Goniec.pl
Kolejny rekord zakażeń pobity: Ministerstwo Zdrowia opublikowało raport dobowy

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Kolejny rekord zakażeń pobity. Ministerstwo Zdrowia opublikowało raport dobowy

27 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Kolejny rekord dobowych zakażeń koronawirusem został pobity. Ministerstwo Zdrowia opublikowało o 10:30 raport. W 24 godziny w Polsce potwierdzono ponad 57 tysięcy nowych przypadków COVID-19.

Frankomat - poznaj nowe narzędzie dla Frankowiczów, dzięki któremu dowiesz się o jaką kwotę możesz walczyć!

Środowy raport Ministerstwa Zdrowia dotyczący nowych przypadków koronawirusa został pobity. Polska przekroczyła kolejną barierę zakażeń.

donald tusk kasia tusk tvp

Donald Tusk i Kasia Tusk na celowniku TVP. "Wiadomości" zbadały ich finanse

CZYTAJ DALEJ

Koronawirus w Polsce: ponad 57 tys. zakażeń w ciągu doby

Potwierdza się czarny scenariusz V fali koronawirusa: odnotowaliśmy kolejny rekord dobowych zakażeń. - Mamy 57 659 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - przekazało o 10:30 Ministerstwo Zdrowia.

Najwięcej nowych pacjentów pojawiło się w woj. mazowieckim. Tylko w ciągu 24 godzin pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa otrzymało tam 9788. Jedną z nich był minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który po godzinie 9 poinformował o swoim zakażeniu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Najgorzej jest na Mazowszu, ale Śląsk również odnotował wzrost

Na drugim miejscu na niechlubnym podium zakażeń ponownie znalazło się województwo śląskie. Ministerstwo Zdrowia podało, iż sanepid przekazał informacje o 8511 nowych przypadkach koronawirusa.

Jak sytuacja wygląda w reszcie województw? W woj. pomorskim pozytywny wynik testu otrzymało 5285 osób, w woj. wielkopolskim 4646, a w woj. dolnośląskim 4568. Najmniej zakażeń koronawirusem w ostatnich 24 godzinach odnotowano w woj. lubuskim (759).

- 265 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną - dodał w raporcie resort zdrowia.

Utrzymuje się wysoka liczba zgonów

Po raz kolejny liczba osób, które zmarły z powodu koronawirusa liczona jest w setkach. - Z powodu COVID-19 zmarło 79 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 183 osoby - czytamy w komunikacie ministerstwa kierowanego przez Adama Niedzielskiego. Znaczy to, że w ostatnich 24 godzinach odnotowano 262 zgony.

Niedawno minister zdrowia przekazał, że Polska przekroczyła barierę 100 tys. zgonów z powodu COVID-19. Łącznie od początku pandemii zmarło już aż 104 636.

Rząd zmienia strategię w walce z pandemią

Po trzęsieniu ziemi przy premierze po głośnej rezygnacji 13 z 17 członków Rady Medycznej rząd zdecydował się na śmielsze działania w kwestii walki z pandemią koronawirusa.

Adam Niedzielski podjął decyzję, że dawkę przypominającą będą mogły przyjmować dzieci, który skończyły 16 lat

Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Zmiana zasad dawki przypominającej

CZYTAJ DALEJ

W poniedziałek w Dzienniku Ustaw opublikowano nowe rozporządzenia ministra zdrowia. Adam Niedzielski nie tylko skrócił kwarantannę do siedmiu dni, ale także umożliwił badanie pacjentów 60+ w ciągu 48h od pozytywnego wyniku testu i testowanie w kierunku zakażenia koronawirusem w aptekach.

Dodatkowo wtorkowe spotkanie w KPRM pokazało, że Jarosław Kaczyński chce, by rząd PiS wprowadził surowe przepisy uderzające w osoby, które się nie zaszczepiły.

O ostrym stanowisku prezesa PiS poinformowała Joanna Senyszyn. - Prezes Kaczyński zaczął od stwierdzenia, źe art. 38 dotyczy nie tylko ochrony życia poczętego (pisownia oryginalna - przyp. red.) - przekazała na Twitterze posłanka.

Jarosław Kaczyński zaproponował, by powstała specjalna ustawa, która pozwalałaby na pociągnięcie do odpowiedzialności osoby niezaszczepione. Prezes PiS planuje w niej powoływać się na Kodeks Cywilny i Kodeks postępowania cywilnego.

Nieprawdopodobne bogactwa Tadeusza Rydzyka. Imperium redemptorysty robi wrażenie. fot. PAWEL SKRABA/East News

Tego Tadeusz Rydzyk nie pokaże. Weszliśmy do środka i ugięły się pod nami kolana

Nieprawdopodobne bogactwa Tadeusza Rydzyka. Imperium redemptorysty robi wrażenie. Każdy z budynków kosztował duże pieniądze. fot. PAWEL SKRABA/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Oszuści podszywają się pod bank PKO. Wydano ostrzeżenie, klienci narażeni na straty

Czytaj więcej >
Szewach Weiss

Wiadomości

Szewach Weiss nie żyje. Były ambasador Izraela w Polsce miał 87 lat

Czytaj więcej >
Spalony Autobus, MPK Łódź

Wiadomości

Łódź: 5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar autobusu MPK

Czytaj więcej >
JRG PSP Zakopane

Wiadomości

Podhale: Ewakuacja pasażerów pociągu. Linia wysokiego napięcia spadła na trakcję kolejową

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ogromne zagrożenie na południu Polski. Wysoki poziom alertów, trzeba wiedzieć

Czytaj więcej >