Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Rafał Patyra z sukcesami w TV Republika. Jego program to hit
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 26.02.2024 19:17

Rafał Patyra z sukcesami w TV Republika. Jego program to hit

Rafał Patyra
"Express Republiki" @TV Republika

Rafał Patyra pod koniec ubiegłego roku po ponad 20 latach pracy w Telewizji Polskiej pożegnał się ze stacją. Prezenter nie narzekał jednak na brak zainteresowania swoją osobą i bardzo szybko znalazł nowe zatrudnienie. Patyra zakotwiczył w Telewizji Republika, gdzie prowadzi nowy serwis informacyjny stacji "Express Republiki". Dane, jakie spływają po kilku tygodniach, jasno wskazują, że jego program to prawdziwy hit.

Rafał Patyra odszedł z TVP, jednak szybko wrócił na ekrany

Rafał Patyra w wyniku powyborczych zmiany w mediach publicznych pożegnał się z pracą w TVP. Prezenter związany był ze stacją od 2003 roku. Widzowie, którzy tęsknili za popularnym prowadzącym, nie musieli jednak długo rozpaczać. Patyra podobnie jak wiele innych nazwisk z byłego TVP znalazł zatrudnienie w Telewizji Republika. Były gospodarz "Teleexpressu" został głównym prowadzącym świeżo powstałego programu informacyjnego TV Republika - "Expressu Republiki".

W czasach, gdy jedni mętnie obiecują czystą wodę, a inni koniunkturalnie nabierają wody w usta, na medialnym akwenie wynurza się "Express Republiki" i choć wielu będzie próbowało go zatopić, my odważnie wypływamy na głębię i wszystkich, którym ojczyzna miła, zapraszamy na pokład - mówił w debiucie "Expressu Republiki” Rafał Patyra.

Zmiana czasu z zimowego na letni. Wypadnie nietypowo

Rafał Patyra święci sukcesy w TV Republika

Rafał Patyra już w zapowiedziach nowego serwisu mówił, że będzie to bardzo szybki przegląd najważniejszych informacji ze świata polityki, kultury, sportu i rozrywki. Prezenter podkreślał także, jak świetnie odnalazł się w nowym miejscu pracy.

ZOBACZ: Klamka zapadła. Jest decyzja TVP w sprawie Przemysława Babiarza

Tu okazano mi gościnę, tu dostałem nawet swój pokój do zagospodarowania, czyli 'Express Republiki'. Meblowanie daje mi dużo frajdy, zwłaszcza że pomaga zaufana grupa ludzi. A wiadomo, jak jest - program ważny, ale ludzie zawsze najważniejsi. A ja dziś do newsroomu wchodzę z uśmiechem na ustach, dziękując Bogu za to, gdzie trafiłem - mówił serwisowi press.pl.

Program Patyry to hit. Duży wzrost oglądalności Republiki

Po kilku tygodniach od debiutu "Expressu Republiki" z Rafałem Patyrą za sterami okazuje się, że program był strzałem w dziesiątkę władz stacji. Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, średnia widownia w okresie od 1 do 21 lutego 2024 roku w TV Republika wyniosła 425 tys. osób. To przełożyło się na 4,53 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym.

ZOBACZ: Była jedną z głównych twarzy "Wiadomości". Dalej pracuje w TVP

Przekazano także, że rekordowe wydanie "Expressu Republiki" z 6 lutego oglądało aż 582 tys. odbiorców. Warto podkreślić, że TV Republika to kanał niedostępny w telewizji naziemnej, w związku z tym takie wyniki oglądalności robią wrażenie.