Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pięć osób zostało rannych, w tym 2,5-letnie dziecko. Na miejscu śmigłowiec LPR
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 06.08.2023 22:35

Pięć osób zostało rannych, w tym 2,5-letnie dziecko. Na miejscu śmigłowiec LPR

Policja, śmigłowiec LPR
Polska Policja (zdj. poglądowe)

Wypadek na drodze krajowej nr 61 w Łubienicy w powiecie pułtuskim na Mazowszu.​ Pięć osób, w tym 2,5-letnie dziecko, zostało zabranych do szpitali po zderzeniu dwóch samochodów osobowych.

Dramatyczny wypadek pod Pułtuskiem

Kolejne w ten weekend przykre zdarzenie drogowe. Poważny wypadek wydarzył się dziś (6.08) po południu pod Pułtuskiem. Reporterzy portalu pultusk.news.pl przekazali, że na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał ciężko rannego 50-letniego mężczyznę.

Pogodowa anomalia. Zrobiło się biało, pługi śnieżne wyjechały na ulice

Jednym z rannych jest 2,5-latek

Pozostali poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala w Ciechanowie. Jednym z rannych podróżnych okazało się dwuipółletnie dziecko. 

Komenda Powiatowa PSP z Pułtuska przekazała, że do wypadku na drodze krajowej nr 61 zadysponowano 5 zastępów strażackich, kolejnych pięć zespołów ratowniczych oraz wspomniany śmigłowiec LPR. Droga była zablokowana przez kilka godzin.

Zachowajmy ostrożność na drogach

Przyczyny wypadku nie zostały jeszcze podane przez służby, ale warto pamiętać, że mamy w ostatnich dniach do czynienia z niesprzyjającymi warunkami drogowymi – burzami, deszczem, gradem i podtopieniami. Należy zachować szczególną ostrożność.

O ile jesienią czy zimą jesteśmy bardziej czujni na niesprzyjające warunki atmosferyczne, to w miesiące wakacyjne najczęściej nie liczymy się z potencjalnymi pogodowymi niebezpieczeństwami. 

Źródło: pultusk.news.pl