów) duchownego odnosiła się do sytuacji opisanej przed rokiem. Pewna kobieta otwarcie żaliła się publicznie na to, jak została potraktowana wraz z córką na mszy świętej. 

- Mi ksiądz z ambony kazał wyjść z kościoła, bo dwulatka biegała dookoła ławek na kazaniu. Nie wyszłam i nie zareagowałam, zastanawiałam się, jak długo może trwać przerwa w kazaniu i czy zejdzie, żeby nas wyprowadzić. Po paru sekundach wrócił do kazania - napisała skonfundowana matka. 

Na odpowiedź księdza Wachowiaka nie trzeba było długo czekać. Jego słowa szybko rozpowszechniły się po sieci, oburzając spore grono Polaków. Co ciekawe, sporo grono internatów zgadza się z duchownym, przyznając mu rację. 

Ksiądz Wachowiak znów wywołał burzę. Jego wpis obiegł sieć

Jak można się spodziewać, kwestia rodziców i ich potencjalnej ingerencji w zachowanie pociech podzieliła społeczeństwo. Część Polaków otwarcie skrytykowała takie zachowanie, twierdząc, że jest ono nie do przyjęcia. 

- To jest porażka. Teraz rodzice uważają, że dzieciom wszystko wolno. Też mnie to irytuje - napisał jeden z komentujących. 

- Chodziłem z synem do kościoła od maleńkości i nigdy nie pozwoliłem na bieganie. Zawsze siedział w ławce pomiędzy rodzicami i szybko nauczył się, że nie ma innej opcji - dodał inny z internautów. 

A czy i wy zgadzacie się z opinią popularnego księdza? 

 

policja blok kobieta mężczyzna

Wyszli z mieszkania w środku nocy i zapadli się pod ziemię. W domu zostawili dzieci, policja pilnie apeluje

CZYTAJ DALEJ
panna młoda świeczka

Mieli zacząć nową drogę życia, w noc poślubną doszło do okropnej tragedii. Panna młoda nie żyje

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Życie

Pojechała do sanatorium i wróciła z pustym portfelem. Horrendalny rachunek
Czytaj więcej >

Wiadomości

Opole. Splądrowali Żabkę na oczach obsługi. Policja szuka świadków
Czytaj więcej >

Wiadomości

Śląsk. Zaginęła 13-letnia Milena Magiera. Dziewczynka nie wzięła ze sobą nawet telefonu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Łódzkie. Pożar składowiska z chemikaliami w Łaniętach. W akcji strażacy
Czytaj więcej >

Wiadomości

Lubuskie. Samochód uderzył w barierki i przekoziołkował na bok. 25-latek z Czech zginął na miejscu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawa. 74-latka potrącona przez nastolatki na hulajnodze
Czytaj więcej >
Piotr Dutka

Motoryzacją interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie musclecary również powodują u mnie szybsze bicie serca.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]