Goniec.pl

(zdj. ilustracyjne) Parafia św. Mikołaja Biskupa i Dobrego Pasterza w Ślesinie

Ksiądz przerwał kazanie i zwrócił się do matki dwuletniej dziewczynki. W sieci zawrzało

22 Maja 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Msza święta na długo zapadnie parafianom w pamięci. Matka dwuletniej dziewczynki postanowiła opowiedzieć, o tym, czego zażądał od niej ksiądz. Duchowny przerwał w środku kazania i zwrócił się wprost w stronę matki energicznej dziewczynki. Wszyscy to słyszeli i wiele osób zapadłoby się pod ziemię, ale pani Anna postąpiła inaczej. Pani Anna swoją przykrą historią podzieliła się w internecie.

Ksiądz nie wytrzymał w czasie kazania, wszystko przez dziecko

Ksiądz nie spodziewał się zapewne, że jedna z niedzielnych mszy będzie dla niego tak wielkim wyzwaniem. W sieci pojawiła się relacji pani Anny. Matka dwuletniej dziewczynki opowiedziała o zachowaniu duchownego.

Cała sytuacja jest mocno sporna, gdyż negatywnie można ocenić zachowanie zarówno księdza, matki, jak i dziecka. Każda ta osoba może się jednak spotkać ze zrozumieniem. Co dokładnie stało się w kościele?

Biedronka

W poniedziałek do Biedronki ustawią się kolejki. Kultowy produkt znowu w sprzedaży

CZYTAJ DALEJ

Ksiądz zwócił się do matki dwulatki, kobieta jest oburzona jego zachowaniem

Nie od dziś wiadomo, że nie wszystkie dzieci wiedzą, jak zachować się w kościele. Co więcej, nawet jak wiedzą, że powinny być cicho i skupić się na modlitwie, to dziecięca potrzeba ruchu i zabawy jest silniejsza.

Tak było właśnie w tej sytuacji. Pani Anna opublikowała na Twitterze wpis, gdzie opowiedziała o przykrym incydencie. Ksiądz wygłaszał kazanie, ale dwuletnia dziewczynka nieustannie go rozpraszała. Możliwe, że duchowny uznał, iż zachowanie dziecka nie przystoi powadze sytuacji.

Wtedy cały kościół wiernych usłyszał słowa skierowane do matki dziewczynki. - Mi ksiądz   z ambony kazał wyjść z Kościoła, bo dwulatka biegała dookoła ławek na kazaniu - napisała pani Anna. Kobieta podjęła decyzję, na którą nie każdy byłby w stanie się zdobyć.

Nie wszyscy popierają zachowanie matki dziewczynki

Ksiądz miał dość szalejącego w kościele dziecka i kazał matce wyjść z dwulatką ze świątyni. Pani Anna wyznała, że za nic miała polecenie duchownego. - Nie wyszłam i nie zareagowałam, zastanawiałam się jak długo może trwać przerwa w kazaniu i czy zejdzie, żeby nas wyprowadzić. Po paru sekundach wrócił do kazania - zrelacjonowała w poście na Twitterze.

Spora część internautów nie stanęła po stronie mamy dziewczynki. - Chwalić się brakiem empatii i kultury to trzeba umieć - stwierdziła jedna z komentujących. - Nie jesteś sama w kościele kobieto… co niektórzy przyszli na mszę się pomodlić, a nie uczestniczyć w zabawie twojego dziecka. Kościół to nie jest plac zabaw - napisał ktoś inny.

- Ksiądz miał racje - stwierdził krótko inny internauta pod wyznaniem mamy dwuletniej dziewczynki. - Jakieś granice dziecku trzeba postawić, aby wiedziało, jak w danym miejscu należy się zachować - czytamy w kolejnym komentarzu. Wiele osób wskazywało, że zachowanie matki będzie źle procentowało w przyszłości i kobieta może za późno zdać sobie sprawę, że córka za nic ma jej polecenia i szacunek do innych.

Źródło: goniec.pl, twitter

straż I komunia święta

Zdumiewające sceny w czasie komunii w Lesznie. Nagle w kościele zaroiło się od służb

CZYTAJ DALEJ
radiowóz policja

Zachodniopomorskie. Ujawniono zwęglone zwłoki. Ofiara przed śmiercią wykonała jeden telefon

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Życie

Katechetka doprowadziła ucznia do łez. Gdy rodzice usłyszeli, co powiedziała, ruszyli do szkoły
Czytaj więcej >

Życie

Ksiądz dostał pytanie o rozwodników. Po jego odpowiedzi w sieci zawrzało
Czytaj więcej >

Życie

Biskup zareagował w sprawie wypowiedzi księdza. Duchowny mówił o piekle
Czytaj więcej >

Życie

10-latka poszła do spowiedzi, nagle ksiądz zaczął krzyczeć na cały kościół. Oburzające, jak ją nazwał
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nawet 1500 zł do zgarnięcia w ramach akcji Lidla. Jest jednak pewien haczyk
Czytaj więcej >

Życie

Katechetka pokłóciła się z uczniami w liceum. Poszło o to, jak zaszła w ciążę
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]