Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > Wciskasz przycisk i parkujesz za darmo. Fenomenalny trik dla kierowców
Irmina Jach
Irmina Jach 15.05.2024 11:54

Wciskasz przycisk i parkujesz za darmo. Fenomenalny trik dla kierowców

parkowanie
Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Rozszerzanie zasięgu stref płatnego parkowania oraz podnoszenie opłat to problemy, z którymi borykają się niemal wszyscy kierowcy. Warto wiedzieć, że istnieje trik, który pomoże ograniczyć koszty parkowania w centrum.

Parkowanie w centrum miasta może być tańsze

Parkowanie w centrum dużych miast może być problemem nie tylko ze względu na ograniczoną dostępność miejsc parkingowych i ogromny ruch, ale także obowiązujące opłaty. Chociaż parkowanie, którego czas nie przekracza kilku lub kilkunastu minut, nie powinien zrujnować portfela kierowcy, warto korzystać z przycisku "po bułki" na parkometrze.

Takich truskawek nigdy nie spożywaj. Konsekwencje mogą być opłakane

Wciskasz "bułkę" i parkujesz za darmo

Naciśnięcie wspomnianego przycisku na parkometrze powoduje wydrukowanie biletu, który umożliwia darmowe parkowanie przez krótki czas. Zazwyczaj jest to 15-20 minut. Wykorzystując ten patent, jesteśmy w stanie załatwić wiele spraw bez ponoszenia opłat. Niestety, rozwiązanie, które króluje w Niemczech, nie jest jeszcze spopularyzowane w Polsce.

Rozwiązaniem, z którym polscy kierowcy spotykają się znacznie częściej, są darmowe parkingi przed supermarketami. W większości przypadków dyskonty nie pobierają opłat od swoich klientów, o ile nie przekroczą określonego czasu postoju. Żeby skorzystać z bezpłatnego parkowania, mimo wszystko trzeba pobrać bilet z parkometru.

ZOBACZ TAKŻE: Zderzenie autobusów w Krakowie. Nie żyje kierowca MPK

Jaka jest kara za nieopłacone parkowanie w strefie?

Co ciekawe, za brak opłacenia parkowania w strefie nie dostaniemy mandatu. Brak opłaty nie jest bowiem naruszeniem przepisów ruchu drogowego. Nie dopełniając obowiązku, łamiemy jednak regulamin strefy płatnego parkowania, co może wiązać się z tzw. opłatą dodatkową, której wysokość jest ustalana przez samorząd. W Warszawie jej wysokość sięga 300 zł.