Goniec.pl

Screen YouTube Guardian News

Władimir Putin stracił panowanie nad sobą na antenie telewizyjnej. Publicznie upokorzył wicepremiera

13 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

Władimir Putin, który wyjątkowo rzadko pozwala sobie na spontaniczność w wystąpieniach publicznych, tym razem nie wytrzymał. Rosyjski dyktator, w trakcie transmitowanego na żywo spotkania z członkami rządu, w pewnym momencie uderzył w wicepremiera i zarazem ministra handlu i przemysłu, Denisa Manturowa. - Po co udajesz głupca? - skrytykował polityka.

Władimir Putin publicznie stracił panowanie nad sobą

W nadawanej na żywo przez rosyjską telewizję wideokonferencji, w której udział wziął Władimir Putin oraz kilku członków rządu, omawiane były między innymi kwestie gospodarcze. W trakcie rozmowy słychać, jak Denis Manturow obiecuje Putinowi, że dostarczy państwowym liniom lotniczym Aeroflot 175 miliardów rubli na leasing cywilnych i wojskowych samolotów w latach 2023-2025.

Rosyjski dyktator w pewnym momencie stracił jednak cierpliwość i przerwał wicepremierowi wypowiedź stwierdzając, że żaden z kontraktów nie jest gotowy. 

- Kiedy będą kontrakty? Dyrektorzy powiedzieli mi, że nie mają żadnych kontraktów - uderzył w Manturowa niespodziewanie Putin. - Nie staracie się wystarczająco mocno. Dlaczego udajesz głupca? - dopytywał zdenerwowany przywódca.

- Te 700 samolotów, w tym śmigłowce, trzeba wspólnie z MON wypracować, żeby było jasne ile zamówi wojsko, a ile cywilnych statków. Niektóre przedsiębiorstwa nadal nie mają zamówienia, nawet na 2023 rok - mogli usłyszeć widzowie rosyjskiej telewizji. - Nie, nie staraj się dawać z siebie wszystkiego. Zrób to w ciągu miesiąca. Nie rozumiesz sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy? Trzeba to zrobić w ciągu miesiąca, nie później - grzmiał Putin.

Rosyjski dyktator jest coraz bardziej osamotniony na arenie międzynarodowej . Sankcje nałożone na Rosję powoli dają się we znaki zwykłym obywatelom Rosji. W połączeniu z mizernymi postępami na froncie Putin najwidoczniej jest coraz bardziej sfrustrowany, co odbija się na jego najbliższych współpracownikach.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: The Guardian

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Zaskakujący głos księdza ws. Jana Pawła II. "Osoby skrzywdzone się nie liczą"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Pół miliona Polaków jeszcze nie zawnioskowało o pieniądze. Termin upływa 31 marca
Czytaj więcej >

Wiadomości

Podczas prac kanalizacyjnych dokonali porażającego odkrycia. Na miejscu zaroiło się od służb
Czytaj więcej >

Wiadomości

Polacy zabrali głos ws. wykorzystywania wizerunku Jana Pawła II. Wyniki sondażu obnażyły prawdę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Jaką emeryturę otrzymuje ksiądz? Duszpasterze nie mogą narzekać na pieniądze
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz zasłabł w czasie niedzielnej mszy świętej, nie żyje. Parafianie w żałobie
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]