Goniec.pl
Wiemy, jak wyglądała izolacja Andrzeja Dudy podczas walki z COVID-19

(zdj. ilustracyjne) Piotr Molecki/East News

Wiemy, jak naprawdę wyglądała izolacja Andrzeja Dudy podczas walki z COVID-19

21 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Okres walki Andrzeja Dudy z COVID-19 to czas, gdy prezydent zupełnie zniknął nie tylko z przestrzeni publicznej, ale nawet mediów społecznościowych. Wiemy, co robił podczas izolacji w Pałacu Prezydenckim. - W czasie trwania choroby wykonywał obowiązki Głowy Państwa - przekazało dla goniec.pl Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta RP.

- Szanowni Państwo, w związku z przypadkami zachorowań w Kancelarii Prezydenta i w jego otoczeniu Prezydent Andrzej Duda przeprowadził test na obecność COVID-19, który dał pozytywny wynik - przekazał w środę 5 stycznia prezydencki minister Paweł Szrot.

Wałęsa

Lech Wałęsa poinformował, że jest zakażony koronawirusem

CZYTAJ DALEJ

Niezwłocznie pojawiły się pytania na temat stanu zdrowia Andrzeja Dudy, jednak początkowo pozostawały one bez odpowiedzi. Po czterech dniach Bogna Janke ujawniła, że prezydent nie przechodzi zakażenia koronawirusem bezobjawowo i pozostaje pod stałą opieką lekarzy.

Od 5 stycznia redakcja goniec.pl starała dowiedzieć się, jak przebiega izolacja Andrzeja Dudy. Po 14 dniach Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta RP odpowiedziało na nasze pytania. Wiemy, co działo się za zamkniętymi drzwiami Pałacu Prezydenta podczas walki z COVID-19.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Wiemy, co Andrzej Duda robił w trakcie izolacji

- Informujemy, że Prezydent Andrzej Duda zakończył wymaganą przepisami izolację i wrócił do normalnej aktywności - przekazało dla goniec.pl prezydenckie biuro prasowe. Styczniowe zakażenie koronawirusem to już trzeci pozytywny wynik Andrzeja Dudy. W 2022 roku prezydent postanowił zrezygnować nie tylko ze swoich zaplanowanych wizyt, ale również z obecności w mediach społecznościowych.

Nie znaczy to jednak, że Andrzej Duda całkowicie zrezygnował z wykonywania swoich obowiązków. - W czasie trwania choroby wykonywał obowiązki Głowy Państwa - zapewniło Biuro Prasowe Andrzeja Dudy.

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER, Piotr Molecki/East News

Nieoficjalnie: Duda sceptyczny w sprawie weryfikacji covidowej

CZYTAJ DALEJ

Goniec.pl dowiedział się, że podczas walki z COVI-19 Andrzej Duda dalej pracował. - Zachowywał stały kontakt ze współpracownikami i pracował nad dokumentami - dowiedzieliśmy się od BP Kancelarii Prezydenta RP.

Andrzej Duda wrócił do pracy i głośno mówi o tym, dlaczego

Jeszcze dzień przed potwierdzeniem zakażenia w Pałacu Prezydenckim obecny był Zespół Śpiewaczy "Kawęczyn". Goniec.pl dowiedział się, że po spotkaniu z Agatą Dudą część jego członków została skierowana przez sanepid na kwarantannę.

Od ogłoszenia, że Andrzej Duda ma COVID-19 prezydent nie pojawiał się publicznie. Zmieniło się to zeszłym tygodniu, gdy izolacja głowy państwa została zakończona.

- Obecnie Prezydent czuje się bardzo dobrze i jako ozdrowieniec w minioną niedzielę wziął udział w charytatywnym maratonie narciarskim w Zakopanem - przeczytaliśmy w wiadomości od Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP.

Szybka wygrana z koronawirusem zdaniem Andrzeja Dudy nie jest kwestią przypadku. - Prezydent powtórne zakażenie koronawirusem przeszedł niemal bezobjawowo. Przyznaje, że łagodny przebieg COVID-19 zawdzięcza przyjęciu trzech dawek szczepionki - przekazało prezydenckie biuro prasowe.

W otrzymanym komentarzu pojawiła się również "przestroga". Prezydent postanowił odnieść się do obowiązującego reżimu sanitarnego. Przypomnijmy, że w piątek 21 stycznia rząd poinformował, że kwestie pandemiczne ulegają zmianie (więcej na ten temat przeczytasz >pod tym linkiem<).

Stan zdrowia prezydenta nie jest kwestią wszystkich Polaków

Koronawirus w Kancelarii Prezydenta pojawił się mimo przestrzegania reżimu sanitarnego. Andrzej Duda zwraca uwagę, że przepisy te są istotne z punktu widzenia walki z pandemią koronawirusa.

- Prezydent przestrzega wymaganych przepisami norm sanitarnych, takich jak noszenie maseczki, zachowanie dystansu czy częsta dezynfekcja rąk - przekazało dla goniec.pl prezydenckie biuro prasowe.

Dodano jednak, że bardziej szczegółowych wiadomości ostanie zdrowia Andrzeja Dudy próżno oczekiwać. - Jednocześnie, uprzejmie informujemy, że pytania obejmujące informacje o stanie zdrowia Prezydenta RP oraz Małżonki Prezydenta RP nie posiadają statusu informacji publicznej - czytamy w odpowiedzi.

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Andrzej Duda na zakupach. Prezydent bliżej Polaków?

Andrzej Duda stara się czesto pojawiać w sklepach, żeby pokazywać swoją bliskość z Polakami. Była to część jego kampanii wyborczych w poprzednich latach - miało to pokazać jego świadomość cen i umiejętność poruszania się w butach zwykłych obywateli.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: goniec.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Jarosław Kaczyński w Toruniu podzielił się przemyśleniem na temat długów i armii

Wiadomości

Jarosław Kaczyński był w Toruniu i pochwalił się swoimi przemyśleniami. Długi to dla prezesa PiS nie problem

Czytaj więcej >
Jan Bielecki/East News

Wiadomości

Katarzyna Skrzynecka przekazała smutne informacje. Jest w żałobie, zmarł jej ukochany ojciec

Czytaj więcej >
Flickr/Paweł Chrabąszcz

Wiadomości

Wakacje 2022 rozpoczęły się tragicznie, nie żyją już dwie osoby. Bilans będzie tylko rosnąć

Czytaj więcej >
Kryształy z PRL są warte duże pieniądze, każdy może je sprzedać

Wiadomości

Kryształy z PRL są poszukiwane przez kolekcjonerów. Sprzedaj je i zarób duże pieniądze

Czytaj więcej >
Pixabay/Santa3

Wiadomości

Toyota ma problem z jednym z modeli swoich samochodów. Mogą im odpaść koła

Czytaj więcej >
Piątek: prokuratura postawiła zarzuty ws. zabójstwa Marcina K. / Pixabay/Myriams-Fotos & Facebook

Wiadomości

Jest akt oskarżenia ws. śmierci Marcina K. Policjant miał go skopać i zostawić w lesie

Czytaj więcej >