Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Zbigniew Łuczyński odchodzi z "19:30". Na jaw wyszły szczegóły
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 27.02.2024 10:43

Zbigniew Łuczyński odchodzi z "19:30". Na jaw wyszły szczegóły

Zbigniew Łuczyński
"19:30" TVP prod. 2024

Zaskakujące informacje dla widzów “19:30”. Po zaledwie dwóch miesiącach z programem żegna się jeden z jego gospodarzy, Zbigniew Łuczyński. Tym samym, prezentera, który zyskał sympatię publiczności, nie zobaczymy już w serwisie. Wiemy, co dalej z jego zawodową karierą.

Zbigniew Łuczyński odchodzi z "19:30"

Po tym, jak okazało się, że jednym z prowadzących nowy serwis informacyjny TVP '19:30" będzie Zbigniew Łuczyński, widzowie, pamiętający dziennikarza jeszcze z TVN, mieli wielkie oczekiwania. Łuczyński przez lata dał poznać się jako pełen profesjonalista, który rzetelnie przykłada się do swojej pracy i słynie z obiektywności. Prezenter bardzo szybko zresztą stał się jednym z ulubieńców, depcząc po piętach redakcyjnej koleżance Joannie Dunikowskiej-Paź.

Dla byłego prowadzącego interwencyjny program “Uwaga!” praca w TVP była swoisty powrotem do korzeni, o czym sam wspominał w jednym z wywiadów. To właśnie w krakowskim oddziale publicznego nadawcy stawiał przecież swoje pierwsze kroki. Dziś jest już jedną z “twarzy” “19:30”, ale i to wkrótce ulegnie zmianie. Branżowe portale podają, iż Łuczyński lada chwila pożegna się z fanami programu. O co chodzi?

Zmiana czasu z zimowego na letni. Wypadnie nietypowo

"Reporterzy" zadebiutują na antenie TVP1

Co prawda w “19:30” Zbigniewa Łuczyńskiego już nie zobaczymy, ale nie oznacza to wcale, iż na dobre zniknie on z Telewizji Polskiej. Powodem odejścia dziennikarza z serwisu są nowe, stojące przed nim wyzwania. Niedługo poprowadzi on magazyn “Reporterzy”, który zastąpić ma upolityczniony “Alarm!”.

ZOBACZ: Rafał Patyra z sukcesami w TV Republika. Jego program to hit

Pierwszy odcinek “Reporterów” pojawić się a na antenie TVP1 już w poniedziałek 4 marca. Nadawany będzie w dni robocze tuż po “Gościu 19.30”, a każde wydanie potrwa ok. 15 minut. W środy redakcja planuje prowadzić nagrania terenowe. Program poprowadzą na zmianę trzy osoby - Zbigniew Łuczyński, Agnieszka Górniakowska i Jacek Pawlewski.

Trzech prowadzących nowy program "Reporterzy"

Jak już wspomniano, Zbigniew Łuczyński ma już doświadczenie w prowadzeniu podobnych formatów, gdyż w swojej karierze był gospodarzem m.in. "Kroniki", “Kuriera”, a przez ponad 15 lat “Uwagi!” TVN.

Agnieszka Górniakowska znana jest zapewne starszym widzom z prowadzenia “Wiadomości” TVP. Z ich redakcją pożegnała się w 2017 roku, mówiąc: "To moje ostatnie spotkanie z państwem. Bardzo dziękuję za wspólnie spędzony czas i na pewno, jeszcze kiedyś, do zobaczenia".

Jacek Pawlewski natomiast był dziennikarzem TVP Bydgoszcz, prowadził m.in. "Teleranek" w TVP 1, a w TVP 2 interwencyjno-reporterski "Kontakt" i "Magazyn Ekspresu Reporterów".

Źródło: Press

Tagi: TVP TVP1 praca