Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wiemy, jak rodzice zaginionej 11-latki dowiedzieli się o losie córeczki. Trudno uwierzyć
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 07.08.2023 09:28

Wiemy, jak rodzice zaginionej 11-latki dowiedzieli się o losie córeczki. Trudno uwierzyć

policja nastolatka
materiały policyjne

11-letnia Wiktoria zniknęła w sobotni wieczór, a w niedzielę cała Polska dowiedziała się, że uruchomiona została specjalna procedura Child Alert. W poniedziałek wczesnym rankiem policja przekazała, iż dziewczynka została odnaleziona. Rodzice 11-latki skomentowali całą sprawę. Nieoficjalne ustalenia wskazują, że w związku z zaginięciem Wiktorii zatrzymano jedną osobę.

Wiktorii z Sosnowca nie grozi już niebezpieczeństwo, wcześniej uruchomiono dla niej Child Alert

W niedzielę 6 sierpnia Polskę obiegł specjalny Child Alert. Służby ogłosiły, że poszukują 11-letniej Wiktorii z Sosnowca (woj. śląskie). Dziewczynka zaginęła w sobotę wieczorem.

Nastolatka miała tylko wynieść śmieci do pobliskiej wiaty śmietnikowej. Długo nie wracała i rodzice zaczęli się niepokoić. Okazało się, że Wiktorii nigdzie nie ma. Natychmiast zaalarmowano policję.

Pogodowa anomalia. Zrobiło się biało, pługi śnieżne wyjechały na ulice

Child Alert odwołany, Wiktoria z Sosnowca została odnaleziona

Początkowo poszukiwania prowadzone były w sposób bardziej lokalny. Niemniej rodzice i śledczy zaangażowani w sprawę Wiktorii z Sosnowca byli zaniepokojeni faktem, iż telefon 11-latki milczał i był wyłączony.

W związku z realnym zagrożeniem uruchomiono Child Alert. W poniedziałek 7 sierpnia tuż po godzinie 7 rano policja poinformowała, że Wiktoria z Sosnowca została odnaleziona. Nieoficjalne ustalenia dziennikarzy RMF FM wskazują, iż 11-latka została rozpoznana w województwie zachodniopomorskim. Nie była ranna. Policja oraz rodzice poszukiwanej nastolatki skomentowali sprawę. - W związku z zaginięciem 11-latki zatrzymano jedną osobę - dodało RMF FM, ale dziennikarze podkreślają, że to nieoficjalne ustalenia.

Rodzice cieszą się, że ich córka została odnaleziona

Policja wydała komunikat, który nie daje nadziei na ujawnienie okoliczności odnalezienia 11-latki. - Ogromne zaangażowanie wszystkich służb pozwoliło na odnalezienie dziecka. W akcji brali udział policjanci, strażacy, pracownicy GOPR i mnóstwo zwykłych ludzi. Dziewczynka jest cała i zdrowe. Dla jej dobra nie będziemy podawać żadnych szczegółów akcji - przekazała kom. Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka prasowa śląskiej policji.

Rodzice Wiktorii z Sosnowca zdecydowali się na udzielenie krótkiego komentarza reporterce Faktu. - O tym, że Wiktoria została znaleziona, dowiedzieliśmy się z mediów. Jest cała i zdrowa. To dla nas najważniejsze - powiedzieli.

Źródło: policja, rmf24.pl, fakt