Goniec.pl
Piotr Molecki/East News, Twitter/Bogdan Rzońca

Piotr Molecki/East News, Twitter/Bogdan Rzońca

Europoseł PiS pokazał, jak Polski Ład poprawił emeryturę jego matki. "A mamusia w sklepie była?"

27 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Maria Glinka

Europoseł PiS Bogdan Rzońca chciał udowodnić, że mimo wzrostu cen obywatele nie mogą narzekać na problemy finansowe. Jako dowód przedstawił wyliczenia dotyczącego zysku, który miała odnotować jego matka w związku Polskim Ładem. Użytkownicy natychmiast obalili jego szacunki.

Dopłata do szkody OC/AC nawet w 48 godzin. Sprawdź jak ją uzyskać.

Pod postem pojawiło się ponad 650 komentarzy. Europosła PiS sprowadzili na ziemię m.in. dr Sławomir Dudek (główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju) czy Katarzyna Lubnauer (Koalicja Obywatelska). Bogdan Rzońca konsekwentnie odpiera zarzuty.

Andrzej Duda podpisał dwie ustawy, w życie wejdzie zerowy VAT na żywność i tańsze paliwo

Andrzej Duda poparł plany rządu. Prezydent podpisał dwie ustawy, będzie taniej

CZYTAJ DALEJ

Europoseł PiS ujawnia paski matki

Europoseł PiS Bogdan Rzońca postanowił stanąć w obronie Polskiego Ładu, który jest krytykowany zarówno przez ekspertów, jak i polityków czy zwykłych podatników. Chcąc udowodnić, że emeryci zyskują na reformie podatkowej zaprezentował dokładne wyliczenia dotyczące emerytury jego matki.

- Konkret: oto paski emerytalne mojej 93-letniej Mamy z grudnia 2021 i stycznia 2022. Platforma mówiła: zabierz babci dowód, a my mówimy: #PokazBabciEmeryture. W tym przypadku moja mama zyskuje 115 złotych x 12 miesięcy to daje wartość jej 14 emerytury! - czytamy na Twitterze działacza PiS. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Do wpisu dołączył także zdjęcia pasków emerytury matki. W grudniu 2021 r. seniorka miała otrzymać 1742 zł, a w styczniu 2022 r. - już 1857 zł.

Internauci obalają teorię europosła. Ekspert: wychodzi na zero

Wpis Bogdana Rzońcy odbił się szerokim echem na Twitterze. Głos w sprawie wyliczeń europosła PiS zabrał m.in. dr Sławomir Dudek. Na początku zwrócił uwagę, że "wychodzi na zero, bo tej 14-emerytury już nie będzie". 

Mimo tego przyznał rację, że na Polskim Ładzie najbardziej zyskują emeryci. "O to chodziło w tej reformie, dalszy transfer do emerytów", czytamy w komentarzu głównego ekonomisty Forum Obywatelskiego Rozwoju.

ZOBACZ: Krzysztof Stanowski nie wytrzymał po wywiadzie z burmistrzem. Tego NIE ma na KANALE SPORTOWYM.

Bogdan Rzońca próbował bronić swoich wyliczeń, zaznaczając, że rząd PiS od początku zapowiadał, że czternasta emerytura będzie jednorazowa. "Trzynasta emerytura jest stała!!! Ale jak pan widzi każdy miesiąc dla 8 mln emerytów to wzrost o 100 - 200 złotych miesięcznie. I to jest umownie dodatkowa pula dla emerytów", czytamy w odpowiedzi europosła PiS.

"A mamusia była w sklepie?"

Wątpliwości co do realnego zysku matki działacza PiS ma także Katarzyna Lubnauer. W komentarzu posłanka KO zwróciła uwagę na jedno zjawisko, które plądruje portfele wszystkich Polaków, nie tylko seniorów. 

"14 emerytury nie dostanie. Za to inflacja ponad 8%, czyli rok do roku będzie w plecy", czytamy na Twitterze. O tym, jakie są prognozy dotyczące wzrostu cen w najbliższych miesiącach i latach można przeczytać tutaj.

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Andrzej Duda na zakupach. Prezydent bliżej Polaków?

Andrzej Duda stara się czesto pojawiać w sklepach, żeby pokazywać swoją bliskość z Polakami. Była to część jego kampanii wyborczych w poprzednich latach - miało to pokazać jego świadomość cen i umiejętność poruszania się w butach zwykłych obywateli.

Zobacz galerię >

W podobnym tonie wypowiadają się także inni użytkownicy Twittera. "A mamusia była w sklepie?", czytamy w komentarzu emerytki. "No brawo dla Pana, że tak punktuje pis! Pomijam, że dla mamy inflacja będzie dotkliwsza, bo kupuje pewnie najbardziej podstawowe artykuły", czytamy dalej.

Jeden z internautów dokonał nawet dokładnych wyliczeń. Okazuje się, że obecna inflacja (grudzień 2021 r. - 8,6 proc. rdr) zabierze matce europosła PiS 160 zł. Tymczasem jej emerytura wzrosła o 115 zł. 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: Twitter

Tagi:

Maria GlinkaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Doświadczenie zdobywałam w redakcjach TVN24 i Euractiv. Jestem absolwentką stosunków międzynarodowych i studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się polityką polską i zagraniczną, problemami społecznymi w ujęciu lokalnym i globalnym, literaturą i filmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: maria.glinka@goniec.pl

Podobne artykuły

Donald Tusk

Wiadomości

Opozycja razem czy osobno? Polacy zdecydowali

Czytaj więcej >
Myśleli, że nie żyje, a on był w areszcie. Sąsiedzi do dziś na widok pana Jarosława krzyczą "Cześć, nieboszczyk"

Wiadomości

Warszawa: Kilka miesięcy po pogrzebie do jej drzwi zapukał nieboszczyk. Zbladła i zaniemówiła

Czytaj więcej >
Kamil Bortniczuk

Wiadomości

Katolicka fundacja promuje sport. Gdzie podziały się rządowe pieniądze?

Czytaj więcej >
Antoni Macierewicz

Wiadomości

Szef klubu PiS wygryzie Macierewicza? Politycy ujawniają

Czytaj więcej >
Rzecznik PiS skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o "zniszczeniu tych ludzi". Niewiarygodne, kim się zasłonił

Wiadomości

Burza po słowach Jarosława Kaczyńskiego. Rzecznik PiS nieudolnie broni prezesa

Czytaj więcej >
Szokujące słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Nie do wiary, do czego wezwała prezenterka

Wiadomości

Oburzające słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Prezenterka nawołuje do buntu

Czytaj więcej >