Goniec.pl
W piątek ponownie ponad 57 tys. zakażeń koronawirusem, wiceminister zdrowia ujawnił

Piotr Molecki/East News

Wiceminister ujawnił. Potwierdza się czarny scenariusz Adama Niedzielskiego

28 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Waldemar Kraska o poranku ujawnił dane z dobowego raportu nt. koronawirusa publikowanego przez Ministerstwo Zdrowia. Polska nie pobiła kolejnego rekordu, ale liczba nowych przypadków zakażeń jest nieznacznie niższa od czwartkowego. - Zmarło 271 kolejnych osób - powiedział wiceminister zdrowia.

Frankomat - poznaj nowe narzędzie dla Frankowiczów, dzięki któremu dowiesz się o jaką kwotę możesz walczyć!

Niepokojące dane na temat dobowego raportu zakażeń ujawnione zostały w piątek rano przez wiceministra zdrowia Waldemara Kraski. Ponownie tylko w ciągu 24 godzin w całej Polsce ponad 57 tys. testów na koronawirusa okazało się pozytywnych.

Były poseł PiS zatrzymany przez CBA, usłyszał już poważne zarzuty

Były poseł PiS zatrzymany przez CBA. Ujawniono szczegóły

CZYTAJ DALEJ

W czwartek resort Adama Niedzielskiego potwierdził, że Polska po raz kolejny przebiła górną barierę zakażeń. - Mamy 57 659 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - podał MZ w czwartek 27 stycznia. Nieznacznie lepiej jest w piątek.

Koronawirus w Polsce: ponownie ponad 57 tys. zakażeń koronawirusem w ciągu doby

W porannym programie Polskiego Radia gościł Waldemar Kraska. Wiceminister zdrowia skomentował obecną sytuację pandemiczną w kraju. Polityk nie miał do przekazania dobrych wiadomości.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Mamy 57 262 nowe zakażenia koronawirusem. Zmarło 271 kolejnych osób - powiedział Waldemar Kraska. Mniejsza liczba nowych przypadków w stosunku do czwartkowego wyniku nie cieszy, dane są w tej kwestii jasne.

- To w dalszym ciągu duży wzrost o 56 proc. - zwrócił uwagę Waldemar Kraska, który porównał dane z 28 i 27 stycznia do tych z zeszłego tygodnia, gdzie odnotowywano od 30 do 40 tys. nowych przypadków.

Jeszce przed poprzednim weekendem Waldemar Kraska i Adam Niedzielski głośno wskazywali, że trzeba przygotować się na znaczący wzrost zakażeń. Kolejny wysoki raport dobowy potwierdza prognozy ministra zdrowia.

"Ciągle nabiera impetu"

Jedne ze słów wiceministra zdrowia mogą wskazywać, że to nie koniec wzrostów zakażeń. - Jesteśmy w piątej fali, ona niestety nabiera ciągle impetu - powiedział na antenie Polskiego Radia.

ZOBACZ: Krzysztof Stanowski nie wytrzymał po wywiadzie z burmistrzem. Tego NIE ma na KANALE SPORTOWYM.

- Ta wartość jest dość porównywalna z wynikiem wczorajszym. Widzimy, że skala nowych przypadków niestety narasta - dodał Waldemar Kraska. Dodatkowo rząd bierze pod uwagę, że Omikron będzie bardziej odczuwalny niż poprzednie mutacje.

Waldemar Kraska wskazuje, że najnowszy wariant odpowiada za 60 proc. wszystkich zakażeń. - Już widzimy, że wariant delta zaczyna być wypierany przez wariant omikron, który - jak wiemy - jest bardziej zakaźny - wyjaśnił wiceminister zdrowia. Przypomnijmy, iż władza do tego stopnia zwraca uwagę na większą zakaźność nowego wariantu, iż Rządowe Centrum Bezpieczeństwo zdecydowało się wysłać pismo z ostrzeżeniem o możliwym braku pracowników, którzy albo zachorują, albo trafią na kwarantannę po kontakcie z osobą zakażoną.

Wiemy, jak mieszka Przemysław Czarnek

Nie wiedział, że na swoich filmach ujawnia tak dużo. Wiemy, jak mieszka Przemysław Czarnek

Willa pod Lublinem należąca do Przemysława Czarnka wyceniana jest na milion złotych. W oświadczeniu ministra edukacji przeczytać można, że dom, gdzie wolne chwile spędza polityk, ma "skromne" 220 mkw.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: polskieradio24.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna Skwierzyna

Wiadomości

Lubuskie: Tragiczny wypadek pod Skwierzyną. Nie żyją dwie młode osoby

Czytaj więcej >
materiały policyjne

Wiadomości

Wystartowała ogólnopolska akcja policji. Ma potrwać do końca roku

Czytaj więcej >
Pixabay/12019

Wiadomości

Pogoda na niedzielę. Burze, deszcz, gwałtowne wichury i śnieg w górach

Czytaj więcej >
materiały policyjne

Wiadomości

Koszalin: Kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Podczas pościgu padły strzały

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nadchodzi kolejna zmiana dotycząca noszenia maseczek. Rząd wydał nowe rozporządzenie

Czytaj więcej >
Mocne słowa premiera o Radosławie Sikorskim: "Pionek w grze putinowskiej propagandy"

Wiadomości

Mocne słowa Mateusza Morawieckiego o Radosławie Sikorskim: "Pionek w grze putinowskiej propagandy"

Czytaj więcej >