Goniec.pl > Polityka > Spełnia się czarny scenariusz? Waldemar Kraska ujawnił prognozę sobotnich danych MZ
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 21.01.2022 21:09

Spełnia się czarny scenariusz? Waldemar Kraska ujawnił prognozę sobotnich danych MZ

W sobotę po raz kolejny pobity zostanie rekord zakażeń, wiceminister zdrowia właśnie ujawnił
Piotr Molecki/East News

Niepokojące słowa wiceministra zdrowia na temat sobotniego raportu dotyczącego dobowych zakażeń koronawirusem. - Przekroczymy kolejną barierę - poinfomrował Waldemar Kraska. Zastępca Adama Niedzielskiego wprost przyznaje, że przypadków zachorowań na COVID-19 będzie coraz więcej.

Waldemar Kraska w piątek wieczorem ujawnił, jakie wiadomości na temat koronawirusa Ministerstwo Zdrowia przekaże w sobotę. Niestety rekord zakażeń z 21 stycznia zostanie pobity.

- Myślę, że jeżeli chodzi o liczbę zakażeń, na pewno tych nowych przypadków będzie coraz więcej - powiedział wiceminister zdrowia w programie "Gość Wydarzeń". - Jutrzejszy dzień, także myślę, że będzie dniem kiedy przekroczymy kolejną barierę - dodał Waldemar Kraska na antenie Polsat News.

Koronawirus w Polsce: w sobotę pobijemy kolejny rekord zakażeń

Walka rządu z pandemią koronawirusa nie przynosi efektów. W piątek 21 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że tylko w ciągu ostatniej doby odnotowano 36 665 nowych zakażeń.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Tego samego dnia Polacy dowiedzieli się, że Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski decydują o zmianie niektórych wcześniejszych postanowień pandemicznych. Wśród ogłoszonych modyfikacji znalazło się m.in. skrócenie kwarantanny do siedmiu dni.

Kwestia ta także została skomentowana przez wiceministra zdrowia. Waldemar Kraska powołał się na zagranicznych specjalistów. - Są takie głosy ekspertów, ale także z krajów Europy Zachodniej, żeby kwarantannę zupełnie znieść - stwierdził członek rządu w programie na żywo.

- Na tę chwilę zdecydowaliśmy się, aby ją skrócić. Jaka będzie sytuacja epidemiologiczna, ale także ile osób będzie w kwarantannie. Od tego będą zależały kolejne decyzje. Żadnej nie można wykluczyć - dodał Waldemar Kraska.

To dopiero początek bicia kolejnych rekordów zakażeń?

Nie tylko rezygnacja 13 członków Rady Medycznej świadczy na niekorzyść rządu walczącego z koronawirusem. Obowiązujące obostrzenia nie przynoszą efektów? Waldemar Kraska ujawnił, że w sobotę po raz kolejny odnotowana zostanie rekordowo wysoka liczba nowych zakażeń.

- 40 tys. nowych przypadków - ujawnił na antenie Polsat News wiceminister zdrowia. - Te wyniki, które spływają w tej chwili, na to wskazują - dodał w "Gościu Wydarzeń" Waldemar Kraska.

Chociaż nadal są to tylko szacunki, to dane, w jakich posiadaniu jest resort Adama Niedzielskiego wskazują, że stanie się to faktem. - Najnowsze dane, które mam sprzed godziny (emisja programu 18:50 - przyp. red.), to jest 1548 nowych przypadków zakażenia Omikronem - powiedział polityk.

Jednocześnie Waldemar Kraska potrzymał swoje wcześniejsze deklarację dotyczącą przyszłotygodniowych 50 tys. chorych na dobę. - Następne tygodnie na pewno będą z takimi dużymi wynikami - przyznał na antenie Polsat News.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: polsatnews.pl