Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Była jedną z głównych twarzy "Wiadomości". Dalej pracuje w TVP
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 25.02.2024 09:06

Była jedną z głównych twarzy "Wiadomości". Dalej pracuje w TVP

TVP "Wiadomości"
"Wiadomości" TVP

Gruntowne zmiany w Telewizji Polskiej nie objęły swoim zasięgiem jej wszystkich byłych “twarzy”. Portal Wirtualne Media dotarł do informacji, potwierdzających, że w TVP wciąż zatrudniona jest jedna z głównych prezenterek “Wiadomości”. Ona sama zapewnia, że czeka na rozwiązanie umowy z publicznym nadawcą. Gdy tylko tak się stanie, dziennikarka zajmie się nowymi zawodowymi przedsięwzięciami.

Była jedną z głównych "twarzy" TVP. Wciąż jest tam zatrudniona

Przed wielkimi reformami, jakich dokonano w Telewizji Polskiej po zmianie rządu, publiczny nadawca opierał się przede wszystkim na eksponowaniu kilku wiernych sobie prezenterów. W gronie wybrańców znajdowali się głównie Michał Adamczyk, Danuta Holecka i Edyta Lewandowska, do których później dołączyły także Marta Kielczyk i Anna Bogusiewicz. Wszyscy oni zniknęli z anteny wraz z przejęciem mediów państwowych przez ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza. Teraz część z nich święci triumfy w Telewizji Republika.

Wydawać by się mogło, że sprawa zatrudnienia wyżej wymienionych osób w TVP to pieśń przeszłości, gdyż nowe władze telewizji od początku zapowiadały, że dawni propagandyści nie mają czego szukać w odmienionej stacji. Kwestia ta nie jest jednak aż tak oczywista, bo okazuje się, iż zwolnienie niektórych przebiega w ślimaczym tempie. Tak jest chociażby w przypadku wspomnianej Edyty Lewandowskiej. Wirtualne Media podają, że jedna z gospodyń “Wiadomości” TVP wciąż ma umowę z nadawcą. Dlaczego?

Minimalna emerytura netto 2024. Tyle wyniesie po waloryzacji

Edyta Lewandowska czeka na rozwiązanie umowy z TVP

Sama zainteresowana została zapytana o sprawę przez wspomniany portal, któremu powiedziała, że na razie “czeka na rozwiązanie umowy z Telewizją Polską”, a dopiero gdy to nastąpi, zacznie zastanawiać się nad dalszymi zawodowymi przedsięwzięciami. W ostatnim czasie miała otrzymać już telefon od nowego pełnomocnika TVP.

Jak sądzę, chodzi o rozwiązanie umowy, ale nie ma jeszcze zaplanowanego konkretnego terminu spotkania. Czekam na spotkanie, zastanawiam się jak rozwiązać umowę o współpracę, w związku z czym nie mogę podejmować żadnych działań zawodowych - zaznaczyła.

Wirtualne Media zauważają, że Lewandowska w TVP pracowała niezmiennie od 1997 roku. Jej początki sięgają prowadzenia programu “Twoja Lista Przebojów”, po czym prezenterka trafiła do łódzkiego oddziału TVP. W swoje CV wpisać może też bycie gospodynią porannego pasma “Dzień dobry” i magazynu reporterskiego “Takie jest życie”. Programami informacyjnymi zaczęła zajmować się w 2005 r. Po opuszczeniu anteny w 2013 r., wróciła na nią, gdy szefem TVP został trzy lata później Jacek Kurski.

Budżet TVP znacznie się zmniejszy

Kwestia przejęcia TVP przez ministra Bartłomieja Sienkiewicza i przeprowadzenia w niej daleko idących zmian wciąż pozostaje kością niezgody z dawnym kierownictwem, które zarzuca szefowi MKiDN bezprawne działania. Niemniej, Sienkiewicz nie zatrzymuje się i zapowiada dalsze reformy.

ZOBACZ:  Danuta Holecka zwróciła się do widzów. Nie mogła powstrzymać radości 

W mijającym tygodniu polityk gościł na antenie Polsat News, gdzie zapowiedział cięcia finansowe w TVP. Jak przekonywał, tak ogromnych pieniędzy, jak za czasów rządów PiS, Telewizja Polska nie będzie już dostawała. Budżet ma zmniejszyć się rocznie o jedną trzecią. Stracą m.in. prezenterzy, którzy nie otrzymają już tak sowitych pensji, jak np. Michał Adamczyk czy Danuta Holecka.

Źródło: Wirtualne Media, Polsat News

Tagi: TVP