Goniec.pl

Piotr Molecki/East News

Adam Niedzielski prognozuje sytuację pandemiczną w następnym tygodniu

22 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Po niepokojących wzrostach głos zabrał sam Adam Niedzielski. Minister zdrowia nie ukrywa, że najgorsze jeszcze przed nami. Szef MZ opublikował prognozy na nadchodzący tydzień. - Z całą pewnością kolejne wzrosty - napisał minister.

W piątek i sobotę Ministerstwo Zdrowia podało kolejne rekordy zakażeń odnotowanych w ciągu 24 godzin. O tym, że sobota 22 stycznia przyniesie ze sobą wyjątkowo wysokie dane, było wiadomo już w piątek około godziny 19.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w programie na żywo ujawnił, że już wtedy informacje spływające do ministerstwa zdrowia jednoznacznie wskazują na przekroczenie kolejnej bariery. - Myślę, że jeżeli chodzi o liczbę zakażeń, na pewno tych nowych przypadków będzie coraz więcej - mówił na antenie Polsat News Waldemar Kraska. Przed godziną 11 wpis o podobnym wydźwięku zamieścił również Adam Niedzielski.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Koronawirus w Polsce: złe wiadomości od ministra zdrowia

40 876 nowych zakażeń koronawirusem w ciągu ostatniej doby potwierdziło Ministerstwo Zdrowia. Sprawę tę skomentował Adam Niedzielski. Wyjaśnił, dlaczego nadchodzący tydzień przyniesie ze sobą jeszcze więcej przypadków zachorowań.

- Dziś blisko 41 tys. nowych zakażeń przy 151 tys. wykonanych testów - w tym 100 tys. PCR - napisał szef Ministerstwa Zdrowia.

Do wpisu Adam Niedzielski dołączył wykresy pokazujące ilość zlecanych testów. - Rosły w każdym kolejnym dniu mijającego tygodnia - do tej pory zawsze poniedziałkowe zlecenia były największe w tygodniu - poinformował Adam Niedzielski.

- W przyszłym tygodniu z całą pewnością kolejne wzrosty - ostrzegł Polaków minister zdrowia. Rząd ma coraz więcej zmartwień w kwestii walki z pandemią.

Coraz więcej przypadków zakażeń, a rząd skraca kwarantannę

14 stycznia przy premierze miało miejsce "trzęsienie ziemi". 13 członków Rady Medycznej postanowiło na ręce Mateusza Morawieckiego złożyć swoje rezygnacje . Eksperci wskazywali, że rząd ignoruje ich zalecenia i przyczynia się to do rozwoju epidemii w Polsce.

Nieoficjalne doniesienia wskazują, że Adam Niedzielski musi zmierzyć się z krytyką polityków Prawa i Sprawiedliwości , którzy obarczają go winą za nieudane przeciwdziałanie pandemii koronawirusa. Sobotnie przewidywania ministra zdrowia i rekordowy wynik dobowych zakażeń stoi w zgrzycie z ogłoszonymi w piątek decyzjami rządu. Zmianie uległ między innymi okres kwarantanny - został skrócony do zaledwie siedmiu dni .

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres  [email protected]

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Przeprowadzono sondaż ws. "Lex Tusk". Miażdżące wyniki dla PiS-u
Czytaj więcej >

Wiadomości

Polacy ocenili jakość przywództwa Jarosława Kaczyńskiego. Ważny sondaż przed wyborami
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nowe świadczenie uchwalone. Będą dodatkowe pieniądze m.in. dla osób z niepełnosprawnościami
Czytaj więcej >

Polityka

Andrzej Duda podjął decyzję ws. "Lex Tusk". Prezydent podpisze ustawę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kiedy darmowe leki dla osób 65+ i dzieci? Minister zdrowia mówi o pośpiechu rządu
Czytaj więcej >

Świat

Aleksandr Łukaszenka miał trafić do szpitala w Moskwie? Zaskakujące doniesienia opozycjonisty
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]