Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zderzenie autobusów w Krakowie. Nie żyje kierowca MPK
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 15.05.2024 08:08

Zderzenie autobusów w Krakowie. Nie żyje kierowca MPK

wypadek autobusu
Fot. Facebook/OSP Pobiednik Mały

Tragiczny poranek na ulicach Krakowa. W środę na zjeździe z krajowej S7 doszło do zderzenia dwóch autobusów - miejskiego i rejsowego. Wypadku nie przeżył 61-letni kierowca pojazdu należącego do MPK. Droga jest całkowicie zablokowana. 

Zderzenie autobusów w Krakowie

Do wypadku z udziałem dwóch autobusów doszło w środę (14 maja) w Krakowie. Wczesnym rankiem służby otrzymały zgłoszenie o zderzeniu pojazdów. Jeden z nich należał do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Jak podają lokalne media, zdarzenie miało miejsce przy ul. Igołomskiej, na węźle drogi S7. Na miejscu cały czas trwa akcja służb, w której udział biorą policja, pogotowie ratunkowe oraz zastępy strażackie. Droga jest całkowicie zablokowana.

Masz taki dokument z PRL? Możesz dostać nawet 26 tys. zł

Nie żyje 61-letni pracownik MPK

Portal lovekrakow.pl, powołując się relację jednego ze strażaków, informuje, że wypadek miał tragiczny finał dla kierowcy autobusu MPK. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Teren wypadku jest zabezpieczony przez straż pożarną i trwają wszystkie niezbędne czynności - czytamy.

Kraków. Służby wyjaśniają okoliczności tragedii na S7

Głos w sprawie tragedii zabrała już także małopolska policja, której rzeczniczka, podinsp. Katarzyna Cisło, przekazała, że autobusy w chwili wypadku nie przewoziły pasażerów. Drugi z pojazdów to autobus należący do prywatnego przewoźnika.

Wiadomo, że w miejscu, w którym doszło do zderzenie znajduje się sygnalizacja świetlna. Służby będą ustalać m.in. to, czy działała ona prawidłowo.

Źródło: lovekrakow.pl, interia.pl