Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > Europoseł PiS pokazał, jak Polski Ład poprawił emeryturę jego matki. "A mamusia w sklepie była?"
Maria Glinka
Maria Glinka 27.01.2022 14:50

Europoseł PiS pokazał, jak Polski Ład poprawił emeryturę jego matki. "A mamusia w sklepie była?"

Piotr Molecki/East News, Twitter/Bogdan Rzońca
Piotr Molecki/East News, Twitter/Bogdan Rzońca

Europoseł PiS Bogdan Rzońca chciał udowodnić, że mimo wzrostu cen obywatele nie mogą narzekać na problemy finansowe. Jako dowód przedstawił wyliczenia dotyczącego zysku, który miała odnotować jego matka w związku Polskim Ładem. Użytkownicy natychmiast obalili jego szacunki.

Pod postem pojawiło się ponad 650 komentarzy. Europosła PiS sprowadzili na ziemię m.in. dr Sławomir Dudek (główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju) czy Katarzyna Lubnauer (Koalicja Obywatelska). Bogdan Rzońca konsekwentnie odpiera zarzuty.

Europoseł PiS ujawnia paski matki

Europoseł PiS Bogdan Rzońca postanowił stanąć w obronie Polskiego Ładu, który jest krytykowany zarówno przez ekspertów, jak i polityków czy zwykłych podatników. Chcąc udowodnić, że emeryci zyskują na reformie podatkowej zaprezentował dokładne wyliczenia dotyczące emerytury jego matki.

- Konkret: oto paski emerytalne mojej 93-letniej Mamy z grudnia 2021 i stycznia 2022. Platforma mówiła: zabierz babci dowód, a my mówimy: #PokazBabciEmeryture. W tym przypadku moja mama zyskuje 115 złotych x 12 miesięcy to daje wartość jej 14 emerytury! - czytamy na Twitterze działacza PiS. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Do wpisu dołączył także zdjęcia pasków emerytury matki. W grudniu 2021 r. seniorka miała otrzymać 1742 zł, a w styczniu 2022 r. - już 1857 zł.

Internauci obalają teorię europosła. Ekspert: wychodzi na zero

Wpis Bogdana Rzońcy odbił się szerokim echem na Twitterze. Głos w sprawie wyliczeń europosła PiS zabrał m.in. dr Sławomir Dudek. Na początku zwrócił uwagę, że "wychodzi na zero, bo tej 14-emerytury już nie będzie". 

Mimo tego przyznał rację, że na Polskim Ładzie najbardziej zyskują emeryci. "O to chodziło w tej reformie, dalszy transfer do emerytów", czytamy w komentarzu głównego ekonomisty Forum Obywatelskiego Rozwoju.

ZOBACZ: Krzysztof Stanowski nie wytrzymał po wywiadzie z burmistrzem. Tego NIE ma na KANALE SPORTOWYM.

Bogdan Rzońca próbował bronić swoich wyliczeń, zaznaczając, że rząd PiS od początku zapowiadał, że czternasta emerytura będzie jednorazowa. "Trzynasta emerytura jest stała!!! Ale jak pan widzi każdy miesiąc dla 8 mln emerytów to wzrost o 100 - 200 złotych miesięcznie. I to jest umownie dodatkowa pula dla emerytów", czytamy w odpowiedzi europosła PiS.

"A mamusia była w sklepie?"

Wątpliwości co do realnego zysku matki działacza PiS ma także Katarzyna Lubnauer. W komentarzu posłanka KO zwróciła uwagę na jedno zjawisko, które plądruje portfele wszystkich Polaków, nie tylko seniorów. 

"14 emerytury nie dostanie. Za to inflacja ponad 8%, czyli rok do roku będzie w plecy", czytamy na Twitterze. O tym, jakie są prognozy dotyczące wzrostu cen w najbliższych miesiącach i latach można przeczytać tutaj.

W podobnym tonie wypowiadają się także inni użytkownicy Twittera. "A mamusia była w sklepie?", czytamy w komentarzu emerytki. "No brawo dla Pana, że tak punktuje pis! Pomijam, że dla mamy inflacja będzie dotkliwsza, bo kupuje pewnie najbardziej podstawowe artykuły", czytamy dalej.

Jeden z internautów dokonał nawet dokładnych wyliczeń. Okazuje się, że obecna inflacja (grudzień 2021 r. - 8,6 proc. rdr) zabierze matce europosła PiS 160 zł. Tymczasem jej emerytura wzrosła o 115 zł. 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

źródło: Twitter